موهای زبر
شاید به نظرتان مراقبت از موهای زبر و ضخیم کار دشواری باشد اما با انجام این کارها موهای زیبا و جذابی خواهید داشت.

مراقبت از موهای زبر و ضخیم

افرادی که همانند دورگه های آفریقایی ـ آمریکایی موهای زبر،ضخیم و در برخی موارد موهایی وز دارند بهتر است مراقبت های خاصی را برای موهای خود در نظر بگیرند.

موهای زبر

موهای زبر و ضخیم

شستشو: این نوع موها معمولا خشک تر از موهای دیگر هستند زیرا غدد چربی کمترو قطر بیشتری دارند. بدین ترتیب شما می توانید در فواصل بیشتری موهای خودتان را با شامپو بشویید. یک الی دو بار در هفته با شامپو و دوبار در هفته نیز با صابون. از شامپوهایی که حاوی آبرسان هستند استفاده کنید. زیرا این شامپوها اغلب حاوی روغن هایی چون جوجوبا، نارگیل و آرگان هستند که جذب مو شده و رطوبت و نرمی مو را به آن باز می گردانند.

کوتاه کردن مو: هر 12 الی 16 هفته یکبار موهایتان را کوتاه کنید. و از آرایشگر خود بخواهید که موهایتان را توخالی کند. سعی کنید موهایتان را زیاد کوتاه نشود. موی بلند برای این جنس مو ظاهر بهتری خواهد داشت زیرا موهای کوتاه بالای شانه نیازمند نگهداری روزانه بیشتری می باشد.

رنگ مو: موهای زبر طبیعتا تیره هستند. پس موهایی که دوباره رشد می کنند بیشتر به چشم می خورند. اگر موهای سفید زیاد دارید هر دو یا چهارهفته یک بار آن ها را رنگ کنید. و هر شش تا هفت هفته یک بار هم هایلایت کنید. اگر از رنگ های موقت استفاده می کنید، همیشه به انتهای موهایتان بزنید تا به درخشش آن ها بیفزایید. فراموش نکنید که چون موهای زبر خشک هستند، حتما از ماسک نرم کننده استفاده کنید تا رنگ موی شما زیباتر جلوه کند.

آرایش مو: از کرم های مو و روغن مو استفاده کنید. زیرا باعث درخشش و نرمی بیشتر موهای زبر می شود.

بستن مو: شب که به حمام رفتید موهایتان را بالا ببندید و هنگام صبح آن را باز کرده کمی قسمت جلو و بغل آن را اتو کشیده و اسپری بزنید. با این کار موهای شما همیشه آراسته هستند.

مراقبت های مخصوص موهای زبر و ضخیم

2.728
این مطلب مفید بود ؟1513
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از بدونیم -/ح
برچسب :
وبگردی