گاز بنزین
31 میلیون لیتر گاز سمی ناشی از مصرف بنزین در هر روز در هوای تهران است که 12% از کل نرخ مرگ و میر جهانی ناشی از آلودگی هواست.

گاز بنزین هر روز در هوای تهران

به طور متوسط ماهیانه در کشور حدود 194 میلیون لیتر گاز سمی در هوایی که ما تنفس می کنیم،تزریق شده است. طبق اعلام رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران هر یک لیتر بنزین حدود 15 لیتر هوا را می سوزاند و با سوختن در فرآیند احتراق خودرو، 2.2 لیتر گاز سمی تولید می کند.
در شهر تهران روزانه 14 میلیون لیتر بنزین مصرف می شود که مصرف این میزان بنزین به معنای تولید 31 میلیون لیتر گاز سمی ناشی از مصرف بنزین در هر روز در هوای تهران است.

 

 گاز بنزین

بنزین با سلامت ما چه می کند؟

 
در شهریورماه سال جاری نیز تا امروز متوسط مصرف بنزین در مرز 88 میلیون لیتر است، یعنی روزانه در کشور چیزی در حدود 194 میلیون لیتر گاز سمی به هوای ایران به خصوص در کلان شهرها که بیشترین تردد خودروها را دارند، تزریق می شود.
در تحقیق سازمان بهداشت جهانی در سال 2014 اعلام شده بود که 12% از کل نرخ مرگ ومیر جهانی ناشی از آلودگی هواست که می توان نتیجه این تحقیق را با کمی تفاوت برای ایران نیز صادق دانست.

به خطر افتادن سلامتی با گاز سمی بنزین

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام نیوز/ی
برچسب : قیمت بنزین
وبگردی