ورزش

فواید ورزش در فصل امتحانات

کد مطلب : 48450زمان مطالعه : 1 دقیقه
ورزش به عنوان کاتالیزور و عامل تسهیل کننده بین روح و جسم بوده و می تواند در نحوه عملکردی دانش آموزان و موفقیت تحصیلی آنان نقش مهمی داشته باشد.

نقش ورزش در کاهش استرس دانش آموزان در فصل امتحانات

متخصصان معتقدند که ترک کردن ورزش در زمان امتحانات یکی از بزرگ ترین اشتباهات دانش آموزان و دانشجویان است همچنین ورزش کردن می تواند بر سلامت ذهنی و کاهش استرس دانشجویان در زمان امتحانات تاثیر زیادی بگذارد.

یک متخصص ایرلندی در این باره می گوید زمانی که می بینم والدین در فصل امتحانات از فرزندان خود می خواهند که ورزش را کنار بگذارند بسیار ناراحت می شوم.

ورزش

ورزش در فصل امتحانات

آن ها فکر می کنند که بدین شکل فرزندان آن ها بیش تر درس می خوانند در حالی که می توان در برنامه درسی جایی برای ورزش نیز در نظر گرفت. افراد جوان نیازمند تفریح و فعالیت هستند. انجام ورزش های فعال می تواند آن ها را در بهتر درس خواندن کمک کند. البته شرایط در حال بهتر شدن است اما هنوز راه زیادی در پیش رو است. در حال حاضر بیش تر بر روی ورزش های رقابتی تمرکز وجود دارد. می توان ورزش هایی هم چون یوگا را بیشتر ترویج کرد که نقش مهمی در سلامتی دارند و باعث می شوند که فرد از نظر روانی و اجتماعی شرایط بهتری پیدا کند.

فواید ورزش در فصل امتحانات

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا-/ ر
وبگردی