مضرات رژیم
رژیمهای زیادی برای لاغری وجود داد که برخی ازآن ها نه تنها برای لاغری مفید نیستند بلکه آسیب های جبران ناپذیری را به وجود می آورند مثل رژیم کف دست و غیره.

 احمقانه ترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن 

شاید برایتان پیش آمده باشد که بعد از مدت ها دوست یا همکارتان را ببینید و متوجه کاهش وزن او شوید. این میزان از کاهش وزن قطعا برای شما جلب توجه می کند و دوست دارید که شما هم از روش رژیمی او استفاده کنید اما در کنار همه رژیم های سالم، رژیم هایی برای کاهش وزن موجود هستند که استفاده از آن ها چیزی جز ضر ندارد. به همین دلیل از آن ها در این قسمت از نمناک به عنوان احمقانه ترین روش های رژیمی یاد کردیم.

انواع رژیم های مضر

پاکسازی با مایعات

در این رژیم غذایی هیچ ماده جامدی استفاده نمی شود. تمام مواد خوراکی در این رژیم استفاده از مایعات و اب سبزیجات در طول روز می باشد. بسیاری از افراد معروف نیز مثل آدریانا لیما از این رژیم استفاده کرده اند. این فرد در روزهای اولیه رژیم از شیک های پروتئین ساخته شده از پودر تخم مرغ و آب استفاده می کرد. این رژیم کالری بسیار کمی دارد و هیچ قانون پیچیده دیگری در آن نیست.

شاید با در پیش گرفتن این رژیم بتوانید در عرض سه روز میزان قابل توجهی از وزن خود را کم کنید اما این کاهش وزن فقط به دلیل از بین رفتن و کاهش توده عضلانی می باشد.

سپس بعد از کنار گذاشتن رژیم ، به سرعت وزن قبلی تان بر می گردد.

مضرات رژیم

رژیم زغال

در این رژیم افراد تا مدت زمان طولانی فقط از زغال فعال استفاده می کنند. بدن شما نمی تواند زغال فعال را جذب کند، بنابراین در هضم و گوارش آن دچار مشکل می شود. البته مصرف آن به اندازه کافی و مناسب مشکل ساز نیست اما مصرف بیش از حد آن، عاملی برای مشکلات مختلف خواهد بود. 

رژیم میکروبیوتیک

این رژیم برای سلامت کلی بدن مفید است و در آن از سبزیجات، غلات و لوبیا استفاده می شود . همچنین انواعی از میوه ها، دانه ها ، ماهی و اجیل نیز در آن موجود است اما هیچ محصول حیوانی در آن استفاده نمی شود. برنج قهوه ای و دیگر غلات فواید زیادی برای بدن دارند اما به دلیل مصرف نکردن مواد حیوانی ممکن است که با کمبود مواد مغذی روبرو شوید. 

رژیم غذای بچه

این رژیم در کاهش وزن بسیار موثر است و هر روز به اندازه حجم غذای کودک برای فرد استفاده می شود . در این رژیم میزان کالری به شدت کاهش پیدا می کند ، سموم بدن را کاهش می دهد اما بیشتر بدن ها نمی تواند به این رژیم واکنش مثبتی نشان دهند و به همین دلیل با مشکلات زیادی در حین این رژیم مسخره روبرو خواهید شد. 

رژیم ویژن یا بصری

در این رژیم قادر هستید هر ماده خوراکی را بخورید اما به شرط اینکه عینک آبی زده باشید. از مواد خوراکی استفاده کنید که رنگ قرمز یا زرد دارند. این مواد غذایی باعث می شوند که اشتهای شما کاهش پیدا کند و در نتیجه باعث می شود که کمتر غذا بخورید.این رژیم معمولا تاثیر خاصی روی کاهش وزن ندارد و فقط شما را گول می زند.

رژیم شانگری_لا

در این رژیم به جای روغن های مضر از روغن زیتون و نوشیدنی های بدون مزه بین وعده های غذایی استفاده می شود. علت آن هم این است که مصرف غذاها با طعم های مختلف، گرسنگی شما را تحریک کرده و باعث اضافه وزن می شود. با مصرف غذاهای بی مزه ، گرسنگی شما کمتر می شود و در نتیجه کاهش وزن صورت خواهد گرفت. این رژیم شاید خیلی بد نباشد اما به سرعت شما را خسته می کند و ممکن است نتیجه عکس داده و شما را حریص تر کند. موفقیت در این رژیم فقط به روحیه خود شخص بستگی دارد.

رژیم شانگری_لا 

رژیمِ گرفتنِ بینی هنگام مصرف غذا

در این رژیم به شما می گویند که هنگام مصرف غذا، بینی خود را بگیرید تا بوی غذا را متوجه نشوید. همچنین چشایی شما را نیز می کاهد و باعث می شود که به اندازه کافی غذا بخورید و بیش از حد پرخورری نکنید . بویایی اشتها را تقویت می کند اما هیچ فرد نرمالی هنگام خوردن غذا، آن هم در مدت زمان طولانی بینی خود را نمی گیرد. 

رژیم هشت ساعته

در این رژیم فقط هشت ساعت برای مصرف غذا فرصت دارید ، یعنی از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر یا 11 صبح تا 7 شب . این رژیم غذایی متابولیسم را افزایش می دهد و از اضافه وزن جلوگیری می کند کاهش زمان مربوط به مصرف غذا به کاهش مصرف کالری کمک می کند.

اما مشکل اینجاست که در این رژیم فقط به زمان دقت کردند، نه به اصول اصلی مثل مصرف صبحانه. ممکن است که شما در آن تایم از صبح گرسنه نباشید و دلتان بخواهد زمان دیگری غذا بخورید. 

رژیم صبحانه دسر

در این رژیم باید هر روز صبح از پروتئین زیادی استفاده کنید. این رژیم صبحانه از دسرهای شکلاتی، دونات، کلوچه یا کیک استفاده می کند. پروتئین و کربوهیدرات بیش از حد جلوی گرسنگی را می گیرد اما در طولانی مدت به دندان ها آسیب می زند.

رژیم بستنی

این رژیم به گونه ای است که در طول روز باید چند عدد بستنی بخورید. رژیم بستنی با کرم نارگیل و عسل نیز همراه است. اگر کالری های مربوط به این رژیم را رعایت کنید، می توانید کاهش وزن را تجربه کنید اما چنانچه در این بخش تناسب اندام نمناک گفته ایم در این رژیم با کمبود مواد مغذی مواجه خواهید شد یا مثلا اگر به مهمانی یا عروسی بروید که نمی توانید از این رژیم استفاده کنید. در نتیجه این رژیم اصلا کاربردی نیست. 

رژیم یخ

در این رژیم باید برای کاهش وزن ، در روز یک لیتر یخ بخورید. باید اجازه دهید که یخ در دهنتان آب شود، نه این که آن را بجوید.

ذوب شدن یخ در دهان سخت است و نیاز به سوزاندن کالری دارد.

این رژیم چربی سوزی را افزایش می دهد اما میزان و احتمال گرسنگی آن زیاد است. مزیت آن این است که آب کافی به بدنتان می رسد.

در هر صورت مصرف یک لیتر یخ در روز اصلا کار عاقلانه ای نیست.

رژیم فاقد گلوتن

در مواد غذایی این رژیم هیچ گلوتنی وجود ندارد.اگر از مصرف گلوتن اجتناب کنید، یعنی در کل مصرف غذا و خوراکی شما کاهش پیدا می کند، در نتیجه کالری کلی بدن شما کم می شود اما ممکن است بدن تان با افزایش مصرف قند روبرو شود که آسیب زیادی را به بدن وارد خواهد کرد. 

رژیم خام خواری

در این رژیم غذایی فقط باید از غذاهایی استفاده کنید که در آن ها گیاه خام به کار رفته است.

این غذاها معمولا آنزیم کمی دارند و نمی توانند شما را به اندازه غذاهای پخته شده تقویت کنند. مواد غذایی خام ، کالری کمی دارند و میزان فیبر و آب آن ها بالاست ، در نتیجه شما را سیر نگه می دارند و در کاهش وزن موثر می باشند.

اما دنبال کردن این رژیم بسیار سخت است زیرا باید کاملا زندگی خود را از دیگران جدا کنید.

چربی بدن شما در چنین رژیمی به شدت کاهش می یابد.

رژیم خام خواری

رژیم مَستِر

در این رژیم غذایی باید هر روز صبح آب نمک یا آب با لیمو ترش یا لیمو شیرین یا فلفل بنوشید. این رژیم غذایی کالری بسیار کمی دارد و متابولیسم را افزایش می دهد.

اینکه خودتان را مجبور کنید که هر روز صبح یک نوشیدنی را به زور بخورید ، قطعا شما را زود خسته می کند. پایبند بودن به این رژیم کمی دور از ذهن است. 

رژیم کوکی

در این رژیم باید روزانه کوکی هایی مصرف کنید که حدود 80 تا 90 کالری دارند. این کوکی ها دارای مواد مغذی هستند اما کالری زیادی دارند و باعث کاهش وزن می شوند.

این رژیم در کوتاه مدت شما را به شدت محدود می کند اما این تک بعدی بودن، مشکلات زیادی را به وجود می آورد. دقیقا زمانی که از این رژیم دست بکشید، با اضافه وزن روبرو خواهید شد. 

رژیم عبادت

در این رژیم هر روز دعا می کنید که وزن کم کنید.

اما تا زمانی که خودتان به فکر خود نباشید، خدا هم کاری برای شما نمی کند . دعا کردن تنها در صورتی جواب می دهد که فعالیت فیزیکی و بدنی شما نیز بالا باشد.  

رژیم میوه خاص

در این رژیم باید یکی از میوه های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و سپس کل روز هر وقت که گرسنه شدید، فقط از همان میوه میل کنید . این رژیم محدودیت زمانی ندارد اما دست شما در انتخاب خوردنی کاملا بسته است. این رژیم اصلا مبنای علمی ندارد و بدن شما را با کمبود مواد مغذی و اصلی روبرو خواهد کرد. 

رژیم سوپ کلم

کلم کالری بسیار کمی دارد و مانند سبزیجات و میوه هاست. در این رژیم باید هر روز سوپ کلم بخورید.

در این رژیم مواد مغذی به اندازه کافی به بدن شما نمی رسد و با کمبود چربی و کربوهیدرات روبرو می شوید و از طرفی گرسنگی شما نیز شدید خواهد بود.

سوپ کلم 

رژیم کف دست

در این رژیم هر وعده غذایی شما فقط باید به اندازه یک کف دستتان باشد . حال فرقی ندارد که از سبزیجات ، میوه یا چربی ها استفاده کنید.

در نتیجه کالری که به بدن شما می رسد، بسیار کم خواهد بود.

این حجم کم غذا بعد از رژیم به شدت شما را حریص تر از قبل می کند.

احمقانه ترین رژیم های دنیا برای کاهش وزن و لاغری

310
این مطلب مفید بود ؟64
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/م.ح
برچسب :
وبگردی