هواشناسی

هوا گرم می شود

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1399کد مطلب : 40838زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش تدریجی دمای هوا در کشور خبر داد و گفت: امروز (2 خرداد) در برخی استان ها رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود.

ایسنا: صادق ضیائیان اظهار کرد:امروز (2 خرداد) طی ساعات بعد ازظهر در شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات زاگرس مرکزی و در استان هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان و عصر فردا (3 خرداد) در استان های ساحلی خزر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی، برخی نقاط هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. 

وی ادامه داد:این وضعیت روز یکشنبه (4 خرداد) در برخی نقاط شمال غرب، سواحل شمالی و جنوب شرق و روز دوشنبه (5 خرداد) در سواحل شمالی و ارتفاعات شمال غرب و روز سه شنبه (6 خرداد) در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی پیش بینی می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از روز پنج شنبه (8 خرداد) تا اواسط هفته آینده روند افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور رخ می دهد به جز سواحل شمالی کشور و اردبیل که طی روزهای پنجشنبه جمعه و شنبه (8 تا 10 خرداد) افزایش محسوس دما و وزش باد به نسبت شدید گرم جنوبی و روز یکشنبه (11 خرداد) کاهش محسوس دما خواهند داشت.

ضیائیان در ادامه گفت:روزهای یکشنبه و دوشنبه (4 و 5 خرداد) دریای خزر مواج پیش بینی می شود. 

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد:آسمان تهران فردا شنبه (3 خرداد) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی و در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (4 خرداد) نیز کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

هوا گرم می شود

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : هواشناسی
وبگردی