نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو با 25 ماسک طبیعی،جای جوش را سریع درمان کنید
جای جوش ، روش طبیعی درمان جای جوش
با “ماسک جای جوش” صورت را از روی پوستتان محو کنید. بهترین و سریعترین روش از بین بردن جای جوش صورت، طب سنتی و روش های گیاهی هستند که با 25 ماسک صورت عالی قابل درمان و پاک شدن هستند.

ماسک جای جوش صورت

آب لیمو برای پاک سازی جای جوش

شما برای استفاده از این ماسک به گلوله های پنبه و لیمو نیاز دارید. مقداری آب لیمو روی پنبه بریزید و آن را روی جای جوش بزنید، مدتی روی پوست نگاه دارید و در انتها با آب ولرم بشویید.

درمان جای جوش گلاب و روغن چوب صندل

گلاب خاصیت تغذیه پوست و از بین بردن باکتری دارد و به گزارش پرشین وی چوب صندل نیز با خاصیت خنک سازی موجب کاهش التهابات پوست می شود. برای این ماسک نیاز به روغن چوب صندل و گلاب دارید. آن دو را مخلوط کنید تا شبیه یک خمیر شود سپس آن را روی جای جوش زده و یک شب تا صبح آن را نگاه دارید. سپس صبح روز بعد با آب خنک بشویید.

روغن زیتون برای پاک سازی جای جوش

روغن زیتون خواص متعددی از جمله قابلیت پاک سازی جای جوش را دارد و به عنوان یک آنتی اکسیدان و لوسیون طبیعی روی پوست عمل می کند. شما باید صورت خود را با آب ولرم شسته و سپس آن را خشک کنید. مقداری روغن زیتون روی دست ریخته و سپس به آرامی روی جای جوش ها را ماساژ دهید و سپس به مدت 2 ساعت صبر کنید. سپس صورت را با یک مایع شستشوی صورت حاوی گلیسیرین بشویید. این فرآیند را باید تکرار کنید تا شاهد نتایج آن شوید. 

درمان جای جوش

درمان جای جوش صورت با ماسکهای طبیعی و طب سنتی

رفع جای جوش باماسک تخم مرغ و روغن زیتون

بهترین و موثرترین ماسک برای از بین بردن جای جوش، زرده تخم مرغ به همراه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و همین میزان عسل است. این ماسک را به مدت 20 دققیه، یک روز در میان و برای حداقل 2 ماه استفاده کنید. و آن را با آب ولرم بشویید. 

رفع جای جوش با آب خیار 

ماسک های صورت با خیار یک روش مراقب از پوست است که به طور وسیعی از این روش استفاده می شود. برای درمان آکنه، جلوگیری از چین و چروک و حفظ رطوبت پوست می توان از ماسک خیار استفاده کرد. برای آنکه جای جوش را از پوست پاک کنید ، باید آب تازه خیار را به مدت 15 الی 20 دقیقه بر روی پوست بزنید. این کار را روزانه انجام دهید و سپس با آب سرد صورت را بشویید تا منافذ باز بسته شوند.

درمان جای جوش با ماسک برگ کلم

برگ گل کلم را بهمراه برگ ترب خرد کرده و روی پوست تان قرار دهید. و بعد از نیم ساعت آن را بشویید.

درمان جای جوش با چای سبز

 داروهای طبیعی می تواند به درمان التهاب های پوست بر اثر استفاده از مواد آرایشی کمک کند.می توانید از چای سبز به عنوان یک آنتی اکسیدان برای پوستی نرم و عاری از لک استفاده کنید. تمام کاری که باید انجام دهید جوشاندن یک قوری چای سبز است و بگذارید خنک شده و سپس با یک گلوله پنبه به روی ناحیه لک دار بر اثر جای جوش بزنید ، نیازی به آبکشی نیست و می توانید آن را در سراسر شب و به طور مرتب روزانه از این روش استفاده کنید.

درمان جای جوش با ماسک تخم جعفری

تخم جعفری را در آسیاب بریزید و سپس با یک لیوان آب بجوشانید. بعد، این مخلوط را از صافی عبور داده و یک تکه پارچه تمیز را با آن خیس کنید و مانند کمپرس روی پوست تان بگذارید. هر روز برای مدت نیم ساعت از این کمپرس استفاده کنید. کمپرس با جوشانده تخم جعفری برای از بین بردن آثار جوش ها مفیداست.

درمان جای جوش باعسل

 می توانید از عسل به عنوان یک سلاح مرموز برای پاک کردن پوست و همچنین پاک کردن رد های جوش بر روی صورت استفاده کنید. از یک پنبه برای زدن عسل خالص به جای جوش ها به مدت 10 الی 15 دقیقه استفاده کرده و سپس با آب ولرم بشویید. حداقل یک بار در روز این کار را انجام دهید.

درمان جای جوش باماسک جوانه گندم

مقداری جوانه گندم را داخل مخلوط کن بریزید سپس آن را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را برای 20 دقیقه روی پوست تان بگذارید.

درمان جای جوش با شنبلیله  

یکی از درمان های طبیعی برای جای جوش استفاده از شنبلیله است.میتوانید خیلی راحت خمیری از پودر دانه های رسیده شنبلیله و آب تهیه کنید و مانند ماسک بر روی صورتتان قرار دهید.تا جایی که میتوانید تحمل کنید اجازه دهید این خمیر روی پوستتان باقی بماند اگر لازم بود دوباره این کار را تکرار کنید. یا اینکه میتوانید چند دانه شنبلیله را در مقداری آب بجوشانید ،با هم ترکیب شان کنید و وقتی که سرد شد آن را به صورتتان بمالید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.

درمان جای جوش با آلوئه ورا :

آلوئه ورا

درمان جای جوش با آلوئه ورا و ماسکهای خانگی

از این گیاه معمولا برای کمک به درمان جای زخم استفاده میشود ، پس تعجبی ندارد که این گیاه برای درمان جای جوش های ناخوشایند بسیار موثر باشد.دست هایتان را به مقدار کمی عصاره آلوئه ورا ( قابل دسترس در اغلب سوپرمارکت ها، داروخانه ها، یا اینترنت) آغشته کنید و اگر میتوانید آن را هرروز به پوستتان بمالید. با انجام اینکار تا حد زیادی میتوانید جای جوش ها را از بین ببرید ، و نیز از شیوع مجدد جوش پیش گیری کنید.

درمان جای جوش با عصاره لیموترش

 اگر جای جوش هایتان خیلی تیره است ، پس عصاره لیمو ترش را امتحان کنید. آب لیمو ترش تازه را به قسمت هایی که میخواهید بمالید ، و صبر کنید تا پوست همه آب را جذب کند . وقتی که کاملا پوست آب لیمو را جذب کرد ، پوستتان را با آب سرد بشویید .آب لیمو ترش با روشن کردن پوست ، جای جوش های تیره را کمرنگ و کمک میکند این تیرگی ها کمتر به چشم بیایند.

درمان جای جوش با چند ماسک ساده خانگی

خمیری از فلفل سیاه و پودر جوز هندی آماده کنید و روی جوش ها بمالید.

ده گرم آب پیاز سفید را با 5 گرم عسل و یک گرم نمک سنگ مخلوط کنید و روی جوش ها بمالید و پس از چند دقیقه بشویید.

خمیری از برگ نعناع آماده کنید و بگذارید یک شب روی صورت بماند. این عمیر نه تنها جوش را از بین می برد بلکه لکه ها را نیز کاهش می دهد.

برای از بین بردن جای جوش های صورتتان، روزی 10 تا 15 دقیقه یک قطعه لیموترش تازه روی پوست تان بگذارید و بعد از 12 هفته از داشتن پوستی صاف و شفاف لذت ببرید. اسید موجود در آب لیموترش باعث از بین رفتن جای جوش ها می شود ولی اگر پوست خشکی دارید، بهتر است این روش را به کار نبرید.

عسل را روی جای جوش قرار دهید بگذارید در طول شب باقی بماند و صبح آن را بشویید.

دو قاشق غذاخوری عسل با 1/4پیمانه پودر جودوسر مخلوط کنید. این مخلوط ملایم را روی جای جوش بگذارید. برای 15 تا 20 دقیقه بگذارید بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

 

از بین بردن جای جوش با ماسک تخم مرغ و روغن زیتون

بهترین و موثرترین ماسک برای از بین بردن جای جوش، زرده تخم مرغ به همراه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و همین میزان عسل است. این ماسک را به مدت 20 دققیه، یک روز در میان و برای حداقل 2 ماه استفاده کنید. و آن را با آب ولرم بشویید.

درمان جای جوش با زردچوبه

ماسک جای جوش صورت

ماسک درمان فوری جای جوش صورت با زردچوبه

مخلوط یکنواختی از پودر زردچوبه و آب نعناع درست کنید.آن را روی جای جوش بزنید.بگذارید حدود 20 دقیقه باقی بماند.آن را با آب گرم بشویید.

توصیه های تغذیه ای برای از بین بردن جای جوش صورت

استفاده از درمانهای طبیعی یا گیاهی برای اثر بر جای جوش ها می تواند کمک کننده باشد اما تنها راه حل نیست. به خاطر داشته باشید یک مراقبت دیگر از پوست هم درون بدن و هم ظاهر ما را با هم خوب می کند.مطمئن شوید رژیم غذایی سالم و متعادلی دارید و میزان کافی از ویتامین ها و مواد معدنی دریافت می کنید، به ویژه آنهایی که معلوم شده سلامت پوست را افزایش می دهند مانند ویتامین A و غذاهای غنی از آنتی اکسیدان که آسیبهای رسیده به پوست را کاهش می دهند. میوه ها و سبزی ها در رژیم غذایی روزانه تان جای جوش را کاهش می دهند علاوه بر این سالم و خوشمزه هستند و بطور معمول پوستی خوب و سالم را برای ما می سازند.

آب بنوشید

بهترین ماده ی طبیعی قابل دسترس برای درمان جای جوش است. شما باید آب فراوان بنوشید چون به خارج کردن سموم از بدنتان کمک کرده و مجددا بدن را احیا و بازسازی می کند. آب همچنین به افتادن سلول های مرده و تشکیل پوست سالم کمک می کند. خوردن آب ولرم در صبح به ویژه به دفع سموم کمک می کند.

روغن اسطوخودوس

استفاده از این روغن بر روی جای جوش می تواند پوست را احیای مجدد کند زیرا دارای ویژگی های بازسازی کننده است.

ماسک جای جوش صورت با روغن تی تری( درخت چای)

چند قطره از روغن تی تری بردارید.آن را با فشار و مالش ملایمی روی جای جوش بمالید.با تکرار این فرایند می توانید لکه ها را از بین ببرید.

از بین بردن جای جوش

راههای از بین بردن جای جوش با ماسک های طبیعی و طب سنتی

از بین بردن جای جوش با ماست و خیار

لبنیات دارای آلفا هیدروکسی اسید طبیعی هستند، محصولات لبنی مشتقات شیر بوده و به طورمشابه با موارد ذکر شده در احیای پوست و کاهش جای جوش موثر هستند.خیار غنی از ویتامین Aو B1, C است که کمک می کند میزان لکه های پوست کم شود. بعلاوه خاصیت تسکین بخشی دارد.

خیار را بردارید و آب آن را بگیرید.ماست یا یک نوع لبنیات که انتخاب شما ست به آن اضافه کنید.مخلوط یکنواختی از اینها درست کنید.روی محل جوش ها بمالید.بگذارید 15-20 دقیقه باقی بماندو با آب معمولی بشویید.

ماسک جای جوش ، انواع ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت

منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1327 144
نظر کاربران
مریم

مریم

به نظر من می تو نید سفید اب رو رنده کنید و مقداری ابلیمو به ان اضافه کنید و10 دقیقه روی صورتتان بگذارید خیلی عالیه

133 33
المیرا

المیرا

یکی از بهترین موادی که میتونه به ازبین بردن جوش وجای جوش کمک کنه شیرخشت هستش.این ماده رو میتونید از عطاری ها تهیه کنید.قیمت نسبتا گرونی داره ولی نه خیلی.باهمون مقدار کم هم میشه جوش وجای جوش رو درمان کنیم.فقط کافیه مقداری شیر خشت رو باشیرگاو یا حتی آب مخلوط کنیم وازمحلول به دست امده در روز هر3ساعت یک بار روی پوستمون بمالیم.علاوه براینکه ب درمان جوش وجای جوش کمک میکنه ب شادابی وطراوت پوست هم کمک میکنه.همچنین در مواردی میتونه باعث پاک شدن لک های صورت بشه.

141 45
hossein

hossein

محلول اریترومایسین خیلی عااااااااااااااالیه من استفاده کردم طی سه چار روز همه ی جوشای صورتمو برد خیلی راضیم ازش

43 15
الناز

الناز

توجه توجه بهترين روش براي درمان جاي جوش يا خود جوش بايد به متخصص دكتر پوست مراجعه كنيد

68 95
تینا

تینا

گرونه ک گرونه مهم نیس.ب نظرمن عسل ازهمه چیزبهتره

58 11
لاله

لاله

برای درمان جوش ها لیمو خیلی خوبه یعنی بمالی روی پوس صورت وکرم ضد آفتاب سان سیف هم خوبه استفاده کردم بعد از مالیدن کرم با صابون پرومد بشوری عالی میشه

19 4
آیدا

آیدا

من هرشب آبلیمو میزنم و هرروز صبح شیر میزنم و عصر ها هم مخلوط سدر و آبلیمو صورتم عالییییییییییییی شده هروقتم میرم بیرون کرم ضد آفتاب سان سیف میزنم تو خونه هم دکتر بهم گفته بزنه و هردوساعت تمدید کن صورتم عالییییی شده

39 3
ارمین

ارمین

اره بهترین راه حل واسه جای جوش عسله دیگه هیچی با روغن زیتون

22 8
حانیه

حانیه

من واقعا از دست جوشام گریه میکردم تا اینکه با عسل خوبش کردم و در طول درمان با قرص تتراساکلین فوق العاده شد

20 10
زهرا

زهرا

توروخدا يه چي بگيد من بزارم رو صورتم جاي جوشام خوب بشه افسردگي گرفتم

42 11
زهرا

زهرا

من که ازماسک رده تخم مرغ و روغن زیتون و عسل استفاده کردم پوستم خیلی شفاف تر شده و جوشاشم بهتره بابت سایت خوبتون ممنون

46 18
حسام الدین

حسام الدین

فشاردادن پوست پرتقال وشستن بعد از15دقیقه ای ان ومالیدن سفیده تخم مرغ بعد از5دقیقه همچنین کمک شگفت برنابودی جوش وجای جوش خواهد گذاشت

42 24
فاطمه

فاطمه

از سفیده تخم مرغ استفاده کنید...

66 18
مهسا

مهسا

عسل هم برای جوش بسیار مفید است........

42 16
elijooooon

elijooooon

من عسل استفاده کردم اصلاجواب نداد

73 20
خوردن آب

خوردن آب

خوردن آب زیاد خیلی کمک می کنه

84 20
ناشناس

ناشناس

از لیمو و سرکه استفاده کنید

28 22
علی

علی

اگه عسل رو برنیم رو صورت بهتره یا عسل رو بخوریم؟؟

31 23
امین

امین

سلام مقداری عسل طبیعی رو با پنبه به روی جای جوش ها بمالی حداقل 20 دقیقه و یک روز درمیان

30 20
علی

علی

نه عزیز باید بمالی به دوتا دستت خوب ماشاژ بدی بعد بزنی رو صورتت بعد از ده دقیقه بشوری بلافاصله صورتت رو محکم کیسه بکشی

15 32
سارا

سارا

ببین بستگی داره بخوای جوشات بیشتر بشه یا کمتر اگه میخوای بیشتر بشه بخور اگه میخوای کمتر بشه بمالش روی جوش ها

33 6
محمد علی

محمد علی

خوردن عسل یعنی به طور کلی گرمی زیاد باعث جوش زدن میشه

8 1
پربا

پربا

راستش به بعضی ها به عسل حساس ترند به نظر من باید ببینی چی به صورتت میوفته

19 5
زهرا

زهرا

کیسه برای پوست ضررداره

10 5
دنيا

دنيا

به نظر من عسل با ماست بزن عسل تنها نزن چون جوش ميزني

16 5
سپیده

سپیده

من از جای جوش عذاب میکشم...عسل رو صورتم بزنم جواب میگیرم

47 16
&دخی تخس&

&دخی تخس&

«اره من امتحان کردم محو میشه جای جوش،ها»

33 26
ثمین

ثمین

عالیه حتما ازش استفاده کن

17 6
هلنا

هلنا

نه سپیده جان اینکارو نکنیا عسل گرمیه بدتر میشی چیزای سرد بزار مثل خیار رنده شده که با ماست پرچرب همزده قاطی شده

6 2
بهار

بهار

یه راهه سریع کسی سراغ نداره

45 13
aminbz4

aminbz4

عزیزم شما میتونی برای درمان اکنه از خمیر دندان نسبتا ضعیف استفاده کنی چون اگه قوی باشه میسوزونه پوستتونو

7 2
حنا

حنا

عصاره ختمی رو بذار یخ بزنه..ماسک عسل و دارچین و کمی ابلیمو یا سرکه رو بزن ب صورتت بذار بیست دقیقه بمونه..بعد با آب ولرم بشور..بعد اینکه شستی عصاره ختمی رو بذار وسط ی پارچه یا پنبه یا پلاستیک..بذار رو صورتت و جوشهات..اگه روزی دوبار اینو انجام بدی نهایت یکهفته جوشات خوب میشه

4 2
زهرا

زهرا

من خیلی طبع گرمایی دارم.باخوردن عسل و چیزهای گرم جوش میزنم یعنی عسل بدتر نمیشه بزنم به صورتم؟

7 1
رضا

رضا

از شامپو بچه استفاده کن به طور مداوم

13 7
رضا

رضا

بهترین راه حل ماسک سدر است یک قاشق مربا خوری را با کمی اب به هم بزنید مخلوطی غلیظ به دست می آید این مخلوط را روی صورت بمالید بعد یک ربع با آب ولرم بشویید. یا علی

28 12
ثمین

ثمین

ازش استفاده کردم فعلا ک عالیه ممنون

26 12
maha

maha

بچه ها پماد پانجل خیلی خوبه .اما اگر میخواید از دارو گیاهی استفاده کنید

12 6
Ab

Ab

پانجل فقط برای جوش های بزرگ تجویز میکنن برای جای جوش حتی ممکنه ضرر هم داشته باشه

22 5
behi

behi

پانجل برای جوشای چرکی استفاده میشه و واسه جوشای دیگ باید دکتر تجویز کنه///پانجل حالت لایه بردار و خشک کننده جوشای چرکیه

1 2
ناشناس

ناشناس

سلام اگر عسل استفاده کنیم دیگه جای جوش بر نمیگرده بعد چند دقیقه باید باشه ؟؟؟

11 6
پیمان

پیمان

استفاده از لیمو ترش خوبه ولی باعث تیر شدن پوست صورت میشه و زیادش خوب نیست_یک قاشق مرباخوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام مخلوط کنید. بهتر است این مخلوط را داخل ظرفی ریخته و روی حرارت کتری قرار دهید تا عسل حالت روانتری پیدا کند. سپس این مخلوط را به آرامی روی صورت بمالید و بعد از اینکه خشک شد، با آب ولرم بشویید_ماسک خیارم خوبه اونم امتحان کنید مدت زمان 20 دقیقه

14 5
افسانه خانوم

افسانه خانوم

آره موافقم. عسل و بادوم معجزه میکنه

7 2
@DLOVE

@DLOVE

به نظر من مخلوط آبلیمو و عسل، آب سیب، آب پیاز که فوق العادس، برای از بین بردن جوش که خمیر دندون عالیه

10 10
میترا

میترا

خمیر دندون من گذاشتم روی پوستم بد نیست اما اگه مداوم استفاده بشه پوست رو نازک میکنه من مداوم استفاده کردم متاسفانه تا چند وقت صورتم پوست پوست شده بوده و میسوخت...خمیر دندون دو بار درهفته ب مدت ۱۰ دقیقه خوبه

16 11
محمد

محمد

منم همینطور روزهای اول از خمیر دندان خوب بود ولی بعد از چند روز پوست صورتم زخم می شد وهمش پوست پوست می شد 3هفته طول با مراقبت طول می کشد که جای زخم خوب شود هفته یه بار بیشتر استفاده نکنید

7 5
رویا

رویا

منکه خمیر دندون کشیدم جوشام دو برابر شد

20 15
derakhsh

derakhsh


سلام برای درمان جوش صورت محلول اریترومایسن ۴درصد عالی هستش.در اکثر داروخانه ها موجود هستش و قیمتش هم پنج هزار تومنه. حتما امتحان کنید جواب میده. من چندین ماه درگیر بدترین جوش در صورت بودم و ۲ بارحجامت وابلیمو و روغن زیتون رو هم امتحان کردم فایده نداشت که یه دکتر این محلول رو معرفی کرد. روزی دو بار روی صورتتون بمالید عرض دو روز جوابش رو میبینید

10 3
امیر ارسلان

امیر ارسلان

میتونید 2حبه سیر را رنده کرده ویه قاشق غذا خوری سرکه استفاده کنید ولی این مواد خیلی قوی اند ویادتون باشه سیر رنده شدتونو بایه پارچه ابشو بگیریدو اگر پوست حساسی دارید از یه قاشق چای خوری گلاب بهش ازافه کنید ولی اونموقع باید بیشتر طول میکشه که جای جوش یا لک تون درست بشه اگه توش گلاب بریزید حدود 7 هفته طول میکشه ولی اگر گلاب نریزید 5 هفته درست میشه

11 7
eli

eli

سلام دوستان ، من هم صورتم جوش داشت هم جاى جوش خيلى بد شده بود تا اينكه من از عسل طبيعى و كمى اب ليموى تازه و به مقدار خيلى كم دارچين براى ماسك روي صورتم استفاده كردم، واقعا ميتونم بگم معجزه كرد! باورتون نميشه چقدر تاثير داره ، همه جاى جوشام و خود جوش هاى صورتم محو شده ، من هر شب موقع خواب به مدت نيم ساعت يا بيشتر استفاده ميكنم واقعا عاليه .

105 15
paniji

paniji

بهترین راه ماسک سدره

15 7
مریم

مریم

نشاسته هم خیلی خوبه یک قاشق نشاسته و ۱لیوان اب رو قاطی کنی روی مرارت بزاری و بعد ک ولرم شد استفاده کنی مدت ۱۵تا۲۰ دقیقه من زدم خوب بود ب شرطی ک مداورم باشه هم التهابو کم میکنه هم جوش و ب مرور کمرنگ میکنه

11 3
ناشناس

ناشناس

من که عسل رو با دارچین گذاشتم بد تر شد به نظر من حنای بی رنگ خیلی خوبه

12 7
آنا

آنا

فقط و فقط نشاسته و ماست کم چرب رو با هم قاطی کنید

12 3
دنيا

دنيا

من ١٦ سالمه صورتم جوشاي ريز ميزنه هر كاري ميكنم خوب نميشه نميدونم چيكار كنم خسته شدم نه كرم پودر ميزنم نه چيزي فقط زد افتاب ميزنم رو پيشونيم لپام خيلي زياده ترو خدا كمكم كنيد چه كاري بايد بكنم؟

15 4
غزاله

غزاله

عسل و ماست خیلی برای جای جوش خوبه یک قاشق چای خوری عسل یک قاشق غذاخوری ماست با هم مخلوط کنید بزنید بد از 20. دقیقه با آب ولرم بشورید

12 4
هستی

هستی

جوش شیرین برای جای جوش عالیه با آب خمییر کنید بزارید روی پوستتون

24 10
zahra

zahra

راست میگه جوش شیرین عالیه

9 5
رها راد

رها راد

با سلام من صورت خیلی صافی داشتم ولی مدتی خیلی از کرم پودر استفاده کردم که کل صورتم جوش شد اعصابمو با کندن اونا اروم میکردم ولی الان هیچ راهی جواب نمیده صورتم پر شده از جای سیاهو قهوه ای جوش حالم داره بهم میخوره از صورتم همیشه باید ارایش داشته باشم تورو خدا کمکم کنید

37 12
دنیا

دنیا

سلام من خیلی جوش میزدم جای جوش هم زیاد داشتم ولی آبلیمو را تنها روزی ی بار زدم صورتم واقعا خیلی تاثیر داشت من حتی خمیر دندون هم گذاشتم ولی پوست رو میسوزونه توصیه میکنم خمیر دندون نزنیدچون پوستو نازک هم میکنه

20 5
my love

my love

شنیدم میگن ابلیمو جای جوشو بدتر میکنه

3 2
همطاف

همطاف

با پد الکلی صورتتو پاک کن هر روز یا یه روز در میون

2 4
محمد

محمد

اول که نباید می کندیشون بعد هم برای لکه ها زردچوبه با ماست مخلوط کن که خمیری بشه بعد 10 دقیقه بزار رو صورتت پوستت روشن و شفاف میشه

5 0
زهراشالی

زهراشالی

سلام برای از بین بردن جوش و یا جای جوش بهترین راه ممکن استفاده از ترکیب ماست و حناست که باید ده مین رو پوست بمونه (مقدار ماست باید بیشتر باشه که حنا روی پوست باعث رنگ گرفتن نشه) واقعا بطور عجیبی معجزه میکنه حتما بهتون توصیه میکنم یا اینکه از پماد کلیندامایسین استفاده کنید من خودم در یک هفته هم جوشام از بین رفت هم پوستم شفاف تر شد با این پماد.امیدوارم واسه پوست شماام جواب بده

11 6
انا

انا

حنا بدون رنگ استفاده بشه برای جلوگیری از رنگ گرفتگی صورت

3 5
شاکر

شاکر

ماسک ترکیب حنای بدون رنگ با سفیداب به مقدار مساوی ونگه داشتن روی پوست صورت به مدت نیم ساعت هم واقعا معجزه میکنه.

2 3
مهدیس

مهدیس

سلام من خیلی صورتم جوش میزنه رو بینیمم جوشه سر سیاه میزنه من چهره زیبایی دارم اما جوش ها جلوی زیباییم رو گرفتن ابلیمو و خمیر دندان و خیلی چیزا دیگه زدم اما خوب نشدن اما پارسال الوورا زدم کلا همشون رفت درمانو قطع کردم و دوباره جوش زد امسالم از الوورا استفاده کردم اما فرقی نکرد این بخاطره چیه ؟من شونزده سالمه امکان داره تا دو سه سال دیگه جوشهام بره؟ افسردگی گرفتم کمکم کنین همه مسخرم میکنن به دکتر هم مراجعه کردم اما داروهاش اصلا خوب نبود صورتم پوسته پوسته شد

14 0
شیما

شیما

سلام,یه قاشق ماست کم چرب رو با ۶,۷ تا گل ختمی خشک مخلوط کن,تا خمیری بدست بعدش روصورتت ماسکش کن تا۲۰دیقه,بعدش بشور,یه روز درمیون یا هرروز انجامش بده,عالیه

3 7
ایه

ایه

سلام نگران نباش این جوشها مال بلوغه فقط سعی کن دستکاری نکنیش که جاش میمونه

11 4
عارفه

عارفه

به نظر من تنها راه درمان جوش فقط و فقط قرص راکوتان

16 10
parisa

parisa

سلام.قرص راکوتان خیلی برای بدن ضرر داره برای کبد بسیار ضرر داره.توصیه میکنم استفاده نکنید من استفاده کردم بعد که دیگه قطع کردم پوستم دوباره به حالت اول برگشت

18 4
behi

behi

این قرصارو فقط باید دکتر تجویر کنه///من صورتم پرجوش بود از وقتی قرص دکوتان یا ژنی ترت خوردم کل جوشام رفت ولی فقط باید با تجویر دکتر باشه

5 2
فاطمه

فاطمه

من که همه چیو امتحان کردم.هم راهکارهای طبیعی هم مواد شیمیایی.آخرش هم خوب نشدن

16 3
مپ

مپ

منم جوش داشتم یه مدت ازصابون زردچوبه ازاین کوچیکاکهاستفاده کردم الان پوستم صاف شده

5 5
Asal

Asal

از محلول اریترومایسین4% استفاده کن کمتره 1هفته صورتت صافه صاف میشه..پاک دارو هستش هیچ ضرری هم نداره قیمتش هم 4600 تومنه من بعداز 7ماه استفاده از صدتا دارو اینو پیداکردم زدم بعدچندروز صورتم صافه صاف شد

25 9
مینا

مینا

این محلول پوست رو خشک و نازک نمیکنه؟؟؟ بعد جای جوش رو چی اونو از بین میبره یا نع؟ اگه نبره مکملش چی باید استفاده کنم؟

4 3
پرستو

پرستو

موادی که خاصیت لایه برداری و یا دارای ویتامین Eهستند برای از بین بردن جای جوش موثرند

5 1
sadaf

sadaf

سلام بهترین راه برای درمان جای جوش سدره که علاوه بر محو جوش ها طراوت و شادابی به پوست میبخشه .

6 4
Asal

Asal

سلام بچه ها من صورتم قبلا صافه صاف بود ازعید تاالان صورتم مدام جوش میزدو خیلی اعتماد بنفسمو ازدست دادم..چندروز پیش اصلاح کردم صورتم ده برابر جوش زد بعنی خیلی افتضاح شد که حتی با کرم هم نمیتونستم بپوشونمش هرکی میدید تعجب میکرد گونه هام خیلی بد شده بود از محلول اریترومایسن4% استفاده کردم الان 3روزه که دارم استفاده میکنم صورتم صافه صاف شده..برای هرپوستی هم مناسبه سریع جوش رو ازبین میبره شفاف هم میکنه من بهتونپیشنهاد میکنم استفاده کنید در روز حداقل 3تا4بار استفاده کنید تا زوده زود خوب بشید تاکامل هم برطرف شه موفق باشید دوستان

25 9
Elham

Elham

عزیزم مطمن باشم که خوبع؟من بخاطر جوشای پیشونیم خیلی اعتماد ب نفسم اومده پایین از این ماده استفاده کنم میره؟هیچ ضرری نداره ک!!

4 2
سایه

سایه

نمیدونم چرا تو داروخونه ها اریترومایسین پیدا نمیشه همه تموم کردن:)

2 1
ali

ali

دوستان جای جوش خودش رفته رفته از بین میره یا نمیره ؟؟؟؟ من واسه جوشهام یخ میمیالیدم خیلی خوب جواب میداد و سفید اب رو رنده میکردم با ابلیمو میزدم خیلی خوب میشد پیشنهاد میکنم ازین روش امتحان کنین خیلی خوبه یخم معجزه میکنه واقعا

8 2
شيرازي

شيرازي

سلام.معمولا به خودي خود جاي جوش از بين نميره. و اكثر اوقات اكه بهش رسيدكي نشه براي هميشه روي بوست ايجاد لكه ميكنه.

4 5
رها

رها

از نظر من له هر پوستی ی چیز اثر میگذاره مثلا ب پوست من خمیر دندان واقعا اثر می کنه. از تمام ماسک ها و ترفند هاااستفاده کنید و ببینید چه مدل ماسکی ب پوستتون می سازه. اگه هم دارید جوش می زنید که هنوز در نیومده خمیر دندون واقعا عالیه مگه اینکه اون جوش چندتا ریشه داشته باشه. اما خب ب هر پوستی ی چیز سازگاره

10 2
تارا

تارا

دقیقا موافقم،من 7ساله دارم جوش میزنم از خیلی روش ها هم استفاده کردم،روشی که برای یه نفر معجزه کرده صورت من رو کلا بهم ریخت..بهترین روش برای من که پوست چرب و حساسی دارم ماسک نشاسته و ماست هست..جوش و لک رو از بین میبره و شفاف کننده است

4 2
الے

الے

سلام من از ماست و صدر استفاده کردم برای درمان جوش های صورتم که دوبرابر شد الان چند وقته از نشاسته استفاده میکنم بهتر شده و رنگ پوستمو روشن تر کرده توصیه میکنم استفاده کنین

3 2
الناز

الناز

سلام چون صدر اول باعث میشه کل جوشای زیر پوست بریزه بیرون وبعد اثر میزاره

2 1
منیر

منیر

دوستان جوش ها اکثرا ارتباط مستقیم داره با استرس و تغییر هورمونی و مشکلات داخلی ، مثلا اگه دختر خانما روی گونه و زیر گونه جوش بزنه مشکل تخمدان داره ، مثل مثلا کیست ، تنها ماسک کافی نیست ، باید از عرقیجات و دارو هم استفاده بشه .

9 4
maryam

maryam

خیار رنده کنید و با نشاسته مخلوط کنید و نیم ساعت روی پوستتون بزارید خیلی خوبه امتحان کردم

3 0
مهشید

مهشید

سلام خسته نباشید ممکنه یه دارو خوب یا صابون واسه رفع جوش بگید واسه پوست چرب

3 3
فاطمه

فاطمه

سلام من نظرات همه تونوخوندم خوب بودنن اما من خودم ماسکای خیلی زیادی امتحان کردم ..اما اونایی ک جوش زیر پوستی دارن میتونن هسته یک عدد به رو در نصف لیوان گلاب تو یه ظرف بذارید و خوب تکونش بدین بعد بذارین ۲۴ساعت بمونه تا لعاب بیاد بعد بزنین به جوش هاتون برامن ک یه هفته ای معجزه کرد..اوناییم ک صورتشون لک داره سفیدابو وتخمه خیار وماست کم چرب ..سفیدابوب حالت پودرمانند دربیارین و تخمه خیارو اسیاب کنین تا اونم پود بشه وبعدباماست کم چرب قاطی کنین بزنین روصورتتون بزارین ۲ساعت بمونه بعد بشورینش اگرم یخورده شیرپاک کن بزنین ک چه بهتر من ساویزمیزدم ولی الان خیلی کم پیدامیشه.. تا یه ماه لکای صورتتون خیلی خیلی کم میشه و ازبین میره..من ازاین دوتا نتیجه گرفتمو راضیم..امیدوارم شمام نتیجه بگیرین زیادم حساس نباشین

7 2
نادیا

نادیا

سلام از اربترومایسین4%استفاده کن واقعا نتیجه داره

7 0
MEHRANGIZ

MEHRANGIZ

صابون گوگرد.روزی دوبار

6 1
محمد

محمد

سلام صابون کلیندا سبز استفاده کن

0 1
رامین

رامین

سلام چند تا نکته برای رفع جوش و جای جوش بگم. چند تا راه میگم که اگه انجام بدین 80درصد حتی 100درصد جواب میده من خودم انجام دادم واسه رفع جوش 3بار حجامت جواب میده تو مدت 2ماه هر 20روز یه بار مخصوصا برای سنین 17تا21سال خوردن روزی 3بار عرق کاسنی قبل از صبحونه ناهار و شام یه استکان استفاده از صابون no bacter فارسیش نو باکتر روزی 2 یا 3 بار استفاده کنین این صابون تو دارخونه ها موجوده قیمتشم 8تا10تومنه اما یه نکته مهم هیچ وقت تخمه تخم مرغ کره خامه شیرینی و غذاهای چرب استفاده نکنین چون باعث افزایش جوش میشه مطمعن باشین اگه رعایت کنین جواب میگیرین واسه رفع جای جوش ام ابلیمو خوبه بمالین رو صورتتون

11 1
Mehrad

Mehrad

سلام دوستان من شش ماهه بود که جوش زیادی میزدم و از روش های زیادی استفاده کردم که البته تاثیر هم داشت ولی بعد چند روز دوباره جوش میزدم ولی از وقتی که کرم مرطوب کننده قوی سینره رو میزنم واقعا جوشی رو صورتم نمونده و البته خوردن شلغم هم معجزه میکنه.

0 1
متين

متين

سلام من روى جوشم خمير دندون زدم شب تا صبح گذاشتم بمونه الان صورتم افتضاح شده علامت مونده انگار كه سوخته چيكار كنم

1 2
مهسا

مهسا

منم زدم همینجوری شدم انگار صورت شدید سوخته بود..فقط با روغن شترمرغ یا زیتون چربش کن و بذار مرطوب بمونه..تا پوستش بلند بشه..بعدش خیلی بهتر میشه

2 2
فاطمه

فاطمه

نگران نباش حدود یک هفته پیش این مشکل برای منم رخ داد فقط مرطوبش کن و دو سه روز صبر کن سوختگیش برطرف میشه و دیگه از خمیر دندون استفآده نکن چون پی اچش با دوستت سازگار نیس

1 0
لاله

لاله

منم خمیر دندون استفاده کردم اما نه شب تا صبح میمالیدم بعداز 5 دقیقه مشستم انگار رگبار جوش رو تو صورتم زده بودن بعد تا اینکه لیمو رو تو صورتم مالیدم خیلی بهتر شد .♡

3 1
لاله

لاله

واقعا منم گذاشتم ولی نه شب تا صبح . ولی اوضا مون را خراب کرد ولیبع که لیمو و سرکه سیب هر کدوم را جدا جدا می ذاشتم خوب شد یعنی از آسمون افتادم . توصیه میکنم سرکه سیب طبیعی بگیرید وبا پنبه بمالید حرف نداره ♡♡

1 0
Bahar

Bahar

منم خمیر دندون زدم شب تا صبح موند صورتم انگار سوخته.زخم شده فاجعه شد امروز محلول 4 درصد رو از داروخانه میخرم امیدوارم جواب بده من خیلی پوستم صاف بود الان خیلی بد شده در عرض دو سه روز

4 0
رها

رها

دوستان قرص زینکم میتونه کمکتون کنه البته باتشخیص پزشک

2 0
فشن

فشن

هر چقد میتونید دارو نخورید راههای طبیعی بهتره

1 2
سارا

سارا

جوانه گندم.وماست.روشن کننده نرم کننده لک بره

6 1
فاطمه00

فاطمه00

عسل و ابلیمو خوبه اما باعث میشه رنگ پوستت تیره بشه .ما عالیه واس ازبین بردن جوش .البته ب نظر من ختمی و خاکشیر باعث از بین رفتنشون میشه. من امتحان کردم جوب میده

1 1
فشن

فشن

سس مایونز هم خوبه و لایه برداری میکنه

4 4
رها

رها

من هم از جای جوش خود خیلی عذاب میکشم از عسل و دارچین استفاده کردم ولی بیشتر جوش زدم ولی جوش شیرین خیلی خوب بود

2 0
sa

sa

از ترکیب ماست‌و پودر جوانه گندم استفاده کن روزی یکی دو بار 20 دقیقه.

1 1
محمد

محمد

ببخشید......من جوشایی ک روصورتم درمیومدو میترکوندم ...ینی حساس شده بودم کار هرروزم شده بود جوش ترکوندن....النم صورتم جاهایی ک بیشترترکوندم سورلخ سوراخ شده.....میشه بگین چیکار کنم....ممنون

10 5
افسانه خانوم

افسانه خانوم

روغن بنفشه رو روزی دوبار بزن به صورتت. طول میکشه ولی بعد یه مدت باعث میشه جای جوش روی صورتت پربشه و صورتت صاف بشه.

1 0
معصومه

معصومه

بنظرتون محلول اريترومايسين جاي جوش رو هم ميبره ك منم استفاده كنم ؟؟جاي جوش عاجزم كرده كمكم كنيد؟؟؟

13 4
الینا

الینا

آره عالیه من استفاده كردم جواب داد.

1 0
الیا

الیا

برای رفع جوش و چین و چوروک میتونین از ماست و کف دریا هم استفاده کنید

3 0

ااکثر جوشها دلایل هورمونی دارن ، راکوتان خوبه اما باید ازمایش انزیم های کبدی قبلا انجام بشه و تا 6ماه بعد قطع دارو نباید تصمیم به بارداری بگیرین چون این قرصا از مشتقات ویتامین Aبوده که تراتوژن هستن برای جنین .بهترین راه عدم دستکاری جوشا ، واستفاده از مخلوط عسل های طبیعی به خصوص عسل بیز و دارچین هستش ، عسل گرم کنید بهتره به همراه چند قطره لیموی تازه

2 1
Kiyana

Kiyana

بچه ها کسی میخاد خمیر دندون رو امتحان کنه بکنه اما فقط یک ربع تا نیم ساعت روی پوستتون باید باشه نه یک صبح تا شب اخه همون نیم ساعتشم پوستو میسوزونه کی همچین حرفی زده ک ۷ ۸ ساعت باید روی پوست باشه.ماست خیلی خوبه واسه پوست و همینجور یخ توصیه بعدیمم اینه ک ابلیموی تنها رو با پنبه بزنید روی جای جوشاتون یا باماست قاطی کنید بزنید خیلی جواب میده البته بعد از چندبار استفاده.کسی توصیه جدیدی داره لطفا راهنماییمون کنه

2 1
تارا

تارا

اگه سنتون از حد بلوغ گذشته و بازم جوش میزنید ، پیشنهاد میکنم با دکتر زنان زایمانتون هم یه مشورتی کنید _ مخصوصا اگه دوره هاتون نامنظمه _ من خودم عامل قطع جوشام قرص ضد بارداری سیپروترون کمپاند بود _ با قطعش دوباره جوشام برمیگرده همیشه

4 1
شیوا

شیوا

شما برای تنظیم هورمون ها بجای داروی شیمیایی از رازیانه استفاده کن. بشدت بشدت تاکید می کنم به شدت جواب مثبت خواهی گرفت.

3 2
خدیجه نعمتی

خدیجه نعمتی

سلام به نظر من یکماه از قند وشیرینی جات وتخم مرغ فاصله بگیرید وچایی کم رنگ بخورید به مرور جوش چرکی صورت کم میشود سعی کنید نخورید حتی شکلات امتحان کنید ضرر نداره من که یکسال این مشکل جوش رو داشتم دکتر رفتم دارو هیچی نشد اخر تغذیه رو درست کردم اینارو کنار گذاشتم راحت شدم هزینه واسه دارو دادهبودم که وصابون ان جی گیاهی هم خیلی خوبه صبح وشب دودقیقه رو پوست بمونه به همراه ارامش وخواب کافی فداتون

2 2
فاطیما

فاطیما

سلام من ازجوش شیرین استفاده میکنم عاااااالیه

4 0
سپیده

سپیده

سلام دوستان مخلوط ماست و نشاسته عالیه

1 0
شیوا

شیوا

سلام عزیزان دل . تا آکنه خوب نشه جای آکنه همیشگیه. یجا برطرف شه جای دیگه پیدا میشه. از خوردن پفک و چیپس به شدت و با تنفر زیاد پرهیز کنید. بسیار سمی و یکی از عوامل آکنه روی صورت است. دنبه گوسفند آب کرده در غذای روزانه استفاده کنید و عالیه. مخصوصن آقان بادیبیلدینگی که پشت کمرشان جوش میزنه. کسایی که ورزش می کنن از کپسول ویتامین E در یغ نکنندو شبها هم بجای کرم مرطوب کننده کپسول ویتامین ای را روی صورت بترکونید و در تاریکی مطلق بخوابید. از همه مهم تر برای رفع جوش و جای جوش آرامشه که ما جوانان ایرانی نداریم. حواستون به کبدتون باشه سوسسیس کالباس ممنوع چون جوووووووووووشششششش میزنید و جای جوش بیشتر

3 0
سلام

سلام

به نظرم بريد پيش پزشك از همه چيز بهتره

3 6
هیدن

هیدن

روزی 8 9 لیوان اب بخورید تنها راه جوش همینه. شربت بسفایج هم از دارو خونه بگیرید یه ق غ با یه لیوان اب داغ مخلوط کنید بعد سرد شدن ناشتا بخورید 100% جواب میده

1 0
مرجان

مرجان

سلام من ۶سال از مشکل جوشهای عفونی و بزرگ رنج کشیدم.اونقدر زیاد بود که کارم شده بود گریه...روم نمیشد برم بیرون.رفتم دکتر اخرش یه‌پزشک مجرب تشخیص داد هورمونام بدجور به هم ریخته.اگه میخواین جوشاتون خوب بشه هم هورمونتون رو چک کنید (چون اگه هورمون به هم ریخته باشه هرچه دارو و ماسک مصرف کنید جواب نمیده) بعدم از طب سنتی استفاده کنید.عرق کاسنی و عسل و انجام چند بار حجامت خیلی خوبه.اگه از طب سنتی استفاده میکنید صبور باشید دیر نتیجه میده ولی تاثیرات همیشگیه و برای سلامتی عوارضی نداره.الان خیلی صورتم خوبه.

1 0
الهام

الهام

سلام به همه دوستای خوبم من ازمخلوط سدروحنای بیرنگ استفاده کردم خیلی عالیه برای ازبین بردن جوش وجای جوش وازمخلوط جوانه گندم وماست چکیده برای کسایی که پوستشون چربی دارن دوستای خوبم توصیه من براتون اینه باید ازلسترس کم کردچون واقعا دشمن سلامتی مخصوصا پوسته باتشکر ازهمشون

0 1
الهام

الهام

سلام من هم خیلی جای جوش داشتم منم دستکاری کرده بودم وبیشترچونه ام جوش میزدازوقتی ازژل گیاهی آکنیل استفاده کردم همشون رفت وروغن شترمرغ عالیه

6 1
نسترن

نسترن

سلام دوستان عزیزم .من 13 سالمه و روی صورتم هم جوش داره و هم جاهای جوش های قبلی جون که خیلی دستکاریشون کردم جاش مونده و هرکاری میکنم خوب نمیشه دکتر هم رفتم کمی بهتر شده ولی بازم به دردم نخورد و خوب نشدن میشه کمکم کنید لطفا .ازتون میخوام یه راه حل خوب برام بگید.

1 1
مرتضی

مرتضی

روغن شتر مرغ بزن

1 0
معصومه

معصومه

ببینید دوستان اول ازهمه سعی کنید هرچیزی ک دیگران میگن برای درمان جوش ولک خوبه استفاده نکنید ب نظرمن عامل ب وجود اومدن جوش و لک تغذیه ی نامناسب و استرس ونداشتن ارامش و ازهمه مهم تراختلالات هرمونی هستش امااز همه ی این ها گذشته سعی کنید اب زیادبنوشید و خیار وپرتقال مصرف کنید

5 0
دلارام

دلارام

محلول اریترومایسین واقعا برا جای جوش خوبه؟

2 3
فهيمه

فهيمه

نه عزيزم فقط جوشارو خشک ميکنه و جاش باقي ميمونه

10 2
امیر

امیر

سلام ب همگی من 14ساله با جوش زندگی کردم خوب شد زد دوباره.یادتون باشه خوب شدن برای همیشه مهمه ن دوباره بزنه همه شما ارزوتون اینه صبح بلند شین جوش نزنه تا میتونین دستکاری نکنین چون باعث میشه پخش بشه لیموی ترش تازه با پوست مستقیم روی صورت بریزین چون در دسترسه ولی احساس میکنم برای اینکه از شرش راحت شین از آب گرم استفاده کنین خودم باورم نشد ولی گوگرد اونم طبیعی کار خودشو میکنه چون زیر پوست ی کرمی داره زندگی میکنه ک باعث جوش میشه باید نابود بشه چون زندگی میکنه من بچه رامسرم آب گرم رامسر. سرعین اردبیل بسیار عالیه.

0 2
مهسا

مهسا

واقعا آب گرم سرعین عالیه.مسافرت یه هفته ای اونجابودیم از آب گرمش صورتمومیشستم هم جوش هام ازبین رفته بود هم پوستم صاف شده بود عالیههههه

2 0
ونوس

ونوس

من ۱۴ سالمه و یکی دوسالی هست جوش میزنم.اولاش کم بود و منم چون پوستم خیلی خوب بود حساس شدم و رفتم دکترو فروشنده موقعی که میخواست داروهامو بده طرز استفاده یکیشو که پی اچ بالایی هم داشت اشتباه گفت و منم اینو میزدم رو جوشام و شب تا صبح میخوابیدم درصورتی که حداکثر ۲ ساعت باید باشه .بعد هی پوستم سوراخ شد و لایه برداری .بعد دوباره کرمای دیگه استفاده کردم ولی همش اولش بدتر میشد و جونم درمیومد تا بهتر شه که نمیشد .الانم هیچی نمیزنم فقط صورتم رو با صابون دتول که ضد عفونی میکنه میشورم و اینکه پیاز رنده میکنم میزارم رو ثورتم و ابلیمو هم میمالم و هرازگاهی بخور میدم .هر کی هر چی میگی نباید استفاده کنی و منم الان دست کاری نمیکنم قبلا میکردم ولی کم و با این چیزایی که میزنم بهتر شدن و مطمعن هستم که از بلوغ دربیام همش خوب میشه و اینکه زمانی که جوش میزنین اگه نمیتونین طاقت بیارین تا خودش خشک شه و کنده شه با موچین یا ته خودکار اون قسمتی که توش جوهره (تهش)که سوراخه جوشتون رو در بیارین تا ریشش کلا کنده شه .

1 2
الناز

الناز

اریترومایسین اثرش خیلی خوبه... واسه من ک دو سه روزه جواب داد و اینم بگم ک تجویز پزشکم بود...و اگه بعد از اصلاح جوش میزنید از ژل مخصوص بعد از اصلاح استفاده کنید قیمتی هم نداره نهایتا ده تومن هس واسه جوش کمتر خوبه

2 1
به تو چه

به تو چه

هر کاری کنی باز جوش میزنی پس هیچ کاری نکن

4 0
امیر

امیر

ژل آلوئورا خوبه

1 0
فاطمه

فاطمه

سلام. من چن سالی میشه ک جوش میزنم. جوش من ارثي هست و درمان قطعی نداره تا ب سن خاصی برسم. چندین بار دکتر رفتم ولی باز هم جوش میزنم البته الان کمتر شده فقط ی کمی جاش مونده. چن وقت پیش ب ی پزشک مراجعه کردم قرص رواکوتان دادن . صورتم و افتضاح کرد . مث صورتی ک سوخته و واقعا عذاب می کشیدم چون کلا می سوخت و پوست پوستی شده بود. حالاماست و جوونه گندم استفاده کردم خوب بوده. عید عروسيمه خیلی حساس شدم . حالا نمیدونم عسل استفاده کنم خوبه یا ن ????

1 2
Haleh

Haleh

بنظرتون كدوم بيشترجواب ميده؟!!!

0 1
نازی

نازی

سلام.راستش من میترسم از پماد چهاردرصد استفاده کنم بعدا تاثیر بدی رو پوستم داشته باشه .من پوستم زیاد جوش نداره فقط میخوام صاف صاف شه.ولی میترسم اگه از این دارو استفاده کنم درآینده خراب شه.نمیخوام پوستم لایه برداری شه.یابعدا جای جوشام سوارخ بشه.ممنون میشم راهنماییم کنید

2 0
کوثر

کوثر

من وقتی نزدیکه پریودمه جوشام بشتر میشه امکانش هست مشکل هورمونی باشه

2 1
بیخیال جوش ها زندگی

بیخیال جوش ها زندگی

بهترین راه اینه که از هیچ چیزی استفاده نکنید به مرور زمان همه چیز حل میشه و جوش ها هم کامل میرن جوش صورت مال یه محدوده سنی خاص

1 1
بیخیال

بیخیال

من هم خییییییلی موافقم دمت گرم

2 0
متین

متین

رو صورتم لکه هم هست خود ب خود میرن یان

2 0
اعتماد بنفس

اعتماد بنفس

سلام دوستان میگم من وقتی عسل میخورم جوش میزنم حالا اگه بزنم به صورت اشکال نداره جوش نمیزنم؟؟

0 2
Erfan

Erfan

من ۵ ساله جوش میزنم بهترین راه حل اینه که اول اصلا نترکونید چون باعث زخم شدن میشه بعدش ابلیمو بزنید هرشب ۱ ساعت بمونه معرکه ست عالیه عالیه

1 1
عروس

عروس

سلام خواهش میکنم کمکم کنید من عید عروسیمه از چند تا از ماسکا مثل تخم مرغ و ارد نخود و از ماسک سفیده تخم مرغ و از ماسک دارچین و عسل و ابلیمو هم استفاده کردم اما بهتر که نشد هیچ بدترم شد,تو رو خدا کمکم کنید خجالت میکشم با این جوشا حلو شوهرم و خانوادش

0 2
منم جوش میزنم

منم جوش میزنم

سلام عروس خانمی . منم خیلی خیلی جوش میزدم البته الانم خیلی هست ولی یه مدتی عسل رو با لیموترش تازه مخلوط میکردم میزدم به صورتم . یه ذره هم که خوب شد صورتم فکر کنم همون تاثیر عسل و لیمو بوده . فقط لیموی تازه یا آبلیمویی که خودتون گرفته باشین نه آب لیموی حاضری ! ماست رو اگه خودتون تهیه کرده باشین اونم خوبه برای روشن شدن رنگ پوستتون . با آرزوی خوشبختی

1 2
افسانه خانوم

افسانه خانوم

عزیزم عسل و بادوم استفاده کن. پودر بادوم رو با عسل مخلوط کن شب قبل خواب بذار نیم ساعت رو پوستت بمونه بعد اول با آب ولرم و بعد با آب سرد بشورش. خیلی تاثیر داره هم روشن کنندس هم جوش رو از بین میبره و هم اینکه پوستت رو تغذیه میکنه.

