فرزانه توسلی

فرزانه توسلی خاطرات عابدزاده در جام ملت ها را زنده کرد

تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1397کد مطلب : 67997زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرزانه توسلی با درخشش درون چارچوب تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان بار دیگر خاطره احمدرضا عابدزاده سنگربان تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا را زنده کرد.

عملکرد فوق العاده فرزانه توسلی درفینال مسابقات آسیا

فینال دومین دوره رقابت های فوتسال قهرمانی بانوان آسیا دیروز (شنبه) به میزبانی تایلند برگزار شد و ایران با برتری 5 بر 2 برابر ژاپن برای دومین پیاپی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. البته در این دیدار 2 گل نیز دریافت کرد اما بی شک ستاره اول بانوان ایرانی در این دیدار فرزانه توسلی بود.

ملی پوشان ایران در نیمه اول نمایش خوبی نداشتند و در اکثر دقایق در دفاع بودند اما نمایش خوب توسلی اجازه باز شدن دروازه تیم ملی را نداد. دروازه بان ایران نزدیک به 10 موقعیت مناسب را از ژاپنی ها گرفت تا تیم ملی بتواند نیمه اول را با تساوی به پایان برساند.

فرزانه توسلی

درخشش فرزانه توسلی در فینال مسابقات آسیا 

لحظه جالب این دیدار اما در اواسط نیمه اول رقم خورد. توسلی ضربه آرام بازیکنان ژاپن را در شرایطی که تیم ملی تحت فشار بود با پا استپ کرد و سپس با آرامش خاطر چند روپایی زد و با یک حرکت نمایشی توپ را جمع کرد تا اعتماد به نفس خود را به رخ بازیکنان حریف بکشد و به ملی پوشان ایرانی نیز روحیه دهد؛ رفتاری شبیه به آنچه احمدرضا عابدزاده در دیدار حماسی ایران و استرالیا انجام داد تا تیم ملی ایران را در بازی حفظ کند و البته هر دو چهره با استایل خاص خود، در این کار موفق بودند.

توسلی در نیمه دوم نیز درخشید اما بعد از آنکه بازیکنان حریف از پاور پلی و 5 بازیکن در خط حمله استفاده کردند، دو مرتبه دروازه ایران باز شد تا ستاره اول تیم ملی برای ثبت کلین شیت در فینال ناکام باشد. دروازه بان شماره یک ایران 3 سال قبل نیز در دیدار با ژاپن نمایش بسیار فوق العاده ای داشت و حالا باز هم آمادگی خود را به نمایش گذاشت تا ایران برای دومین دوره متوالی، طلایی شود.

 فرزانه توسلی

تکرار خاطرات عابدزاده با فرزانه توسلی 

فرزانه توسلی:عابدزاده وار شوت ها را گرفتم

دروازبان تیم ملی فوتسال بانوان یکی از ستارگان و دلایل قهرمانی تیم ملی در آُسیا بود ، او به ویژه در بازی فینال توپ هایی گرفت که ژاپنی ها را عاصی کرده بود. توسلی در این باره می گوید:«ما برای قهرمانی به مسابقات رفته بودیم و این برد را به همه تبریک می گویم.» او درباره درخشش خود با خنده می گوید:«به قول یکی از دوستان عابدزاده وار توپ ها را گرفتم!» توسلی اضافه می کند:«من در بچگی بازی های آقای عابدزاده را می دیدم و جزو طرفداران سرسختش بودم.»

 فرزانه توسلی

فرزانه توسلی دروازه بان فوتسال

فضای مجازی در چند وقت گذشته پر شده از جوک هایی که برای خانم ها می سازند، جوک هایی که شاید به نظر برای سرگرمی باشد اما تبعات منفی زیادی دارد. فرزانه توسلی می گوید درخشش آنها و همینطور انتشار ویدئوهای بازی شان باعث شد تا خیلی از آقایان بفهمند باید از خانم های ایرانی تعریف کنند. او می گوید:«من هم دیدم چقدر جوک برای خانم ها ساخته اند. خوشحالم با پخش ویدئوی بازی های ما خیلی از نظرات عوض شد.

بعضی ها تا وقتی ما را ندیده بودند، مسخره می کردند ولی وقتی قهرمان شدیم نظرشان عوض شد. امیدوارم دوباره بازی های ما را ببینند. حتی روزی اتفاق بیفتد که آقایان به ورزشگاه بیایند و تماشاگر بازی هایمان باشند چون حجاب کامل داریم. خوشحالم نگرش بعضی ها را عوض کرده ایم.»
توسلی در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی برای حضور در خارج از ایران نداشتید، می گوید:«نه پیشنهادی نبود چون می دانید که با این حجاب نمی توان در خارج از ایران بازی کرد.»

درخشش فرزانه توسلی در جام ملت های فوتسال آسیا

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از ورزش سه/ شباویز / ر
وبگردی