تولد
ورزش های قدیمی
ورزش نقش بسیار مهمی در ایفای سلامتی دارد و برای بدن بسیار حائز اهمیت است و البته ورزش در جهان بسیار محبوب می باشد، بنابراین بهتر است با 10 مورد از قدیمی ترین ورزش های جهان آشنا باشید.

10 مورد از قدیمی ترین ورزش های جهان

ورزش بخشی از سبک زندگی انسان از روزهای اولیه بوده است. گرچه این کار به عنوان روشی برای لذت بردن و سرگرم کردن مردم محسوب می شد اما امروز تبدیل به یک شغل تمام وقت توسط بسیاری از ورزش کاران در سراسر جهان شده است. در این قسمت از ورزش و تناسب اندام نمناک لیستی از قدیمی ترین ورزش های جهان را آورده ایم و شگفت انگیزترین چیز برای بسیاری از طرفداران ورزش این است که بسیاری از ورزش های قدیمی حتی امروزه هم هستند و ادامه دار شده اند. انواع جدیدی از ورزش ها به صورت روزانه اختراع می شوند اما مدل هایی هم وجود دارند که خیلی وقت پیش رشد خودشان را داشته اند.

10 مورد از قدیمی ترین ورزش ها در جهان

1. دو :

امروزه محبوب ترین ورزش در میان ورزش کاران جهان است. در یونان باستان شروع به رقابت کرد و می توان در اولین بازی های ثبت شده المپیک یونان در سال 776 ردیابی اش کرد.

دو با توجه به غایت هدفش می تواند به دو مرحله تقسیم شود:موضع و نوسان. دویدن هم یک رقابت است و هم نوعی آموزش برای ورزش هایی که دارای اجزای دویدن یا استقامت هستند.

2. کشتی از ورزش های قدیمی :

این ورزش برای قوی ترین مرد در جامعه مورد استفاده قرار گرفت.کشتی یکی از قدیمی ترین انواع مبارزات است و این ورزش شامل روش های گلاویز شدن، پرتاب و ضربه زدن به رقیب تان برای کسب برتری است.

این ورزش را می توان 15 هزار سال پیش در فرانسه و همچنین در المپیک باستانی پیدا کرد. کشتی امروزی یک حرفه و یک ورزش بسیار معروف در سراسر جهان است.

ورزش کشتی

ورزش های قدیمی جهان

3. پرش بلند از ورزش های قدیمی جهان:

این مسابقات بین ورزشکارانی است که چه کسی دورترین نقطه را از شروع می پرد. این بازی در المپیک باستانی 656 پیش از میلاد به عنوان رکورد برگزار شد و این تنها رویدادی است که در المپیک باستانی یونان باستان انجام شده است.

پرش بلند به احتمال زیاد به این دلیل پدیدار شد که گذشتن از موانعی مانند جویبار ها و دره های تنگ را منعکس می کرد و امروزه این یک بازی بسیار محبوب در المپیک مدرن است.

4. پرتاب نیزه از ورزش های قدیمی:

این رویدادی است که شرکت کننده نیزه را تا جایی که ممکن است پرتاب می کند. در میکیان باستان انجام می شد و رومی ها از نیزه های سبک تر استفاده می کردند و همچنین در رکورد های المپیک باستانی که یکی از قدیمی ترین ورزش های المپیک است اشاره شده است که هنوز رویدادی بزرگ در المپیک مدرن محسوب می شود.

پرتاب نیزه

یکی از قدیمی ترین ورزش ها پرتاب نیزه است

5. چوگان یکی از ورزش های قدیمی :

این یکی از باشکوه ترین ورزش های باستانی است.چوگان ورزشی است که با اسب انجام می شود و هدفش به ثمر رساندن گل به تیم مقابل است. همانطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک گفته ایم یک توپ چوبی کوچک با استفاده از یک چکش دسته بلند به سمت اهداف مخالفان هل داده می شود.چیزی که باعث محبوبیت بسیار زیادش شد این بود که شرکت کنندگان در حالی که در زمین حضور داشتند سوار بر اسب بودند و این ورزش می تواند در قرن چهارم در سلسله ساسانی نیز وجود داشته است.

6. پرتاب دیسک از ورزش های قدیمی جهان:

این یک رویداد ورزشی و میدانی است که شامل پرتاب دیسک سنگین به دورترین فاصله ممکن می باشد و این ورزش را می توان در اوایل قرن پنجم قبل از میلاد در اروپا ردیابی کرد.شش حرکت اصلی در پرتاب دیسک وجود دارد:باد دادن، حرکت در ریتم، تعادل، موتور پای راست، مدار و رهایی.این ورزش یکی از قدیمی ترین ورزش های قبل از میلاد مسیح است.

پرتاب دیسک

پرتاب دیسک یکی از ورزش های قدیمی جهان است

7. ژیمناستیک از قدیمی ترین ورزش های جهان :

در ژیمناستیک حرکات نیازمندِ قدرت، انعطاف بدنی، چابکی، تعادل و هماهنگی اعضای بدن است. ژیمناستیک از تمرینات ورزشی که در یونان باستان هم انجام می شده است و امروزه تکامل پیدا کرده و در سطح بین المللی انجام می شود.

این ورزش همچنین در بازی های المپیک مدرن در سال 1896 انجام می شد . ژیمناستیک زنان و مردان ممولا متفاوت هستند که مردان در شش مرحله مسابقه می دهند :حرکات زمینی، بارفیکس، پرش خرک، دار حلقه ، پارالل و خرک حلقه و زنان در چهار مرحله مورد رقابت قرار می گیرند:حرکات زمینی ، پرش از خرک پارالل غیرهمسطح و چوب موازانه

8. بوکس از قدیمی ترین ورزش ها :

این یک ورزش رزمی است که مبارزان در آن قدرت، سرعت و استقامت شان را نشان می دهند .این ورزش در 687 پیش از میلاد در یونان انجام می شد.بوکس یک ورزش همگانی در روم باستان بود و در قرن 16 و 18 در انگلیس این ورزش حرفه ای شد و به یک ورزش بسیار محبوب در المپیک های مدرن تبدیل شد.

ورزش بوکس

10 ورزش قدیمی در جهان

9. اسب سواری از ورزش های قدیمی جهان:

اسب سواری نوعی حرکت نمایشی اسب در انگلستان بوده است و از ابتدا از اسب ها برای حمل و نقل بخصوص توسط سربازان استفاده می شده است. اسب سواری یک ورزش بسیار محبوب بوده که امروزه به یکی از ورزش های مدرن تبدیل شده است و اولین بار در بازی های المپیک 1900 به میدان آمد.

10. هاکی از قدیمی ترین ورزش های جهان:

هاکی از یک خانواده ورزشی است که در آن دو تیم با تلاش برای حرکت توپ به سمت حریف با استفاده از یک چوب هاکی در این بازی شرکت می کنند و بازیکنان سعی می کنند با استفاده از یک دسته بلند منحنی به نام هاکی ، توپ را به سمت دروازه یکدیگر نزدیک کنند.

این ورزش در سال 1986 از ادوارد سوم انگلیس نشات گرفت . این بازی 600 سال قبل از میلاد در نقاشی های یونان باستان نقاشی شد و نشان می دهد که این یک بازی قدیمی است.

این ها 10 ورزش برتر و قدیمی جهان هستند و ورزش های دیگری هم وجود داشت که ثبت نشدند و در نتیجه نمی شد آن ها را دنبال کرد. ورزش های بالا سوابق روشنی دارند که وجود باستانی آن ها را ثابت می کنند.

فراموش نکنیم که در میان این لیست جای نام ورزش زورخانه ای خالی است چرا که این ورزش هم قدمت قابل توجهی دارد و به جرات یکی از قدیمی ترین ورزش های جهان است.

10 قدیمی ترین ورزش های جهان را بشناسید

3.2107
این مطلب مفید بود ؟6938
منبع : sporteology / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
وبگردی