مترو تهران

به شرط تامین اعتبار؛ افتتاح 11ایستگاه مترو در سال 99

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1399کد مطلب : 41287زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرعامل متروی تهران اعلام کرد در صورت تحقق منابع مالی در سال جاری، شاهد افتتاح 11ایستگاه جدید مترو خواهیم بود.

ایسنا: علی امام ، در خصوص برنامه های سال 99 شرکت متروی تهران، اظهار کرد:هنور 910 میلیارد تومان از بهای اوراق مشارکت فروخته شده نزد بانک آینده محفوظ است و با وجود تاخیر چندین ماهه هنوز این پول به شرکت مترو پرداخت نشده است.

وی افزود:در این روزهایی که شهرداری تهران با مشکلات مالی روبرو است، تزریق بهای فروش اوراق مشارکت می تواند گره های زیادی از توسعه مترو در تهران بردارد.

امام با اشاره به مشکلات مالی شهرداری تهران، ادامه داد:علاوه بر بودجه مصوب برای مترو، درصدد هستیم 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکتی را که شورای شهر در سال گذشته برای مترو تصویب کرد، فعال کنیم که اگر این مهم محقق شود، می توانیم توسعه و تجهیز مترو را سرعت ببخشیم.

مدیرعامل متروی تهران با بیان اینکه با وجود مشکلات مالی فراوان در صدد آن هستیم تا پایان سالجاری، 7 کیلومتر از خط شش با 6 ایستگاه حدفاصل ستاری تا تربیت مدرس را به بهره برداری برسانیم، ادامه داد:در خط 6 و 7 مترو نیازمند نصب تجهیزات هستیم و همچنین براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در قسمت جنوبی خط شش نیز ایستگاه امیرکبیر و ورودی دوم ایستگاه بعثت افتتاح خواهد شد.

امام گفت:همچنین در خط هفت مترو شاهد افتتاح ایستگاه های محلاتی، بوستان گفت وگو، برج میلاد و میدان قیام در سالجاری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در خط سه مترو ساخت و احداث ایستگاه اقدیسه همچنان باقی مانده که در سالجاری باید فکری برای آن کرد، افزود:ساخت پایانه اکباتان و فاز دوم پایانه کلاهدوز نیز در لیست برنامه های امسال شرکت مترو قرار دارد.

مدیرعامل متروی تهران با بیان اینکه بودجه سال 99 مترو 2800 میلیارد تومان است، گفت:اگر 910 میلیارد تومان فروش اوراق مشارکت از بانک آینده اخذ شود و همچنین بتوانیم نسبت به فروش 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت مترو در سالجاری اقدام کنیم، قطعا شاهد شتاب توسعه مترو خواهیم بود.

انتهای پیام/م

به شرط تامین اعتبار؛ افتتاح 11ایستگاه مترو در سال 99

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب :
وبگردی