معمای مرموز دنیا
معمای مرموز و عجیب و غریب در دنیا کم نیستند که در میان آنها برخی به نوعی پیچیده تر و غیر قابل حل و باور هستند. معماهایی همچون معماهای دوقلوهای پالاک و انتشار سیگنال های مزاحم ..

 معمای مرموز و پدیده های مرموزی در دنیا وجود هستند که هیچ جوابی برای آنها یافت نشده است. شاید برخی از آنها افسانه باشند ولی دسته ای از آنها در زندگی های واقعی اتفاق افتاده اند که در ادامه برایتان خواهیم گفت.

سیکادا 3301 

 فرارو نوشت، سیکادا 3301 نام گروهی ناشناخته است که در اوایل سال 2012 در اینترنت مشهور شد. آنها تصویری را منتشر کردند که از علاقه مندان دعوت می کرد راز نهفته در آن را آشکار کنند. این پیام از خوانندگان در سراسر جهان دعوت می کرد تا به این معما پاسخ دهند. تاکنون، هیچ اطلاعاتی در ارتباط با این گروه تاکنون منتشر نشده است. افرادی که ادعا کرده اند پاسخ این معما را یافته اند نیز هیچ اطلاعاتی از این گروه در دست ندارند. 

 معمای مرموز

 

همهمه در تاوس 

صدای همهمه در تاوس در میان گروهی از ساکنین شهر نیومکزیکو در دهه 90 میلادی مشهور شد. این عده صدایی با بسامد پایین را گزارش کردند. این صدا به دلیل نزدیکی به روستای تاوس به این نام مشهور شد، در حالی که صدایی مشابه در نقاط دیگری در جهان نیز گزارش شده است. در اوایل دهه 50 میلادی، صداهای مشابهی در چندین شهر در انگستان گزارش شده بود. نتایج تحقیقات منابع این صداها را مشخص نکرده است. 

معماهای مرموز 

 

 نور هِسدالن 

نور هِسدالن که از توپ های کوچک و منحنی های نوری تشکیل می شد، به دلیل چندین رخداد در آسمان نروژ در دهه 80 میلادی مشهور شد. با این حال، با کمتر دیده شدن این پدیده از محبوبیت آن کاسته شد. این پدیده همچنان ادامه دارد، اما کسی اطلاعاتی در ارتباط با منشا این نورهای غیرمنتظره و ناگهانی در دست ندارد

 معمای مرموز

 

 سیگنال Wow! 

این سیگنال نام یک سیگنال رادیوییِ با باند محدود است که در سال 1977 توسط SETI (موسسه جستجو برای هوش فرازمینی) کشف شد. این سیگنال فقط یک بار دیده شد و هنوز برای دومین بار گزارش نشده است. این اسم از دانشمندی گرفته شده که کلمه Wow  را همراه با علامت تعجب بر روی نسخه چاپی سیگنال یادداشت کرده است. 

معمای مرموز 

 

 

 گوه آلومینیومی ایو 

گوه آلومینیومی ایو شی ای است که گمان می رود در فاصله 2 کیلومتری در شرق شهر "ایو" در رومانی یافت شده است. طبق گزارش ها، در سال 1974 مجاور رودخانه ی مورِس پیدا شده و یابندگان آن مدعی شدند که آن را در عمق 10 متری زمین پیدا کرده اند. این شیِ گوه مانند به طرزی شگفت آور از 12 عنصر گوناگون ساخته شده است. در حقیقت، این شی غیرعادی است، چرا که آزمایشات نشان داده قدمت آن به قبل از اکتشاف خود آلومینیوم برمی گردد. 

 معمای مرموز

 

 کودکان سبز وول پیت 

افسانه دو کودک سبز در وول پیت به قرن 12 در انگستان باز می گردد. بنا به گزارش ها، این خواهر و برادر به استثنای پوست سبز رنگشان کاملا عادی بودند. پوست آن دو سرانجام رنگ سبز خود را از دست داد و رنگ طبیعی یافت و زبان انگلیسی را فرا گرفتند. طبق گفته دختر نجات یافته، او و برادرش اهل محلی در زیرِ زمین به اسم سرزمین سنت مارتین بودند. 

معمای مرموز 

 

 وقلوهای پالاک 

در سال 1957، خواهران جوانا و ژاکلین پالاک در تصادفی تاسف بار در "نرثام برلند" انگستان جان خود را از دست دادند. سال بعد، مادر این دو خواهر صاحب فرزندی دوقلو با نام های جنیفر و گیلیان شد. هر دو دختر اطلاعاتی را ارانه می دادند که متعلق به دو خواهر بزرگتر بود. آنها همچنین اسباب بازی هایی را طلب می کردند که هرگز ندیده بودند و به دو خواهر بزرگتر تعلق داشت. برخی ادعا کرده اند که روح دوقلوهای بزرگتر در کالبد دوقلوهای کوچکتر وجود دارد.

معمای مرموز 

 

انتشار سیگنال مزاحم ماکس هِدروم 

در عصر روز 22 نوامبر 1987، دو سیگنال تلویزیونی از ایستگاه هایی در شیکاگو دزدیده شد، که با عنوان «سیگنال مزاحم ماکس هدروم» مشهور شد. سارق سیگنال که شبیه شخصیت تلویزیونی ماکس هدروم گریم کرده بود، قادر بود ایستگاه های تلویزیونی را به مدت 3 ساعت تصاحب کند. در اولین تداخل، هیچ صدایی شنیده نمی شد، در حالی که در دومین تداخل، عباراتی نامفهوم و غیر مرتبط شنیده می شد. هیچ شخصی در این ارتباط دستگیر نشد. 

 معمای مرموز

 

8 معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا + تصاویر

3.5422
این مطلب مفید بود ؟293129
برگرفته از پارسینه /ن
برچسب : معما
وبگردی