تولد
میلیاردرهای جهان
داشتن ثروت های نجومی یکی از بزرگترین اهداف مدیران موفق در دنیا است. این افراد با پیروی از اصول و داشتن پشتکار فراوان توانستند به مطرح ترین مدیران جهان تبدیل شوند. مجله فوربس لیست 500 تن از میلیاردرهای جهان را در سال 2015 منتشر کرده است.

میلیاردرهای جهان را بشناسید 

نشریه Forbs طبق  روال هرسال اقدام به انتشار اسامی 500 تن از میلیاردرهای جهان کرد.در این فهرست  مانند چندین سال اخیر بیل گیتس مالک بزرگ مایکروسافت در صدر جدول با سرمایه 80 میلیارد دلار قرار دارد و وارن بافت، پیر دنیای بورس بازان وال استریت، با چند میلیارد دلار اختلاف، رده سوم برترین میلیاردهای جهان را به خود اختصاص داده است. کارلوس اسلیم و خانواده اش که که شرکت تلکام را در اختیار دارند، با 77 میلیارد دلار سرمایه، دومین میلیاردر جهان هستند.

نکته ای که در فهرست میلیاردهای جهان قابل توجه است، حضور صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان صنعتی پیش رو، پول ساز، ارزش آفرین و مؤثر در کسب و کار امروز جهان است که سبب شده است تا 2 میلیاردر اول دنیا، از طریق کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات، صاحب سرمایه ای نجومی شوند.
البته پس از این 2 تن، وارن بافت معروف قرار دارد که سرمایه او، از طریق صبوری و تحلیل در بازار سرمایه آمریکا کسب شده است و به همین خاطر، سبک کسب و کار و مدل تجاری و سرمایه گذاری وی را به عنوان سمبلی در اقتصاد بازار سرمایه و مثالی از یک بورس باز موفق و روایی بر می شمرند که قابل توجه است. حتی در رتبه پنجم برترین میلیاردهای جهان، مانند روال سال های گذشته، لری الیسون، رهبر اوراکل را داریم که او نیز از طریق فناوری اطلاعات، به ثروت افسانه ای 55 میلیارد دلاری دست یافته است.
2 تن از اعضای خانواده وال مارت که صاحب فروشگاه های زنجیره ای در سراسر قاره آمریکا هستند، با 50 میلیارد دلار سرمایه، در انتهای فهرست 10 میلیارد برتر جهان در سال 2015 میلادی قرار دارند.
برای آشنایی خوانندگان محترم سایت با میلیاردهای امروز دنیا، 20 تن از این افراد در زیر ارائه شده اند.

 
1- بیل گیتس
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
مؤسس و مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت که سال هاست، در صدر باشگاه میلیاردهای جهان قرار دارد. او ملیندا، همسرش، از سال 2000 میلادی، موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس را راه اندازی کرده اند که در زمینه فعالیت های بشردوستانه، میلیاردها دلار از ثروت گیتس را به کارهای صلح طلبانه و کمک به توسعه علم و بهداشت در جهان به ویژه مناطق کم تر توسعه یافته جهان، اختصاص داده اند. کاری که بیل گیتس با خلق مایکروسافت و اراده صدها محصول مختلف و متنوع این شرکت به دنیای نرم افزار کرد، هیچ شرکتی نتوانست تکرار کند و این خدمت، بستر خلق دنیای دیجیتالی اینترنت را فراهم نمود.
دارایی خالص:79.2 میلیارد دلار
وب سایت:microsoft.com

 
2- کارلوس اسلیم و خانواده
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 مؤسس شرکت تلمکس و صاحب گروه تجاری عظیم کارسو مکزیک است. وی، کارآفرین، بازرگان و سرمایه دار مکزیکی لبنانی تبار است، که بر پایه رتبه بندی وال استریت ژورنال، همچنین مجلهٔ فرچون و فوربز، از ماه اوت سال 2007 به عنوان یکی از ثروتمندترین مردان جهان شناخته می شود. اسلیم نقش عمده ای در صنایع ارتباطی در مکزیک و آمریکای لاتین دارد. وی مالک شرکت های گروپو کارسو، آمریکا موویل، تلمکس، Telmex، América Móvil. سانبورنز و تل سل محسوب می شود.
دارایی خالص:77 میلیارد دلار
وب سایت:www.carlosslim.com
گیتس و اسلیم، روابط خوبی با هم دارند

 
3- وارن بافت
 میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
بورس باز شهیر وال استریت نیویورک و مالک شرکت Berkshire Hathaway می باشد. وی کارآفرین، بازرگان، سرمایه گذار و نیکوکار آمریکایی است، که به عنوان موفق ترین سرمایه گذار قرن بیستم شناخته می شود. او هم اکنون به عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی فعالیت می کند. بافت از سیستم شناور برای سرمایه گذاری بر روی شرکتش استفاده کرده است. او در ابتدای کارش در برکشایر بر روی سرمایه گذاری بلند مدت در بازار بورس متمرکز شده بود، ولی به تازگی تصمیم به خرید تمامی سهام شرکت را دارد. بافت با استفاده از این استراتژی و فعالیت مداوم در حوزه مبادلات سهام اختصاصی، امروزه از طریق شرکت برکشایر هاتاوی، کنترل و مدیریت شرکت های تابعه، زیرمجموعه و فرعی فراوانی را بر عهده دارد، که به عنوان نمونه می توان به گایکو، دیری کوئین، هاینز و مارس اینکورپوریتد اشاره نمود. وی همچنین دارای سهام قابل توجهی در شمار زیادی از شرکت ها می باشد، که مشهورترین آن ها عبارت اند از:ولز فارگو، شرکت کوکاکولا، آمریکن اکسپرس و آی بی ام
دارایی خالص:72 میلیارد دلار
سایت:www.berkshirehathaway.com

 
4- آمانچیو اورتگا
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
همه دنیا، موفقیت خارق العاده او را با برند مشهور زارا می شناسند. آقای Amancio Ortega Gaona یک اسپانیایی فعال و خلاق در صنعت مد و لباس اروپا و جهان است که ثروت افسانه ای خود را در صنعت فشن به دست آورده است و توانسته است، در فهرست 10 ثروتمند اول دنیا جای بگیرد. وی، متولد لاکرونیای اسپانیا در 1936 میلادی می باشد و مؤسس شرکت ایندیتکس است و مغازه ها و برندهای زیادی در سطح جهان دارد. وی، ثروتمندترین اسپانیایی جهان محسوب می شود.
وب سایت:www.zara.com
دارایی خالص:64 میلیارد دلار

 
5- لری الیسون
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 یکی از بزرگان دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد که مالک شرکت اوراکل (بانک اطلاعاتی) است. وی برنامه نویس و کارآفرین در عرصه دیجیتال است و تا کنون توانسته است، محصولات و خدمات زیادی را در عرصه های تخصصی آی تی ارائه کند. الیسون، با تحولی که در دنیای بانک های اطلاعات (داده) ایجاد کرد، توانست کسب و کار موفقی را سامان دهد که او را تا فهرست 10 ثروتمند اول دنیا رساند. الیسون در 1944 به دنیا آمد و با لانی کرافت، نویسنده کتاب های مربوط به داستان های عاشقانه ازدواج کرد.
دارایی خالص:54 میلیارد دلار
وب سایت:http://www.oracle.com

 
6- چارلز جی کوک
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 چارلز کوک، میلیاردری است که فعالیت خود را در عرصه های مختلف تجاری و صنعتی، تست کرده است و توانسته است با مدیریت موفق و صحیح، بیش از 40 میلیارد دلار سرمایه اندوخته کند. بر خلاف 5 میلیارد قبلی، خیلی نام شناخته شده ای در باشگاه میلیاردهای جهان نیست. او از مالکان شرکت صنایع وک می باشد. فعالیت اصلی آن ها، کار بر روی پالایش بنزین است. شرکت صنایع کوک، در حال حاضر دومین شرکت خصوصی بزرگ آمریکا محسوب می شود و دارای دارایی های زیادی در صنایع تولیدی، تجارت، سرمایه گذاری و انرژی می باشد. در سال 2008 میلادی، درامد این شرکت به 98 میلیارد دلار بالغ شد.
وب سایت:www.kochind.com
دارایی خالص:43 میلیارد دلار

 
7- دیوید کوش
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 برادر چارلز جی کوک است و از مالکان شرکت صنایع و سرمایه گذاری کوک می باشد. وی علاوه بران که کارآفرین است، یک فعال سیاسی هم محسوب می شود. او با مشارکت برادرش، به عنوان یک کارآفرین مطرح است. دیوید، یکی از بازماندگان پرواز 1493 یو اس ایر می باشد که در سال 1991 سقوط کرد.
 فعالیت های تجاری مختلف
دارایی خالص:42 میلیارد دلار
 

8- کریستی والتون و خانواده
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 همه آمریکایی ها، همسر وی را به خاطر شرکت فروشگاه های زنجیره ای وال مارت، می شناسند. امپراطوری وال مارت، یکی از برترین اقتصاد های دنیا را در عرصه خرده فروشی تشکیل داده است که کالاهای ارزان قیمت را در اقصی نقاط این کشور و حتی قاره آمریکا در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد. خانم کریستی، اولین زن ثروتمند جهان است که در فهرست 10 ثروتمند اول فوربس قرار دارد. وی، بیوه جانتی والتون می باشد که در واقع این ثروت را به ارث برده است. وی هم اکنون با پسرش لوکاس زندگی می کند. وی اکنون در فعالیت های خیرخواهانه فعالیت دارد.
 وب سایت:walmart1percent.org
دارایی خالص:41 میلیارد دلار

 
9- جیم والتون
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 جیم کار والتون، جوان ترین پسر مؤسس شرکت والتون می باشد که هم اکنون، رییس هیات مدیره شرکت آروست بانک می باشد. وی در دانشگاه آرکانزاس آمریکا، بازرگانی خواند. ثروت او به دلیل ارثی بود که از پدرش به وی رسیده است.
  دارایی خالص:40 میلیارد دلار

 
10- لیلیان بتونکورت و خانواده
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
خانم Liliane Bettencourt، در دنیای صنایع آرایشی و بهداشتی، نام مطرحی است. وی مؤسس و مالک شرکت لورآل می باشد که و تنها فرزند اوژن شولز، مؤسس این شرکت هست. وی ثروتمندترین زن فرانسه است و ثروت خود را از طریق پدرش کسب کرده است.
وب سایت:loreal.com
دارایی خالص:40 میلیارد دلار

 
11- آلیس والتون
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 خانم والتون، از بازماندگان مؤسس شرکت فروشگاه های زنجیره ای والتون است که به دلیل ارث، در فهرست یازدهمین ثروتمند برتر جهان قرار گرفته است. دختری که اکنون، از ثروتمندان امریکا محسوب می شود.
 دارایی خالص:39 میلیارد دلار

 
12- رابسون والتون
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
آقای رابسون، بزرگ ترین فرزند هلن و سام والتون است که به عنوان رییس هیات مدیره شرکت فعال می باشد. وی به دلیل ارثی که دارد، از ثروتمندان آمریکا و جهان محسوب می شود.
دارایی خالص:38 میلیارد دلار

 
13-    برنارد آرنو و خانواده
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
برنادر آرنو،Bernard Jean Étienne Arnault تاجر، کارآفرین و کلیکسیونر آثار هنری می باشد که در زمینه کالاهای لوکس فعالیت دارد و از ثروتمندان فرانسه و جهان است. وی از مالکان شرکت مشهور کریستین دیور می باشد که در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی، از مطرح ترین و موفق ترین برندهای جهان است. وی اکنون در شرکت آل وی ام اچ به عنوان مالک شناخته می شود. ارزش برند گروه لویی ویتون، بالغ بر 30 میلیارد دلار برآورد شده است. طراحی و عرضه کالاهای لوکس از جواهرآلات گرفته تا موارد آرایشی و بهداشتی و حتی صنعت مد، در زمره فعالیت های موفق آقای آرنو می باشد.
وب سایت:www.lvmh.com
دارایی خالص:37 میلیارد دلار

 
14- مایکل بلومبرگ
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 مایکل بلومبرگف از شناخته شده ترین میلیاردهای جهان به شمار می رود. وی مالک شرکت رسانه ای و تجاری بلومبرگ و شهردار نیویورک می باشد که رسانه های تلویزیونی و تبلیغاتی بسیار زیاد و مطرحی را مدیریت می کند. وی، صد و هشتمین شهردار نیویورک است که برای نامزدی در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری ایالات متحده، قصد فعالیت دارد. کمک 300 میلیون دلاری وی به دانشگاه جان هاپکینز، او را یکی از افراد مطرح در زمینه خیریه در دانشگاه های آمریکا کرده است.
دارایی خالص:35 میلیارد دلار
وب سایت:www.mikebloomberg.com

 
15- جف بزوس
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
از مطرح تریم کارآفرینان دیجیتال جهان است که با کمک همسرش، سایت آمازون را راه اندازی کرد و هم اکنون، از مطرح ترین سایت ها و برندهای دنیای آنلاین محسوب می شود. آقای بزوس، در کسب و کار خلاقانه اش، روش هایی را در معرفی و فروش کالاها به ویژه کتاب ارائه کرد که در دنیای آی تی بی نظیر است. دستگاه کتاب خوان الکترونیکی کیندل آمازون، هم اکنون میلیون ها نسخه به فروش رفته است. وی هم اکنون، مدیرعامل آمازون می باشد.
دارایی خالص:34 میلیارد دلار
وب سایت:www.amazon.com

 
16- مارک زوکربرگ
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 شاید، مطرح ترین جوان میلیاردر روزگار ما باشد که با خلق کشور دیجیتالی فیسبوک، نسل جدیدی از شبکه های اجتماعی و فضای فعالیت و حتی کسب و کار را در دنیای تور جهان گستر ایجاد کرد. زاکربرگ جوان، فارغ التحصیل هاروارد بود اما پرتالی که در سال 2004 میلادی ایجاد کرد، اکنون، بیش از 1 میلیارد کاربر ثبت شده دارد و از مطرح ترین برندهای دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات محسوب می شود. زوکربرگ، اخیراً وارد دنیای واقعیت مجازی شده است و محصول اوکلوس را عرضه کرده است. وی اکنون، مدیرعامل فیسبوک است و 28 درصد از کل سهام این شرکت را در اختیار دارد.
دارایی خالص:33 میلیارد دلار
وب سایت:همه می شناسید!

 
17- لی کیا شینگ
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 آقای لی کیا شینگ، از تاجران و کارآفرینان مطرح هنگ کنگ است وی اکنون از مالکان شرکت Hutchison Whampoa Limited می باشد که که در زمینه تخلیه بار و بارگیری در اسکله ها و بنادر و صنایع مد و زیبایی فعالیت گسترده دارد. وی را ثروتمندترین فرد آسیا می دانند. وی، بنیادی به نام خود نیز در اختیار دارد که کارهای بشردوستانه انجام می دهد. وی را یکی از ثروتمندان خندان جهان می دانند.
وب سایت:www.lksf.org
دارایی خالص:33 میلیارد دلار

 
18- شلدون ادلسون
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 شلدون ادلسون، از ثروتمندان جهان است که فعالیت خود را بر خلاف سایر ثروتمندان قبلی، از راه کسب و کار در زمینه گردشگری و کازینو و فعالیت های مربوط به این حوزه به دست آورده است. وی صاحب شرکت لاس وگاس سندز، مالک بسیاری از هتل ها و سالن های همایش می باشد که حامی سازمان های یهودی نیز در دنیا می باشد. وی هیچ تحصیلات دانشگاهی ندارد. اظهارت ضد ایرانی وی در سال های اخیر، در حوزه مسائل هسته ای، وی را خبر ساز کرده است.
وب سایت:www.adelsonfoundation.org
دارایی خالص:31 میلیارد دلار

 
19- لری پیج
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
آقای لری پیج، در دنیای فناوری اطلاعات، نام شناخته شده ای هست. وی به همراه دوستش سرگئی، خالق سرزمین گوگل است که امروزه، خیلی ها آن را برابر اینترنت می دانند و اینترنت بدون گوگل را غیر قابل تحمل می دانند! کسب و کاری که آقای لری پیج راه اندازی کرده است، وی را در فهرست 20 میلیارد جهان قرار داده است. گوگل، هم اکنون از برترین برندهای اینترنت و جهان است و آقای پیج، اخیراً به عنوان برترین مدیرعامل آمریکا نیز شناخته شد. درباره گوگل، و کسب و کار خلاقانه این شرکت، صحبت زیاد شده است. خودروهای بدون راننده گوگل، محصول جدید این شرکت است.
 وب سایت:همه می دانید!
دارایی خالص:29 میلیارد دلار

 
20- سرگئی برین
میلیاردرهای جهان را می شناسید؟
 
 وی نیز از مالکان و موسسان اولیه شرکت گوگل بود که کسب و کارش، اکنون دنیا را تسخیر خود در آورده است. سرگئی برین، در توسعه گوگل نقش زیادی داشته است و به این خاطر، اکنون از کارآفرینیان دیجیتال و ثروتمندان جهان محسوب می شود.
دارایی خالص:28.5 میلیارد دلار
همان طور که در فهرست 20 میلیاردر اول دنیا مشاهده کردید، نام بزرگان فناوری اطلاعات جهان، از مایکروسافت و آمازون گرفته تا اوراکل و فیس بوک و گوگل، مشاهده شد. اگر 100 میلیاردر دیگر را نیز که در فهرست فوربس 500 هستند نیز لیست می کردیم، باز شاهد ظهور نام هایی از بزرگان آی تی جهان در فهرست میلیاردها هستیم. شاید این برای اولین بار در تاریخ باشد که میلیاردرهای جوان جهان، جز دانش، سلاح و ارث دیگری ندارند. کلامی که لستر تارو، اقتصاد دان بزرگ آمریکایی در کتاب مشهورش "رویارویی بزرگ" نیز به آن اشاره کرد.
 باید پذیرفت که رمز موفقیت در هر کسب و کاری در دنیای امروز، مسلح شدن به فناوری اطلاعات و ارتباطت هوشمند است که هر کسب و کاری را، به خوبی راهبری و هدایت می کند. کارآفرینانی که توانستند با خلاقیت و نبوغ خود، استارت آپ های کوچکی را هدایت کنند، امروزه برخی از آن ها، دنیا را به تسخیر خود درآورده اند. سرزمین فیسبوک، یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیا، البته در دنیای وب است. کسب و کار گوگل، اینترنت را بدون خود تقریباً غیر ممکن کرده است.
 دنیایی که جف بزوس میلیاردر در آمازون دات کام به راه انداخته است، شیوه نوآورانه و جدیدی را در خرید و فروش اجناس وب در ایجاد کرد که مدل موفقی برای ده ها هزار سایت دیگر شد. اکنون رمز موفقیت بسیاری از میلیاردرها و شرکت های مشهور دنیا، در عرصه کسب و ادغام است. یعنی خرید فناوری و شرکت های موفق. همان کاری که گوگل با یوتیوب کرد و فیس بوک با اینستاگرام و واتس آپ. خرید شرکت های رقیب و گسترش فعالیت های خود. به هر حال، موفقیت، برنامه می خواهد و این برنامه باید هوشمندانه و بر اساس تمرکز بر روی ضعف رقبا دنبال شود.

میلیاردرهای جهان در سال 2015 + تصاویر

4.6113
این مطلب مفید بود ؟1058
برگرفته از برترین ها-/ف
وبگردی