محرم نویدکیا

محرم نویدکیا سرمربی سپاهان شد

تاریخ انتشار : 16 شهریور 1399کد مطلب : 45436زمان مطالعه : 2 دقیقه
کاپیتان پیشین تیم فوتبال سپاهان هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

ایسنا:طی جلسه ای در دفتر مدیرعامل باشگاه سپاهان و با حضور اعضای هیات مدیره و همچنین مذاکرات جامع و همه جانبه در زمینه مسائل تیم فوتبال و چگونگی برنامه ریزی ها و فعالیت های مربوطه، آقای محرم نویدکیا، به مدت سه فصل سرمربی گری تیم فوتبال سپاهان را پذیرفت.

نویدکیا به عنوان کاپیتان سپاهان پنج بار در لیگ های برتر دوم، نهم، دهم، یازدهم و چهاردهم جام قهرمانی را بالای سر برده و در لیگ هفتم با این تیم به نایب قهرمانی رسیده است تا عنوان پرافتخارترین کاپیتان لیگ برتر را از آن خود کند.

نویدکیا به همراه سپاهان چهار بار در جام های حذفی هفدهم، نوزدهم، بیستم و بیست و ششم قهرمانی را تجربه کرده است.

محرم با سپاهان به مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا 2007 رسید و موفق شد در جام باشگاه های جهان 2007 به همراه این تیم حضور داشته باشد.

او در عرصهٔ ملی موفق شد به همراه تیم ملی فوتبال امید ایران مدال طلای بازی های آسیایی 2002 و برنز مسابقات فوتبال غرب آسیا 2002 را به گردن آویزد. نویدکیا دو بار در سال های 82–1381 و 92–1391 عنوان بازیکن سال فوتبال ایران را از آن خود کرد تا اسطورهٔ فوتبال اصفهان لقب گیرد.

وی پس از حدود دو دهه فعالیت در تیم های ملی و به عنوان یکی از وفادارترین بازیکنان سپاهان اصفهان که در ایران فقط در این تیم بازی کرده و محصول این باشگاه بود، در تاریخ 24 مهرماه 1395 در قالب هفتهٔ هشتم لیگ شانزدهم و در شهرآورد اصفهان مقابل ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

انتهای پیام/م

محرم نویدکیا سرمربی سپاهان شد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : تیم سپاهان
وبگردی