تولد
نوشیدنی مفید
در بین نوشیدنی هایی که ما در طول روز می نوشیم برخی مفید و برخی مضر هستند. از آن دسته از نوشیدنی های مفید محققان یکی را به عنوان نوشیدنی برای طولانی تر شدن عمر معرفی می کنند.

یک نوشیدنی مفید برای سلامت بدن

 

چای به عنوان یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در دنیا به خصوص در آسیا است که خواص گیاهی و دارویی بسیاری دارد. مطالعات نشان داده است که مصرف چای ریسک مرگ را کم می کند.

مصرف چای خطر مرگ با بیماری های غیر قلبی و عروقی را تا 24 درصد کاهش می دهد. فایده نوشیدن چای به طور اصلی به دلیل دارا بودن فلاونوید و آنتی اکسیدان چای است که برای قلب بسیار مفید است.

 

چای

نوشیدنی شگفت انگیز برای سلامت بدن 

 

پروفسور نیکولاس دانچین در مورد مصرف چای تاکید می کند و پیشنهاد می کند که قهوه را کمتر مصرف شود چرا که مصرف قهوه به صورت عادت گونه و زیاد مانند مصرف سیگار خطرناک است.

مطالعات و تحقیقات انجام شده بر روی 131.401 نفر در سنین بین 18 تا 95 طی ال های 2001 تا 2008 این نتیجه را داشته است که افرادی که این مواد موجود در چای را به بدن خود به اندازه رسانده اند 95 نفر فوت کرده اند و افراد غیر از این دسته 635 نفر فوت کرده اند.مصرف مناسب چای در طول روز در افراد به طور متوسط 1 الی 3 فنجان است و همانطور که می دانید مصرف هر ماده ای بیشتر از حد طبیعی نتیجه معکوس خواهد داشت.

همچنین مصرف چای سبز بسیار بیشتر از مصرف چای قرمز توصیه می شود هم به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان بیشتر و هم به دلیل تناسب اندام.

نوشیدنی که عمر را زیاد می کند

4.117
این مطلب مفید بود ؟143
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
وبگردی