میوه
میوه ها می تواند تاثیر مستقیم در ظاهر و سلامت پوست شما داشته باشد ؛ در ادامه میوه هایی که برای پوست شما می تواند بسیار مفید باشد را معرفی می کنیم.

میوه های مفید برای سلامت و زیبایی پوست

استفاده از داروهای شیمیایی برای زیبایی و سلامت پوست امروزه در بین افراد رواج پیدا کرده است که گاها با عوارض جبران ناپذیری همراه می شود. در ادامه شما را با چند میوه بسیار مفید برای داشتن یک پوست سالم و زیبا آشنا می کنیم.

تخم کدو تنبل

پوست صورت

کدو تنبل سر سرشار از از روی و اسیدهای چرب ضروری، از جمله امگا 3، 6 و 9 است و تخم کدو تنبل بسیاری از این خواص را در خود دارد . دانه کدو تنبل کمک شایانی در کاهش التهاب در بدن شما می کند.

 

تخم کتان

سلامت پوست
تخم کتان دارای امگا 3 زیادی می باشد ؛ کمبود امگا 3 در بدن باعث سرخی پوست جوش، خارش و مشکلات دیگری خواهد شد که با مصرف تخم کتان می توانید به بهبود پوست خود کمک کنید.
 

تربچه

میوه
پروکسی که دارای ویتامین C میباشد تامین کننده بسیاری از مواد مغذی برای پوست شما است ؛ تربچه پر از گوگرد، سیلیکون، و ویتامین که به درخشان شدن پوست شما بسیار کمک میکند. از خواص دیگر تربچه افزایش سطح کلاژن و محرک سیستم گردش خون است.
 

آوکادو

میوه
این میوه نه تنها یک دوز سالم از ویتامین فراهم می کند ؛ بلکه مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها، بتاکاروتن را به بدن ارائه می دهد. علاوه بر این، منبع خوبی از بیوتین است، که یک علت قابلیت ارتجاعی پوست است .
 

سبزیهای تیره

میوه
سبزیجات تیره مانند ریحان، گشنیز و سالاد شاهی نقش مهمی تامین ویتامین های A و C و در کل یک مولتی ویتامین طبیعی فوق العاده است ؛ این ویتامینها کمک شایانی برای داشتن پوست با شکوه و زیبا می کنند.
 

خربزه

میوه
خربزه حاوی مقدار زیادی رطوبت است ، که با هیدراتاسیون می تواند پوست سالم کند . اما در مصرف خربزه دقت کنید چون مقدار زیادی قند داشته و می تواند برای شما مشکل ساز باشد
 

خیار

میوه
خیار دارای مواد مغذی مرطوب کننده به همراه مقدار زیادی از دی اکسید سیلیکون هاست که قادر به ایجاد یک پوست ایده آل است .

هفت میوه که برای پوست شما معجزه می کند

4.279
این مطلب مفید بود ؟6613
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ص
وبگردی