تولد
گشنیز کباب
“گشنیز کباب” یک غذای سنتی شهر ماکو و منطقه آذربایجان است که از کوفته های کوچک و مقداری آب حاصل از پخت آنها تشکیل می شود. این غذا را با نان مصرف می کنند و البته بعضی ها دوست دارند نان را در آب آن خرد کرده و مانند آبگوشت میل کنند.

مواد لازم برای گشنیز کباب

  • گوشت چرخ کرده ،500 گرم
  • لپه، 200 گرم
  • پیاز، 2 عدد متوسط
  • تخم مرغ، 2 عدد
  • گشنیز پاک شده، 500 گرم
  • لیمو عمانی، 6 عدد
  • آرد سفید، یک قاشق سوپ خوری
  • روغن مایع به مقدار لازم برای سرخ کردن
  • نمک، فلفل و زردچوبه به میزان کافی

طرز تهیه گشنیز کباب

لپه ها را بشویید و از یکی دو ساعت قبل از پختن خیس دهید. بعد لپه ها را داخل مقداری آب به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت بپزید. لپه ها را از آب جدا کنید و آب آن را دور نریزید. گشنیزها را هم بعد از پاک کردن بشویید و داخل سبد بریزید تا آب اضافی آن خشک شود . 

یکی از پیازها را پوست بکنید و از وسط نصف کنید و به همراه گوشت چرخ کرده داخل دستگاه خرد کن بریزید تا کاملا له شود.

گشنیز کباب

مخلوط را داخل ظرفی گود بریزید و بعد لپه های پخته شده را با نصف دیگر پیاز داخل دستگاه خرد کن بریزد و آنها را هم له کنید.سپس مخلوط له شده لپه و گوشت را با هم مخلوط کنید و با دست ورز دهید.به مخلوط در حال ورز دادن ، نمک ، فلفل و زردچوبه اضافه کنید .بعد از اینکه مواد با هم مخلوط شدند ، تخم مرغ ها را داخل مواد بشکنید و خوب هم بزنید.

تابه ای را روی حرارت ملایم قرار دهید و مقداری روغن داخلش بریزید و از مواد مخلوط گوشتی به اندازه یک گردو بردارید و با دست به صورت کوفته های قلقلی در بیاورید و داخل روغن سرخ کنید. 

گشنیزها را به صورت درشت  خرد کنید و داخل روغن تفت دهید.

گشنیز کباب آذری

قابلمه ای را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخلش بریزید و پیازهای  نگینی ریز خرد شده را  داخل آن تفت دهید تا طلایی شوند.یک قاشق آرد هم به پیاز سرخ شده اضافه کنید و تفت دهید.به داخل پیاز و آرد تفت داده شده ، آب لپه و یک پیمانه آب معمولی اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد.

در لیمو عمانی ها چند سوراخ ایجاد کنید و بعد از به جوش آمدن آب داخل قابلمه بریزید و بعد از چند جوش زدن ، گشنیز تفت داده شده را به آنها اضافه کنید و بعد از یک ربع جوشیدن مواد ، کوفته های سرخ شده را داخل سس درست شده بریزید تا 5 دقیقه ای در مخلوط گشنیز و لیمو عمانی بپزند. 

نکات تکمیلی در مورد گشنیز کباب

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 30دقیقه میباشد .
گشنیز کباب را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه گشنیز کباب آذری با طعمی فوق العاده

4.645
این مطلب مفید بود ؟414
منبع : بخش آشپزی نمناک/ک.ک
وبگردی