خرید عینک آفتابی
عینک آفتابی استاندارد و مناسب به عینکی میگویند که 99 تا 100 اشعه های ماورای بنفش نوع A و B را جذب کند و به میزان 75 تا 90 درصد از شدت نور مرئی بکاهد.

راهنمای خرید عینک آفتابی مناسب

شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای خرید عینک آفتابی فقط به مدل آن توجه میکنید طوری که عینک های مختلف را یکی یکی به چشمان تان میزنید تا یکی از آن ها که به بیشتر صورت تان می آید را انتخاب کنید.

اما در اصل وظیفه عینک آفتابی به غیر از زیبا و جذاب کردن چهره و استایل شما، محافظت از چشم ها در برابر نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش است. عینک های به درد نخور و ارزان قیمتی در بازار وجود دارند که این ویژگی ها را ندارند و حتی باعث آسیب دیدن چشم ها میشوند. البته ناگفته نماند که گران قیمت بودن عینک نشانه ای برای با کیفیت بودن آن نیست. پس چگونه باید عینک آفتابی استاندارد و مناسب انتخاب کرد؟

در این بخش از دنیای مد نمناک به شما کمک میکنیم تا بتوانید عینک آفتابی استاندارد بخرید.

عینک آفتابی اصل

نکات مهم خرید عینک آفتابی

قاب عینک آفتابی

اندازه قاب عینک آفتابی باید به قدری بزرگ باشد که همه نواحی چشم را بپوشاند و از آسیب دیدگی چشم ها توسط نور خورشید جلوگیری کند . اگر قاب عینک آفتابی تان کوچک باشد نور خورشید و اشعه های مضر آن از اطراف فریم عینک عبور می کند و به چشم شما وارد می شود.

رنگ عینک آفتابی

برای این که مطمئن شوید رنگ عینک آفتابی شما مناسب است یا نه و اینکه آیا به اندازه کافی تیره هست یا نه باید در یک اتاق با نور متناسب عینک آفتابی تان را امتحان کنید به این صورت که عینک را به چشمانتان بزنید و در آینه نگاه کنید اگر میزان تیرگی و رنگ عینک آفتابی شما مناسب باشد نمیتوانید چشم هایتان را در آیینه ببینید. عینک هایی که شیشه های روشن دارند برای عصر یا شب نوصیه میشوند و نباید از آن ها در ظهر روزهای آفتابی استفاده کرد.

مدل عینک آفتابی

چگونه عینک آفتابی مناسب انتخاب کنیم؟

شیشه عینک آفتابی

شیشه عینک آفتابی باید کاملا مقاوم باشد طوری که با ضربه های کوچک آسیب نبیند. مقاوم نبودن شیشه عینک آفتابی از نظر ایمنی خطر آفرین است و باعث ضرر مالی شما میشود قطعا دوست ندارید وقتی عینک گران قیمت خود را از کیف در می آورید شیشه آن شکسته باشد.

عینک مناسب فرم بینی

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید عینک آفتابی باید به آن توجه داشت مدل و فرم بینی است، هنگام انتخاب عینک باید بزرگ یا کوچک بودن بینی و همچنین کوفته بودن یا قوز داشتن بینی را هم مد نظر داشته باشید.

فریم عینک آفتابی

عینک آفتابی مناسب فرم بینی و صورت

عینک آفتابی مناسب فرم صورت

یکی از فاکتورهای مهم هنگام انتخاب عینک آفتابی فرم صورت است، اگر صورت تان گرد است سعی کنید عینک های زاویه دار انتخاب کنید و اگر صورت کشیده ای دارید بهتر اس از عینک های پهن استفاده کنید.

 

معرفی ترفندهای مهم در خرید عینک آفتابی مناسب + عکس

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ح
برچسب : عینک آفتابی
وبگردی