کرونا

در حال حاضر شهر با وضعیت قرمز کرونا نداریم

تاریخ انتشار : 6 دی 1399کد مطلب : 59995زمان مطالعه : 3 دقیقه
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در حال حاضر شهر با وضعیت قرمز کرونا نداریم و 330 شهر زرد و 108 شهر نارنجی هستند.

فارس: علیرضا رییسی درباره آخرین مصوبات و مباحث مطرح شده در ستاد ملی مقابله با کرونا افزود:یکی از مصوبات جلسه امروز در این زمینه بود که با توجه به ارزیابی های انجام شده در کشور و گزارش دانشگاه های علوم پزشکی، یکی از اقدامات بسیار موثر که هزینه کمی دارد و باعث ایجاد محدودیت شدید نمی شود، منع تردد درون شهری از ساعت 21 تا 4 بامداد است که بسیار موثر بوده و امروز مصوب شد که در شهرهای زرد نیز این منع تردد از ساعت 21 تا 4 بامداد ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت بیماری کرونا که اروپا و آمریکا را در بر گرفته در جلسه امروز بررسی شد توضیح داد:با توجه به تغییراتی که در ویروس کرونا و رفتار آن اتفاق افتاده، مرور شده است. تعداد ابتلا در دنیا از مرز 80 میلیون نفر گذشته است. در کشور ما وضعیت به گونه ای است که در حال حاضر در 30 استان روند کاملا نزولی است. روند بیماری در استان مازندران نزولی نشده است.

شهر با وضعیت قرمز نداریم

رییسی افزود:موارد متعددی در جلسه امروز بررسی شد. در حال حاضر شهر با وضعیت قرمز کرونا نداریم و 330 شهر زرد و 108 شهر نارنجی هستند که امیدواریم این شهرهای نارنجی نیز به مرور به سمت وضعیت زرد حرکت کنند و میزان ابتلا و بستری در شهرهای مختلف کمتر شود.

وی افزود:این دستاورد نتیجه رعایت پروتکل های بهداشتی و همه دستگاه های اجرایی و مردم و بازریان و اصناف و بسیج و نیروهای انتظامی و اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی است.

مدارس همچنان غیرحضوری است

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد:بحثی در هفته گذشته مبنی بر بازگشایی پایه های اول و دوم ابتدایی مطرح شده بود که دانش آموزان بتوانند در مدارس حضور داشته باشند که در کمیته تخصصی رای نیاورد و همچنان مدارس غیرحضوری خواهد بود تا شرایط بهتری فراهم شود. بعد از اجرای واکسیناسیون و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا امیدواریم در سال آینده به سمت بازگشایی مدارس حرکت کنیم. بنابراین مدارس همچنان غیرحضوری خواهد بود و پیشنهاد حضور پایه های اول و دوم ابتدایی هم مصوب نشده است.

وی ادامه داد:امیدواریم مردم ما در ادامه نکات بهداشتی را رعایت کنند تا به سمت ایجاد محدودیت های شدید نرویم. در این مدت بازاریان همکاری خوبی داشتند و این همکاری باعث این دستاورد شده است. بعد از آرامش اردیبهشت ماه، ایجاد برخی تجمعات منجر به شعله ور شدن بیماری و افزایش مرگ و میر شد.

کاهش بستری و فوت به علت کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد:در حال حاضر میزان بستری در کشور روزانه بیش از 40 درصد کاهش یافته و مرگ و میر نیز بیش از 50 درصد کاهش داشته است.

وی افزود:دورهمی های خانوادگی و شب نشینی ها می تواند بسیار موثر باشد و اگر رعایت نشود، ممکن است شاهد پیک مجدد بیماری باشیم.

رییسی اظهار کرد:اگر روند قبلی ادامه پیدا می کرد، 50 هزار بستری بیشتر داشتیم و با اجرای طرح های اخیر شاهد کاهش 50 درصدی بستری و در نتیجه 7 هزار و 500 مرگ و میر کمتر اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/م

 

 

در حال حاضر شهر با وضعیت قرمز کرونا نداریم

4.117
این مطلب مفید بود ؟143
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی