وزش باد

پیش بینی وزش باد نسبتا شدید در تهران

تاریخ انتشار : 12 آبان 1398کد مطلب : 50496زمان مطالعه : 2 دقیقه
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی امروز یکشنبه 12 آبان خبر داد.

وزش باد شدید در پایتخت

ایسنا: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران وزش باد شدید در پایتخت طی امروز (12 آبان) گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد. 

بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (12 آبان) با برقراری جو آرام شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود. 

به تدریج با افزایش ناپایداری روزانه و افزایش سرعت باد از غلظت آلاینده ها کاسته می شود. هرچند وزش باد شدید در برخی مناطق، گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد. 

کاهش سرعت باد همراه با رشد ابر در ساعات بعد ازظهر امروز و افزایش حجم ترافیک، غلظت آلاینده ها را افزایش می دهد و در اواخر وقت در پاره ای از مناطق وضعیت ناسالم کیفیت هوا برقرار می شود.

وزش باد

با انباشت آلاینده ها به دلیل تداوم شرایط جوی آرام تا صبح فردا (13 آبان) و با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق نسبت به روز قبل افزایش پیدا می کند و در برخی مناطق، کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد. 

با رشد ابر و احتمال بارش های پراکنده تا بعد ازظهر شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و در ساعات پایانی فردا (13 آبان) کاهش میزان ناپایداری جوی همزمان با ازدیاد حجم ترافیک، سبب تجمع آلاینده ها به ویژه ذرات معلق در برخی از مناطق پرتردد می شود و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس را به دنبال دارد. 

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 87 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 93 همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام/م

پیش بینی کیفیت هوای تهران و وزش باد شدید در شهر تهران

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی