روش شستن ماشین
رنگ بدنه یکی از مهم ترین قسمت های هر خودرو است و یکی از بهترین راه ها برای زیبا نگه داشتن خودرو مراقبت از رنگ آن می باشد، البته شستشوی صحیح خودرو در مراقبت از رنگ خودرو بسیار تاثیرگذار است.

چگونه می توان از رنگ اتومبیل خود مراقبت کرد

مراقبت از رنگ روی خودرو، یکی از بهترین روش ها برای زیبا نگه داشتن خودرو در تمام طول سال است، و یکی از مهم ترین قسمت های هر خودرو رنگ بدنه آن است، به این علت که رنگ خودرو تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی خودرو دارد و شستن منظم و تمیز کردن، همراه با خشک کردن، پولیش کردن و واکس زدن، یک پوشش محافظ را بر روی رنگ خودروی شما اضافه می کند تا حفاظت بیشتری را در ظاهر خارجی خود فراهم کند، و همچنین یکی از مهم ترین عوامل برای فروش خودرو های دست دوم میزان سلامتی رنگ آن ها است، عوامل مختلفی بر روی رنگ بدنه خودرو ما تاثیر میگذارند ، این عوامل می توانند میزان گرمی و یا سردی هوا، میزان رطوبت موجود در هوا، میزان گرد و غبار و از همه مهم تر میزان آلودگی هوا که در شهرهای بزرگ بسیار به چشم می خورد باشند، دانستن زمان انجام تمیز کاری و شرح وظایف در طول سال بسیار مهم است، همچنین به این ترتیب، شستن بیش از حد نیز ممکن است که اتومبیل شما را به خاطر موم بیش از حد کدر کند.

بخش 1 از 4:شستن ماشین:

مواد مورد نیاز:

  • سطل
  • محلول شستشوی اتومبیل
  • حوله میکروفایبر (یا دستکش)
  • برس سخت - نرم
  • شلنگ آب

شستن خودرو بر روی یک پایه منظم به دور نگه داشتن آن از کثیفی، زباله و باقی مانده هایی کمک می کند که ممکن است در طول زمان انباشته شود، زمان شسته شدن به صورت هفتگی است، در این صورت رنگ ماشین شما باید نسبتاً عاری از بدترین کثیفی هایی باشد که با رانندگی معمولی حتی در خیابان ها ایجاد می شود.

روش شستن ماشین

روش صحیح شستن ماشین

نکته:چنانچه در بخش دانستنی های خودرو در نمناک گفته ایم اگر به صورت دستی خودروی خود را می شویید، به استفاده از یک محلول شستشو برای کمک به شل کردن هر گونه کثیفی و خاک قبل از اعمال صابون منظم فکر کنید.

مرحله 1:ماشین خود را بشورید، آن را از سقفش بشویید و راه خود را تا پایین وسیله نقلیه هدایت کنید، از برس با حرکات دایره ای کوچک برای پاک کردن لکه های سرسخت و چرب استفاده کنید و از یک دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن مناطق کثیف استفاده کنید که بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

هشدار:از استفاده از صابون ظرفشویی معمولی، صابون لباس شویی و دیگر پاک کننده های خانگی هنگام شستن اتومبیل خود اجتناب کنید، این مواد برای پاک کردن روغن و گریس طراحی شده اند و می توانند به ماشین شما آسیب برسانند، نه اینکه پوشش مومی محافظ ماشین را از بین ببرند.

مایع شستشوی نامناسب، یکی دیگر از مواد شیمیایی است که می تواند به رنگ خودرو شما آسیب جدی برساند، دقت داشته باشید که مایع شستشویی که برای شستن بدنه خودرو استفاده می کنیم باید قلیایی باشد، زیرا مواد اسیدی برای رنگ خودرو شما بسیار مضر است و از همین رو به شما پیشنهاد می کنیم که از مایع شستشوی مخصوص اتومبیل ها استفاده کنید.

باران و نور خورشید هم دو عامل طبیعی و شیمیایی است که به رنگ اتومبیل شما آسیب می رساند، پس تا حد ممکن اتومبیل را از این دو عامل دور نگهدارید تا رنگ خودروتان سالم بماند.

