ناخن های سالم
برای داشتن ناخن های سالم, زیبا و محکم چند نکته بسیار مفید به شما معرفی میکنیم, با رعایت این نکات ناخن های مجذوب کننده ای داشته باشید.

راز داشتن ناخن های سالم

از ضعیفی ناخن هایتان شکایت دارید؟ آیا اندکی که بلند می شوند، می شکنند؟ بهتر است بجای شکایت کردن از آنها، این نکات را برای محافظت از ناخن های خود مد نظر داشته باشید.

اگر به داشتن ناخن های سالم و قوی تر فکر می کنید پس به توصیه های ما عمل کنید، راز سلامت ناخن در استحکام و عدم شکنندگی آن است.

ناخن های سالم

ناخن های سالم و زیبا 

ناخن گیرهای کند باعث می شوند تا ناخن شما تحت فشار ناخن گیر ترک بخورد. بهتر است آنها را به صورت مستطیل ببرید و سپس گوشه های آنها را کمی گرد کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

ماده ای به نام کشک و غذاهایی نظیر کاله جوش که دارای کلسیم هستند، موجب استحکام ناخن ها می شوند؛ همچنین استفاده از روغن بابونه در استحکام ناخن ها بسیار تاثیر گذار است.
نرمی ناخن نشان دهنده ی فقدان ترکیبات معدنی در بدن است، برای استحکام ناخن ها باید املاح معدنی را در غذا افزایش داده تا بدن انسان قابلیت جذب این املاح را پیدا کند و این ماده ی شافی که نام آن ناخن است محکم شود.

ترکیبی که علاوه بر استحکام بخشی ناخن ها، آنتی باکتریال هم هست، حنا است؛ برای اینکه در اثر استفاده از حنا، ناخن ها رنگ نگیرند باید این ماده را به مدت 5 تا 7 دقیقه روی ناخن نگه داشت.
استفاده از روغن در استحکام ناخن ها بسیار تاثیر گذار است و باید ناخن را با این روغن ماساژ داد. گاهی اوقات کناره های ناخن دچار التهاب می شود که می تواند در عدم استحکام ناخن نقش داشته باشد. برای از بین رفتن این التهاب از روغن بابونه استفاده می کنیم.

سوهان زدن ناخن به خصوص در خانم ها در عدم شکستگی ناخن ها موثر است. با حرکت دادن ناخن توسط سوهان زدن، ناخن از طریق ریشه تقویت شده و استحکام می یابد.
املاح معدنی کلسیم، پتاسیم، منیزیم و آهن می تواند در استحکام ناخن ها نقش داشته باشد؛ همچنین مصرف شیر برنج که روی آن عسل یا شیره انگور باشد، هم خون سازی را تقویت می کند و هم به ناخن استحکام می بخشد.

برای داشتن ناخن های سالم و محکم چه کنیم؟

3.963
این مطلب مفید بود ؟4914
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دکتر سلام - سالم زی -/ح
وبگردی