تولد
فواید بخشش
بر اساس تحقیقات انجام شده داشتن حس کینه و انتقام از دیگران به سلامت جسم و روح انسان لطمه میزند اما بخشش فواید زیادی دارد و برای سلامت بدن بسیار مفید است.

فواید بخشش گناه و اشتباه دیگران به نفع سلامت شماست

شاید شما در نظر دارید که خودتان و یا دیگران را عفو کنید، اما مطمئن نیستید که آیا ارزش این کار را دارد یا خیر. ممکن است ترجیح دهید خاطرات دردناک را نادیده بگیرید و به کسب وکار روزمره خود ادامه دهید. بعداً آن مقابله می کنید، درست است؟ اما بخشنده نبودن هزینه خود را دارد. وقتی کینه و انتقام را حفظ می کنیم، هر چیزی که با آن ها پیش می رود را حفظ می کنیم:اضطراب، عصبانیت، حساسیت، افسردگی، افزایش یا کاهش وزن، فقدان اعتماد به نفس، بیخوابی، اعتیاد و ... لیست طولانی و پر از ناامیدی است.

واقعاً می خواهید تمام این ها را نگه دارید؟ احتمالا نه. پس بیایید با هم در این بخش از سلامت نمناک به برخی از فواید سلامتی که شما می توانید انتظار داشته باشید، نگاهی بیندازیم. تحقیقات پزشکی که در اینجا حضور دارند از بیمارستان ها و دانشگاه هایی است که مورد بخشش سنتی قرار می گیرند. این منافع به اعماق بدن، قلب و ذهن شما نفوذ خواهد کرد، به دلیل ارتباط معنوی که شما از طریق این تمرین دریافت خواهید کرد.

فواید بخشش

بخشش دیگران چه فوایدی برای سلامت دارد؟

مزایای سلامتی و فواید بخشش چیست؟

پژوهشگران پزشکی به مطالعه اثرات بخشش به عنوان یک فرآیند درمانی علاقه مند شده اند. شواهدی در دست است که بر روی خاطرات دردناک و تلخی در مشکلات سلامتی طولانی مدت تاثیر می گذارند. از سوی دیگر، بخشش مزایای متعددی دارد، از جمله :

1. فشار خون پایین:

وقتی ما دیگر اضطراب و عصبانیت را به خاطر بخشش گذشته احساس نمی کنیم، ضربان تند قلب ما از بین می رود و فشار خون افت می کند. این کار فرایندهای زیادی را در بدن انجام می دهد و ما را به سمت انسجام با سیستم قلب و گردش خون می آورد.

فشار خون پایین

افت فشارخون با بخشش دیگران

2.کاهش دردهای مزمن:

درد فیزیکی اغلب یک دلیل روانی دارد. وقتی که اجازه دهید یک تغییر عمیق اتفاق بیافتد، ما خود را در سطوح روانی و فیزیکی درمان می کنیم. بنابراین، دردهای مزمن را می توان معکوس کرد و ما می توانیم به سلامت برگردیم.

3. کاهش استرس:

بخشش، استرس را هضم می کند، چون ما دیگر افکار را بازیافت نمی کنیم (هم آگاهانه و هم ناخودآگاه) که باعث ایجاد استرس ذهنی می شوند. با ارائه این بارها و وزن ها به روح برای درمان، یاد می گیریم که چطور عصبانیت و استرس را پشت سر بگذاریم.

کاهش استرس

رهایی از استرس ها از فواید بخشش 

فواید بخشش اشتباه دیگران برای بدن

4. ضربان قلب پایین:

بخشش قلب ما را آسوده می کند چون ما اجازه می دهیم که درد مان را به عنوان پیشکش به خدا رها کنیم. قلب ما می تواند آرام شود و ضربان قلب ما در نتیجه کاهش می یابد.

5. مهارت های بهتر مدیریت خشم :

با کم تر و کم تر شدن بار از گذشته، ما می توانیم کنترل نفس بیشتری را در زمانی که عصبانی می شویم داشته باشیم. بهتر است چند نفس عمیق بکشید، از یک تا ده بشمارید، کمی استراحت کنید یا کمی ورزش کنید - به جای اینکه با عصبانیت به کسی حمله کنید.

کنترل خشم

کنترل خشم از خواص بخشش دیگران

فواید بخشش دیگران برای سلامتی

6. ریسک پایین تر مصرف الکل یا مواد مخدر:

این یک داستان بزرگ است. احساس می کنم این یکی از بزرگ ترین و بهترین دلایل انجام بخشش بدون تاخیر است. استفاده از مواد مخدر یک ماسک برای دردها است. بخشش به ما کمک می کند تا آن درد را رها کنیم و به جای آن در وضعیت خود به آن ها برسیم.

7. علائم افسردگی کمتر:

همانند کاهش مصرف مواد مخدر، این مساله ای حیاتی برای بسیاری از افراد است. افسردگی مشکلی ناتوان کننده است و می تواند منجر به خودکشی شود. از طرف دیگر، بخشش به ما آرامش و لطف می بخشد و می تواند افسردگی را با حس نیت و شفقت جایگزین کرد.

افسردگی

تاثیر بخشش بر درمان افسردگی

حفظ سلامت روان از فواید بخشش

8. علائم اضطراب کمتر:

تقریباً همه باید خود را نیز ببخشند. اضطراب اغلب زمانی رخ می دهد که ما می ترسیم که کار اشتباهی انجام دهیم. وجدان مقصر ما باعث اضطراب در یک سطح عمیق می شود. بخشش به ما کمک می کند که خود را عمیقاً دوست داشته باشیم، و خود را از درد درونی رها کنیم.

9. دشمنی کم تر:

با وجود اینکه این در ذات انسان وجود دارد، اما بخشش از ما می خواهد که دشمنی نسبت به خودمان و دیگران را رها کنیم. رفتار خشونت بار خودجوش، مانند جاده و مبارزه با هیچ دلیلی، همچنان تعهد ما برای بخشش از بین می رود.

دشمنی با دیگران

کاهش خشونت و دشمنی از فواید بخشش دیگران

تاثیر بخشش بر روابط با دیگران

10.  روابط سالم تر:

هنگامی که ما بخش مشخصی از روش معنوی خود را بخشش می کنیم، متوجه می شویم که همه روابط ما (با عاشق، همکاران، روسا، همسایگان و غیره) شروع به شکوفه دادن می کنند. خیلی کم تر از درام برای مقابله با آن وجود دارد، و این یک پاداش بزرگ در زندگی است.

11.دوستی بیشتر:

وقتی دیگر کینه در دست نداریم، می توانیم خیلی به دوستان و خانواده نزدیک شویم. روابط قدیمی فرصتی برای تغییر و رشد دارند و روابط جدید می توانند وارد شوند - همه اینها به این دلیل است که ما به فضای کافی برای آن ها نیاز داریم، پس باید بخشید.

روابط دوستی

بهبود روابط دوستی با بخشش

12. مذهب یا معنوی خوب:

چه شما یک دین داشته باشید یا خیر، بخشش شما را به روحتان نزدیک تر می کند. وقتی از خداوند درخواست کمک می کنیم و دعا می کنیم به جای ترس، اندوه و درد، در عوض صلح و عشق الهی را دریافت می کنیم. این شفا حقیقت است.

13.بهبود وضعیت روانی خود:

با رها کردن شکایاتمان، ما در تمام سطوح بیشتر هماهنگ می شویم. کابوس ها از بین می روند و صحنه های هیجان انگیز جدید زندگی عادی می شوند.ما احساس آرامش می کنیم، خوشحال تر می شویم و آماده می شویم تا به دنیای خودمان محبت و و عشق بدهیم.

فواید و مزیت های بخشش دیگران برای جسم و روح شما

4.341
این مطلب مفید بود ؟356
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سلامت بدن
وبگردی