رژیم غذایی
بهترین وعده غذایی برای لاغری کدام است؟ رژیم های غذایی با چندین وعده در روز از روشهای لاغری است که متخصصان آن را توصیه میکنند.

اگر قصد کاهش وزن دارید در طول روز چند وعده باید غذا بخورید؟

در حال حاضر خوردن تعداد وعده های غذایی در روز موضوعی داغ است و همین می تواند باعث شود فکر کنید این مساله مهم ترین چیز است که البته ممکن است تا حدودی درست باشد، اما طبق نظر متخصصان این مساله، بسیار پیچیده تر است. تا به حال به این فکر کرده اید که اگر سعی در کاهش وزن دارید در روز چند وعده غذایی باید مصرف کنید ؟ از توصیه متخصصان در این مورد مطلع شوید.

خوردن غذاهای متعدد به بالا رفتن سوخت و ساز کمک می کند

این عمل قطعا مزایای دارد. اولی آن است که متابولیسم بالا می رود. زمانی که سوخت و ساز بیشتری دارید، از ایجاد چربی جلوگیری می شود. وقتی مدتی طولانی بدون خوردن غذا سپری می کنید ، چربی جمع می شود .به عبارت دیگر خوردن چند وعده غذای زیاد باعث می شود چاق شوید. این مکانیزمی است که بدن برای ذخیره انرژی زمانی که ممکن است غذا در دسترس نباشد ، استفاده کند.
از سوی دیگر، هنگامی که چندین وعده غذا در روز می خورید، تولید انسولین بهتر تنظیم می شود. چربی ایجاد نخواهد شد چون انرژی در طول روز مصرف و پر می شود. این کلید کاهش وزن و سلامت خوب است. فقط فراموش نکنید ورزش کنید.
 
وعده غذایی برای لاغری
چه ساعتی از روز باید غذا خورد

بهترین فاصله زمانی برای وعده های غذایی

کنترل اشتها :
اشتها برای افرادی که سالم می خورند دشوار است . اشتها وقتی در رژیم غذایی هستید و سعی دارید وزن کم کنید بدتر می شود. در نتیجه خسته می شوید و به عادات غذایی ناسالم باز خواهید گشت.
گاهی اوقات فراتر از گرسنگی واقعی اتفاق می افتد، و فقط میل شدید است. عادت کردن به خوردن چندین وعده غذا در روز می تواند " گرسنگی عاطفی " را کاهش دهد. در واقع، این برنامه غذایی ، این امکان را می دهد که میان وعده ، وعده های غذایی بیشتری بخورید.
از نظر متخصصان تغذیه ، میوه و پروتئین مانند مرغ می تواند در مبارزه با اشتها بسیار موثر باشد. ایده این است که به شما کمک کند احساس سیری بدون پرخوری داشته باشید.
بهترین وعده های غذایی برای لاغری
بهترین شام برای لاغر شدن
 

 وعده های غذایی برای رژیم لاغری صحیح

چند وعده غذایی ؟
خوردن چندین وعده در روز توصیه می شود، اما هیچ چیز را تضمین نمی کند. در حقیقت، افرادی که سه وعده غذایی بزرگ در روز با میان وعده می خورند احتمال بیشتری دارد که چاق شوند . بنابراین کسی که بیش از سه بار در روز غذا می خورد لزوما وزن کم نمی کند
نکته مهم این است که چندین بار در روز غذا بخورید اما با بخش های کوچک. علاوه بر این ، زمان های خاصی از روز برای خوردن کربو هیدرات ها و زمان های دیگر، زمانی که باید از آن ها اجتناب کنید ، وجود دارد.
ایده محدود کردن مصرف غذاها برای سلامتی بسیار بد هستند. بخش های مواد غذایی را بررسی کنید، شامل مقدار زیادی سبزیجات ، میوه ها و چربی های اشباع شده کم و قندها باشند. اینها اصول اساسی برای کاهش وزن هستند.
وعده های غذایی سالم
بهترین ناهار برای لاغر شدن
 

کاهش وزن با انتخاب مناسب غذا :

میوه ها و سبزیجات مثل سیب، گریپ فروت، بروکلی و کاهو هم به کاهش وزن کمک می کنند. قهوه، چای سبز وشیک پروتیین ( بدون اضافه کردن شکر ) انتخاب های بسیار خوبی هستند. همه این غذاها باعث رشد عضلات می شوند.

غذاهای ، رژیم های غذایی با چندین وعده در روز توصیه می شود. همانطور که می بینید، کاهش وزن به طور انحصاری به این که چه مقدار غذا می خورید،بستگی ندارد بلکه به کیفیت و کمیت آنچه می خورید بستگی دارد.
در حالی که خوردن 6 وعده غذا در روز معروف است، به یاد داشته باشید بدن هر فرد متفاوت است. قبل از اینکه رژیم غذایی خود را شروع کنید، بهتر است با یک متخصص تغذیه صحبت کنید. آن ها به شما کمک خواهند کرد تا بهترین روش را انتخاب کنید.
فراموش نکنید:هیچ چیز بهتر از بالا بردن سرعت متابولیسم با ورزش کردن نیست وزنه برداری و تمرینات قلبی برای رسیدن به بهترین نتیجه ضروری هستند.

وعده غذایی برای لاغری ، مناسب ترین وعده غذایی برای لاغری

3.219
این مطلب مفید بود ؟127
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک / ن/ک
برچسب :
وبگردی