مرحله 2:اتومبیل تان را آبکشی کنید، برای جلوگیری از خشک شدن آب و صابون، خودروی خود را آبکشی کنید، روش ایده آل برای شستن ماشین، صابون زدن و شستن یک ناحیه ، همراه با یک آبکشی سریع است، سعی کنید زیاد طول ندهید و ماشین خود را بشوئید تا آب خشک نشود و رسوبات معدنی را به شکل نقاط آبی نداشته باشید.

شستن خودرو

روش صحیح شستن ماشین برای مراقبت از رنگ بدنه

بخش 2:خشک کردن اتومبیل

مواد مورد نیاز:

حوله میکروفایبر و دستکش

پس از شستن، به طور کامل اتومبیل خود را خشک کنید، این کار از ماندن لکه روی سطح اتوموبیلتان جلوگیری می کند و به ایجاد یک وسیله نقلیه با یک پایان زیبا کمک می کند و بعد جزئیاتی مانند واکس نیز بسیار موثر خواهد بود.

مرحله 1:خشک کردن اتومبیل با دست

به محض تمام شدن شستشو، اتومبیل خود را خشک کنید، این باعث می شود که آب خشک شود و لکه های آب باقی نماند، از یک حوله میکروفایبر برای جذب و پاک کردن آب استفاده کنید و هر گونه کثیفی باقیمانده را از سطح ماشین بردارید، سعی کنید حوله را از روی اتومبیل بردارید، چون این می تواند کثیفی و آوار باقی مانده زیر آن را به دام بیاندازد و رنگ را به طور بالقوه خراش دهد.

نکته:هنگام خشک کردن اتومبیل بعد از شستن، در یک منطقه خنک و سایه دار پارک کنید تا از خشک شدن اتومبیل خیلی سریع توسط خورشید جلوگیری کنید.

مرحله 2:بگذارید خودروی شما با هوا خشک شود.

پس از خشک کردن اتومبیل خود برای حذف اکثر رطوبت، اجازه دهید تا قبل از ادامه دادن به جزئیات، با هوا خشک شود. بگذارید در سایه بماند که خیلی داغ نشود.

مراقبت از رنگ ماشین

روش صحیح خشک کردن اتومبیل

بخش 3 از 4:جزئیات اتومبیل تان

مواد مورد نیاز:

  • کلی بار یا همان خمیر پولیس
  • کومپاند
  • لعاب
  • حوله میکروفایبر
  • پولیش

پس از شستن و خشک کردن کامل وسیله نقلیه خود، جزئیات آن به شما این امکان را می دهد که قبل از واکس کردن، یک اتومبیل براق و درخشان داشته باشید، اغلب، شستن معمولی ذرات کوچک و موادی را که ممکن است به ماشین چسبیده باشد را از بین نمی برد، روش های زیادی برای کمک به تمیز کردن سطح ماشین وجود دارد.

روشی را انتخاب کنید تا اتومبیل تان را با جزئیاتش زیبا کنید، هنگامی که خودروی شما خشک شد، می توانید سطح بیرونی ماشین را با استفاده از انواع مختلف مورد بررسی قرار دهید، مواردی که می توانید از آن ها استفاده کنید به بخش بزرگی از کاری که می خواهید انجام دهید، بستگی دارد، آیتم های مختلفی که برای تمیز نگه داشتن رنگ خودرو استفاده می کنید، شامل موارد زیر است:

استفاده

موارد

مهاجمی ترین نوع ماده مورد استفاده که لکه های دایره ای را پاک می کند و از مواد تشکیل دهنده سطح ماشین تشکیل شده است

کومپاند

این کیت حاوی روغن کاری هایی است که به سر خوردنش روی سطح کمک می کند

به خوبی و نرمی روی سطح کشیده می شود

کثیفی ها را از روی سطح پاک می کند و ظاهر ماشین را صاف می کند

کلی بار

مانند کومپاند است، اما با سرخوردن بیشتر لکه های دایره ای را پاک می کند و سطح ماشین را در سطحی قرار می دهد که بعدا بتوان واکس و پولیش زد

گلیز

راهی بدون سایندگی برای پاک کردن رنگ از روی ماشین

لکه های دایره ای را از روی سطح خودرو پاک نمی کند، اما با آن می توان کار خوبی بر روی رنگ کاری ها انجام دهد

پولیش

 

 

روش صحیح شستن ماشین برای مراقبت از رنگ بدنه خودرو

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
برچسب :
وبگردی