1 1
منم جوش میزنم

منم جوش میزنم

البته اگه پوستتون چربه حتتتتما ماست کم چرب عزیزم

0 1
مهدیه

مهدیه

سلام من یه مدت بطور مداوم از کرم پودر استفاده کردم روی گونه سمت چپم 3 تا جوش درآورد جوشاش خوب شد ولی جاش هنوز هست نزدیکه دوماه هم هست از ژل ضد جوش سینره استفاده میکنم ولی هیچ تاثیری نداشته توروخدا یه راه حلی بگین میترسم همیشگی شه من 19سالمه

3 0
باران

باران

سلام نگران نباش مهدیه خانم شما زرد چوبه واب استفاده کن خوب می شی عزیزم

1 1
علیرضا

علیرضا

سلام من صورتم خیلی جوش میزد ،اونا رو هم میکندم ،بعد جایه جوش ها موند ،بچه اصلا از دارو اینا استفاده نکنین که بیشتر میشه ،بهترین روش که من استفاده کردم و جواب گرفتم میکرودلینگه هر ماه یک بار انجام بدین خوب میشه ،من الان بیشتر جاهای صورتم سوراخ هاش رفته فقط یکم رو لپام مونده ،یک بار امتحان کنین ،از امشبم میخوام ماسک ابلیمو و تخم مرغ رو استفاده کنم

1 1
مهرداد

مهرداد

روغن شترمرغ معجزه میکنه من هم نمیدونستم یه نفر اینو تو نظرات نوشته بود ازش ممنونم... از عطاری ها تهیه کنید روزی 2بار بزنید 1 ساعت بمونه بشورید من که 5 روزه جواب گرفتم.

3 0
مهری

مهری

باید با جوش زندگی کرد...

8 4
نا شناس

نا شناس

من خیلی جوش دادرم نزدیک عروسیم هست دکترم رفتم فایده نداره چکار باید کنم

0 1
مرجان

مرجان

سلام. یکی از دلایل جوش زدن میتونه عوض شدن طبع بدنتون باشه. یا میتونه مشکلی در احشاء داخلی بدنتون باشه.مثل کبد.کلیه ها. قلب.ریه یا روده ها.کیسه صفرا. طحال. مثانه و... که اگر مشکلی پیدا کنن در جای خاصی از بدن جوش میزنن. حالا بستگی داره جوش های شما توو کدوم ناحیه بیرون زده باشه.صورت یا بدن..... درضمن شما میتونین اول یه پاکسازی پوست انجام بدین. و بعد از این ماسک های بالا هم استفاده کنین خوبه چون منم امتحانشون کردم.

2 0
مرجان

مرجان

و همچنین یکی از راه های از بین بردن جوش های سر سیاه یا زیر پوستی یا کوچیک. برای صاف کردن پوست بدن. کیسه کشیدن بدون رشور در حمام است.(البته بعد از اینکه خیس خورذین) حداقل یه هفته یا دو هفته یه بار. مخصوصا کسانی که پوستشون چرب هستش. بسیار مفیده.

1 0
Zeynab

Zeynab

سلام برای رفع جوش صورت از روغن بادام تلخ استفاده کنید من خودم استفاده کردم جواب داد ولی باید مداوم از این روغن استفاده کنید حتما جواب میده میتونید از پوست پرتقال هم استفاده کنید تا 3 روز جوشتون از بین میره از سرکه سیب هم استفاده کنید با گوش پاکن یا پنبه روی جوش بمالید عالیه. برای جوش سر سیاه میتونید از زرده تخم مرغ استفاده کنید البته من از این استفاده نکردم فقط گفتم شاید بدردتون بخوره

1 0
Raha

Raha

سلام کپسول ویتامین eرو با سوزنی چیزی سوراخ کنید و خوب روی جای جوش ماساژ بدید واقعا تاثیر گذاره

0 0
Raha

Raha

یه روش دیگه ک فوق العادس این ک سیاهدانه رو له کنید بعد بزارید تو ابلیمو ب مدت پنج مین بمونه و بعد روی لکه بزارید تا خشک شه و بعد با اب ولرم بشوریدعالیه

0 0
یاسمن

یاسمن

برای از بین بردن جوش از محلول کلیندامایسین اسفاده کنید خیلی فوری جوش رو خشک میکنه و کسانی که بعد از اصلاح جوش میزنن از این محلول بزنید باعث میشه جوش نزنید برای جای جوش درمان های زیادی هست ولی حتما سراغ راه حل طبیعی بروید ماسک سدر ماست و ختمی سفید ...ماسک عسل دارچین و ابلیمو ... ماسک سفیده تخم مرغ ...ماسک زردچوبه ... بخور دادن صورت هم به درمان جوش و جای ان کمک می کند پوست رو لایه برداری کنید ولی باید مراقب اشعه خورشید هم باشید ماسک زغال فعال هم از بهترین ماسک های لایه برداری است پوست خود رو همیشه مرطوب نگه دارید روغن زیتون اصل مناسب پوست یکی از بهترین ها برای مرطوب نگه داشتن پوست است تغذیه مناسب تاثیری زیادی بر روی پوست شما دارید کسانی که جوش میزنند از خوردن چیز های گرم و سرخ شده پرهیز کنن

0 0
ناشناس

ناشناس

ماسک سدر خوبه واسه جای جوش

2 0
زی زی

زی زی

سلام برید حجامت تا آخرعمرتون جوش نمیزنید

0 3
Yas

Yas

عسل طبیعی و روغن نارگیل برای جای جوش واقعا عالیه

0 0
Adele

Adele

ماسک رب انار معجزه میکنه ....صورتم اونقدر جوش داشت که وقتی میدیدمشون بغض میکردم از خوب شدن ناامید شده بودم ولی دوهفته طول نکشید هرروز یک ساعت رب انار روی صورتم گذاشتم عااااااااالی بود معجزه کرد معجزه...بهتون پیشنهادش میکنم البته یادتون باشه قبلش باگلاب صورتتون رو تمیز کنین...صد در صد جواب میده

4 3
mooo

mooo

من که خودم صورتم جای جوش زیاد بود کرم زینک اکساید ه مال سوختگی والتهاب کودکه و ضرری نداره رو زدم عالیههههه

2 0
Pearlbony

Pearlbony

هر شب قبل این که بخابین تویه اب پاش مقدار مساوی اب و سرکه سیب بریزید و روی صورتتون بپاشین(برای جای جوش) برای جوش و صاف کردن پوستم از کدو حلوایی و روغن درخت چای استفاده کنید عالیه

0 0
مرتضی

مرتضی

همین این هارو امتحان کردم جواب نمیده .فقط صابون غیر محرک بزنید صورتتون بعد روغن شتر مرغ رو حسابی رو پوست ماساز بدید بعد چند ساعت بشورید .تو دو هفته جواب می گیرید

1 1
زهرا

زهرا

به متخصص مراجعه کنید

2 0
لئیا

لئیا

سلام عزیزان توی هرسنی که هستید اولین راه اینه که ازمایش انجام بدید وبعد به متخصص طب سنتی حاذق مراجعه کنید تا مطمئن شوید مشکل هرمونی ندارید و مزاجتون نرماله در صورت نیاز تعدیل مزاج بشیدواگربه حجامت یا ... نیاز داشتید انجام بدید چون اگر مشکل درونی باشد تا کار هرمون و معده وکبد درست نشه با ماسک تنها نتیجه نمی گیرید.ضمنا برای استفاده از ماسک حواستون به نوع پوسستون باشه.

1 0
زهرا

زهرا

دوستان من که برای جوشهام از صابون تی سی سی استفاده کردم خیلی خوب جواب داد عالیههههه حتما امتحان کنید ولی این صابون فقط برای پوستهای چربی

4 1
مهتاب

مهتاب

واقعا بهترین راه برای از بین بردن جای جوش چیه؟عسل؟آبلیمو؟صدر؟جوش شیرین؟خمیر دندون؟ کدومش بهتره؟و اینکه عوارض نداشته باشه!

0 0
منم جوش میزنم

منم جوش میزنم

خمیر دندان استفاده نکنید

0 0
لاله

لاله

سلام. شما آبلیمو بزن خودم هم استفاده کردم عاله فقط باید وقتی زدی روی پوستت بمونه تا جذب پوستت بشه بعد که خشک شد با آب ولرم بشور

1 0
فهیمه

فهیمه

منم از جوش و جای جوش خیلی ناراحتم ...یه مدت روغن شتر مرغ زدم بد نبود اما هنوز خیلیه اینهمه نظر من بیشترشو انجام دادم ولی بی فایده ...کاش راه حل قطعی بود برای جای جوش

1 2
لیلا

لیلا

من ب قدر جوش صورتم زیاد بود ک حتی چهار دوره لیزر کردم ولی ی مدت محدود خوب شد تموم راه های ک فکرشو بکنید استفاده کردم الان کم هزینه ترین و بهترین راه رو پیدا کردم اونم فقط فقط محلول اریترومایسین یک درصد قیمتشم ده تومن هست بخرید استفاده کنید ب هرکی هم‌گفتم دعا ب جونم کرده

3 0
Arefeh

Arefeh

عزیزم اریترومایسین ۴درصد بهتره یا یک درصد؟

3 0
zeinab

zeinab

می گن نشاسته خالص یا مخلوط نشاسته و ماست پوست رو صاف می کنه فلنه که دارم استفاده میکنم نتیجه رو باز بهتون می گم

0 0
amir

amir

سلام من برای درمان جوشام از هر نو ماسکی ک بگین استفاده کردم اما خوب نشدم ب دکتر مراجعه کردم قرص راکوتان داد یکم خوب شد خالا جای جوشای صورتم چال شده اگ کسی میدونه راه درمان چال رو لطفا بگه ممنون میشم

0 0
nazi

nazi

برای درمان جای جوشم باید ب همون دکتر مراجعه کنید

0 0
Ariya

Ariya

سلام صورت من زیاد جوش داشت به دکتر مراجعه کردم جوشام خوب شد اما جای جوشا و چال روی صورتم باقی مونده اگ راه درمانی میدونین لطفا کمک کنین

2 0
صدف

صدف

سلام برای ازبین بردن جوش هایذصورت از محلول اریترومایسین استفاده کنید عالیه من استفاده کردم طی یک هفته پوست صورتم بدون جوش شده قیمتشم ارزونه پنچ هزار تومنه

0 0
علی

علی

ببخشین محلول اریترومایسن قرصش هم هست ؟یافرق دارن باهم

0 0
nazi

nazi

ن فقط محلول هست 4درصدش قوی تره بهتره 2درصد استفاده کنید بستگی ب جوشای صورت داره ولی مدت زیاد استفاده کنید دیگه اثر نمیذاره

2 1
سلوا

سلوا

من صورتم صاف ولی دو سه تا جوش دارم که خیلی حساس شدم رو اونا میخوام بره .

1 0
تارا

تارا

بنظر من هیچی مثل سیب زمینی خام رنده شده همراه با دو تا سه قطره ابلیمو و دوتا سه قطره گلاب نمیشه این ماسک رو 20 دقیقه بذارید رو پوستتون بمونه بعدبا اب خنک بشورید هم جوش ها رو از بین میبره هم چین و چروک رو کم میکنه.

4 0
هليا

هليا

من از تجربه هاي خودم ميگم بهتون پودر جو دوسر با گلاب و شير ترش شده را مخلوط كنيد بيست مين بزاريد بمونه بعد بخوريد مرتب هفته اي دو بار استفاده كنيد حتما جواب ميده بهتره قبلش با بابونه بخور بديد،براي بستن منافذ باز پوست پس از پاكسازي با بخور و يا الكل سفيد رقيق شده ماسك يخ بگذاريد،ي كيسه يخ را روي صورت پنج دقيقه اي بكشيد،سفيده تخم مرغ را بزنيد وقتي كف كرد بكشيد روي پوست حتما دراز بكشيد ك پوستتون نشكنه اگه پوست خشكي داريد كمي روغن زيتون بزنيد و دور چشم هم ميتونيد اين ماسك را بزنيد،ماسك حنا و ماست روشن كننده پوسته،موفق و شاد باشيد و به زيبايي ك دوست داريد برسيد

1 0
MOBINA

MOBINA

بهتره یه قاشق چایخوری جوش شیرین رو با نصف قاشق چایخوری نمک مخلوط کنید و نصف یک لیمو ترش رو بهش اضافه کنید و بعد از 20 دقیقه با اب ولرم بشورید عالیه

1 1
روز

روز

ماسک اب خیار خیلی عالیه دست خووووووووووووووش

1 0
Soraya

Soraya

من بدون اینکه دست بزنم ب حوش صورتام خودشون لک میشن ینی خسته شدما ی درمان قطعی بگین اخه پوستم خیلی حساسه ی جوش زیرپوستی زدم الان تقربیا 4 ماه ک خوب نشده کمکم کنید

2 0
بهار

بهار

از صابون دیترون اکنه ملایمTcc و محلول اریترومایسین ۲درصد صبح وشب بزنید خیییییلی تاثیر داره جای جوش و خود جوش میره و البته از قرص داکسی کیم هر ۱۲ ساعت یک بار استفاده کنید برا از بین بردن جوشا خییلی موثره .

0 0
فاطمه

فاطمه

سلام کمی حنا با ماست واقعا خوبه هم واسه سفیدی پوست هم واسه جای جوش

0 0
reza

reza

من جوش سر سیاه میزدم بعد که میکندمشون بعد یکسال روی گونه هام سوراخ سوراخ شده؟؟ حالا چیکارکنم خوب بشه؟؟؟

4 0
فاطمه

فاطمه

بهترین راه برای جلوگیری از جوش زدن نخوردن غذاهای چرب و نخوردن شیرینی جات هستش اوایلش واقعا سخته که ادم جلوی خودشو بگیره و نخوره ولی واقعا از جوش زدن جلوگیری میکنه شما فقط خودتون هستید که میتونید به خودتون کمک کنید نه هیچکس و نه هیچ چیز دیگه ای

1 1
دریا

دریا

سلام. محلول اریترو مایسین به طور مداوم برای خود جوش و کرم دیفرین برای جای جوش عالین. در ضمن در کار عسل شک نکنید عالیه. هر روز بمالید روی صورتتون

2 1
هانی

هانی

خانما برای جوش های چرکی که با هیچ ماسکی درست نمیشه حتما باید به متخصص زنان مراجعه کنید. چون این جوش ها به دلیل تنبل بودن تخمدان هست که معمولا با قرص اسپیرونولاکتون و... درست میشه فقط نباید اون هارو دست کاری کنید که از بین بردن‌جای جوش مکافاته

0 0
nima

nima

سلام دوستان ..من از عرق کاسنی و بابونه استفاده می کنم واسه جوش هام..خیلی خوبه..پیشنهاد می کنم استفاده کنید..

1 0
Mobina

Mobina

عسل فوق العاده اس به شرطی که طبیعی باشه

3 0
نسرین

نسرین

سلام دوستان .... خوردن عرق کاسنی به میزان نصف لیوان در هر وعده غذایی در درمان جوش های صورت بسیار موئثره

0 0
my love

my love

اما عرق کاسنی چربی سوزه و باعث لاغری میشه

0 0
یاسمن

یاسمن

سلام دوستان. من سن بلوغم خیلی زود شروع شد و واسه همینم بچگی زیاد جوش درمیاوردم بعضی از اونا رو چند بار کندم جاش خیلی بد مونده . به نظرتون چیکار کنم؟؟؟

4 0
امیر

امیر

پوست موز رو هم امتح کنید هم برای جای جوش و هم رفع چروک و هم روشنی پوست

5 0
ناشناس

ناشناس

به نظر من از مخلوط آبلیمو وگلاب و عسل استفاده کنید برای از بین بردن جای جوش خیلی خوبه .هر میوه ای که میخورید برای مثال هلو و موز و سیب و خیار و .... پوستاشونو روی صورتتون بزنید هم پوست رو تغذیه میکنه و هم جوش های زیر پوستی رو کمتر میکنه ضرری هم نداره .

6 0
احمد

احمد

سلام به همگی بنده با یک روش تجربی جای جوشای صورتم رو از بین بردم، این هم متذکر بشم من 5 بار لیزر فرکشنال استفاده کرده بودم که به شدت صورتم رو تخریب کرده بود جوری که بیرون رفتن برام سخت بود. فقط در این پست خواستم بگم درمان طبیعی و قطعی جای جوش وجود داره و سادتر از اون چیزی که در این مطب ها دکترها میلیون ها تومن پول میگیرن و باز جای جوش برمیگرده در این روش برای هر جای جوش 2 هفته نیازه میتونم بگم به یه معجزه دست پیدا کردم. درد و درمان هر دو از جانب خداست

115 21
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .