کلاهبرداری میلیاردی

کلاهبرداری میلیاردی باند جعل سند

تاریخ انتشار : 20 دی 1397کد مطلب : 2020زمان مطالعه : 2 دقیقه
پلیس آگاهی تهران باند جعل سند ملکی و اوراق هویتی که اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بودند را دستگیر کرد.

باند کلاهبرداری میلیاردی متلاشی شد

ایسنا:مأموران پلیس آگاهی پایتخت باندی را که با جعل اسناد ملکی و اوراق هویتی اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بودند، منهدم کردند. 

کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت از مدتی قبل، از فعالیت مجرمانه اعضای یک باند در جعل اسناد ملکی باخبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. 

با انجام تحقیقات مشخص شد اعضای این باند با همکاری یک مشاور املاک در یکی از مناطق غربی تهران اقدام به جعل اسناد ملکی و برخی از اوراق هویتی کرده و از این طریق اقدام به فروش املاک، بدون اطلاع مالکان آنها کرده اند که با سرنخ های به دست آمده اقدامات مأموران برای دستگیری متهمان آغاز شد و ماموران موفق شدند سرکرده اصلی این باند را حین خروج از کشور در نقطه صفر مرزی دستگیر کنند. 

همچنین در ادامه اقدامات مأموران، دیگر اعضای این باند نیز شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی دستگیر شدند که در جریان تحقیقات از آنان مشخص شد که این افراد با جعل این اسناد قریب به 10 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند. 

متهمان پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم به دادسرا معرفی شدند. 

پلیس در همین رابطه به شهروندان توصیه کرد که هنگام خرید و فروش و معاملات ملکی حتما کد رهگیری خود را دریافت کنند، چرا که دریافت کد رهگیری نشانه اصالت معامله است. همچنین باتوجه به اینکه مشاوران املاک باید زیرنظر اتحادیه خود فعالیت کنند، لازم است که حتما قبل از هرگونه معامله بررسی شود که آیا دفتر مشاور املاک مجوز اتحادیه را دارد یا خیر.

انتهای پیام/م

کلاهبرداری میلیاردی باند جعل اسناد ملکی و اوراق هویتی

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
وبگردی