مراقبت از پوست در سفر
اگر میخواهید پوست سالم و بدون مشکل داشته باشید، باید یک روتین مراقبتی برای پوست خود در نظر بگیرید؛ و آن را تحت هر شرایطی انجام دهیدوبه آن پایبند باشید.

مراقبت از پوست شمایی که سفر زیاد میرید

اگر شما هم عاشق سفر و گشت و گذار هستید، باید بدانید که علاوه بر این خوشگذرانی ها باید توجه بیشتری به پوست خود داشته باشید زیرا پوست شما بیشتر در معرض خطر قرار می گیرد. خوشبختانه راهکار های زیادی برای مراقبت از پوست در سفر وجود دارد که بهتر است از قبل به آن ها شناخت پیدا کنید که در این قسمت از نمناک شما را با این شرایط آشنا خواهیم کرد.

یک بسته بندی کوچک تهیه کنید

با توجه به بودجه ای که دارید، حتما باید یک بسته بندی کوچک از لوازم مراقبتی همراه خود داشته باشید. یک کیف کوچک را با خودتان همراه کنید تا لوازم اساسی را داخل آن قرار دهید و وارد کابین هواپیما کنید و داخل آن ژل شستشو، شامپو، خمیر دندان و غیره را قرار دهید که جزء ضروریات بهداشتی محسوب می شود.

شامپو

روتین مراقبت از پوست خود را تغییر ندهید

دومین راهکاری که باید در نظر بگیرید، این است که روتین مراقبت از پوست خود را به طور کامل تغییر ندهید. مسافرت ممکن است زمانبندی شما را تغییر دهد و باعث شود که از روتین خود صرف نظر کنید اما نباید این اتفاق بیفتد. هنگامی که در سفر هستید، باز هم باید با وجود تغییراتی که اتفاق افتاده است، تمام روتین های مراقبتی خود را رعایت کنید.

روی ضروریات تمرکز کنید

باید به فکر کیفیت باشید و فقط به کمیت فکر نکنید. بسیار مهم است که لیستی از چیز های ضروری که برای مراقبت از پوست خود نیاز دارید را به همراه داشته باشید و هیچ کدام از آن ها جا نیافتد. به عنوان مثال کرم دست یا ژل شستشوی دست یکی از مهم ترین هاست که هرگز نباید فراموش شود و حتماً از قبل لیست تهیه کنید.

کرم مرطوب کننده دست

تصمیم جدید نگیرید

بسیاری از افراد به خاطر اینکه در مسافرت بیشتر به دنبال خوشگذرانی هستند، سعی می کنند روتین مراقبت از پوست خود را بدون برنامه ریزی پیش ببرند. ممکن است تصمیم جدید بگیرند تا از یک محصول تازه استفاده کنند یا اینکه استفاده از بعضی محصولات را نادیده بگیرند. همه این ها به پوست شما آسیب وارد می کند. پس در مسافرت حق گرفتن تصمیم جدیدی در مورد مراقبت از پوست را ندارید.

از صابون هتل استفاده نکنید

اگرچه که خوشبختانه هتل چیز های زیادی با امکانات خوب در اختیار شما قرار می دهد اما بعضی از آنها تاثیر منفی روی پوست شما دارند. صابون هتل اصلا گزینه مناسبی برای استفاده روی پوست نیست، زیرا پوست شما را خشک می کند. بهتر است صابون مخصوص پوست تان را با خود ببرید.

صابون

ضدآفتاب را فراموش نکنید

مهمترین عاملی که در سفر باید به آن فکر کنید، استفاده از ضد آفتاب مناسب است؛ ضد آفتابی که spf بالایی داشته باشد و از آسیب پوست شما جلوگیری کند زیرا احتمالاً در سفر بیشتر در معرض نور آفتاب و هوای آزاد هستید و در نتیجه از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.

از پوستتان داخل هواپیما مراقبت کنید

در سفر باید بیشتر حواس تان به پوست باشد. بسیاری از افراد مراقبت از پوست را در هواپیما نادیده می گیرند اما حتما باید این کار را انجام دهید زیرا زمانی که از هواپیما پیاده می شوید، پوستتان مستعد آسیب دیدگی و کم آبی است. پس مراقب باشید که حتما مرطوب‌کننده و ضد آفتاب را داخل کابین با خودتان همراه کنید.

درمان های پوستی را فراموش نکنید

اگر قرار است که داخل سفر درمان های پوستی را پیگیری کنید، حتما این کار را انجام دهید. اگر بخواهید چند روز سفر را از درمان های پوستی فارغ باشید، آن ها را ادامه ندهید و بعداً به انجام آنها بپردازید، قطعاً باعث می شود که دیرتر نتیجه بگیرید.

دستان خود را مرتب بشویید

پوست در سفر بیشتر مستعد آلودگی و کثیفی است بنابراین فراموش نکنید که به طور منظم دستان خود را بشویید و اجازه ندهید که سفر کردن باعث شود که شما دیگر با باکتری ها ویروس ها و میکروب ها آشتی کنید. استفاده از مواد ضدعفونی کننده و شستشوی دست، یکی از عوامل ضروری برای جلوگیری از مشکلات پوستی در سفر است.

فرمول مراقبت از پوست برای اونهایی که سفر زیاد میرن

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی