گوش درد
گوش درد شاید در ظاهر یک درد ساده تلقی شود اما این درد موجب بروز بیماری های زیادی می شود که یکی از جدی ترین آنها تومور مغزی می باشد.

10 حالت ناخوشایند و بیماری که گوشهای شما سعی می کنند با درد به شما اعلام کنند

درد در هر عضو بدن نشانه و هشداری است که آن عضو سعی دارد به ما نشان دهد، همانطور که پیش از این در نمناک بارها گفته شد اعضای ظاهری بدن وسیله ای هستند برای نشان دادن سلامت اعضای داخلی بدن چنانچه وضعیت پوست صورت ، ناخن ، مو و .. راهی است برای تشخیص سلامت یا بیماری های احتمالی توسط پزشک . یکی دیگر از اعضای بدن که با درد خبر از مشکلات جدی داخل بدن می دهد گوش ها هستند ؛ حتما برای شما جالب است پس برای اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

1. درد گوش از علائم عفونت های زکامی و سینوسی

اگرچه عفونتهای سرماخوردگی و سینوس، علائم مشابهی دارند اما یکسان نیستند. سرماخوردگی، عفونت خفیف دستگاه تنفسی فوقانی و گلو، بینی و سینوسهاست.
ویروس های متعلق به گروه رینوویروس ،عمدتاً علت این امر هستند اما می تواند توسط ویروس های دیگر نیز ایجاد شود که معمولا بی خطر است.
 

2. تاثیر عفونت های گلو بر گوش درد

با عفونت گلو می توان تا هنگام بهبودی در چالش بود. بعضی از باکتری ها یا ویروس ها معمولا عامل آن هستند، همچنین می تواند منجر به آلرژی، تحریک یا آلودگی، و نیز برخی بیماری های داخلی شود.
عفونت گوش و درد گوش، معمولا عواقبی هستند که وقتی عفونت گلو به حالت شدیدتری می رسد، رخ می دهد و سایر نشانه های عفونت های گلو عبارتند، از لوزه های ملتحمه، گره های لنفی متورم در گردن، درد گلو و التهاب.
 
عفونت های گلویی

عفونت های گلویی چه عواقبی دارند؟

3. بیماری منیر اختلالی در گوش داخلی

بیماری Ménière ،اختلالی ست در گوش داخلی، تعادل و شنوایی، عملکرد حیاتی گوش داخلی شما است و بیماری معمولا تنها بر یک گوش اثر دارد.
دوازده نفر از هر 1000 نفر، تحت تاثیر این بیماری در سراسر جهان قرار دارند، موسسه ملی ناشنوایان و سایر اختلالات ارتباطی، تخمین می زند که 0.2 درصد از آمریکایی ها، تحت تاثیر این بیماری قرار دارند.
این بیماری معمولاً افراد بین 40 تا 60 سال را تحت تاثیر قرار می دهد، اگرچه این بیماری مزمن است، تغییر در درمان و شیوه زندگی می تواند به کاهش علائم کمک کند.
 

4. بیماری کرون:

بیماری کرون، با علائم تورم و تحریک دستگاه گوارش نمایان می شود، این ناراحتی نوعی بیماری مزمن التهابی روده است که می تواند بر روی هر قسمت از دستگاه گوارش بدن، از دهان تا آنزیم تاثیر داشته باشد. چنانچه روده کوچک ،به طور عمده تحت تاثیر قرار می گیرد.

5. اوریون:

اوریون (گوشک) ،یک بیماری ویروسی مسری است که بواسطه ی ویروس اوریون(Mumps)، که همچنین به عنوان پارامیکسو ویروس شناخته می شود، که بر روی غده پاروتید تاثیر می گذارد و غدد بزاقی اولیه است که در قسمت جلویی پایین گوش شما قرار دارد، ایجاد می شود.
 
اوریون

 اوریون یک از بیماری های ویروسی

6. سرخک:

سرخک یا روبولا، یک بیماری جدی ویروسی است که توسط یک ویروس در خانواده پارامایکسویروس ایجاد می شود. این ویروس، بر سیستم تنفسی تاثیر می گذارد و بسیار مسری است.
هنگامی که یک فرد آلوده، عطسه یا سرفه کرده، عمدتاً از طریق هوا پخش می شود، شما همچنین می توانید عفونت را از طریق تماس با مخاط و بزاق آلوده دریافت کنید.
 
سرخک

بیماری هایی که گوش درد از آنها خبر می دهد

7. مننژیت:

مننژیت، تورم غشای مغز و نخاع است، این التهاب عمدتاً توسط عفونت های باکتریایی و ویروسی ایجاد می شود.
در موارد خاص، میکروب ها، قارچ ها، انگل ها و یا حتی در شرایطی، مانند سرطان، لوپوس، آسیب مغزی یا عمل جراحی می تواند ،احتمال ابتلا به مننژیت را ایجاد کند.
 

8. ارتباط مشکلات قلب یا خون با گوش درد

اگر صدای چکش یا شلیک در گوش های خود می شنوید، که ضرباتی ریتمیک است، ممکن است یک شکل غیر معمول از وزوز گوش با صدای زنگ داشته باشید.
این بر خلاف وزوز گوش طبیعی است که سر و صدای زنگ در گوش شما باشد، که ممکن است مانند یک نوع سر و صدا، کلیک، صدای وزوز یا هیس گفتن به نظر برسد که ممکن است بر روی یک یا هر دو گوش تاثیر بگذارد.
 
قلب

 مشکلات قلبی یا خون

9. عدم تعادل هورمونی از دلایل اختلال گوش

ممکن است شما را شگفت زده کند، که تغییر در سطح هورمون شما همچنین می تواند باعث مشکلات مربوط به گوش شود، برخی از مسائل هورمونی ،مانند مشکلات تیروئید در مردان و زنان رخ می دهد.
با این حال، عدم تعادل در هورمون های زنانه می تواند باعث اختلالات گوش در زنان گردد.
 
تعادل هورمونی

 عدم تعادل هورمون سبب اختلال گوش در بانوان

10. ارتباط تومورهای مغزی با گوش درد

سرطان مغز می تواند در هر سنی رخ دهد و در مغز باقی بماند با این حال، چنین سرطان هایی بیشتر در کودکان و افراد مسن دیده می شود. انواع مختلف تومورهای مغزی وجود دارد و علائم ممکن است بسته به نوع تومور مغزی متفاوت باشد. از دست دادن شنوایی ،اغلب با تومورهای مغزی ارتباط دارد برخی از نشانه های رایج دیگر عبارتند از سردرد، تشنج، از دست دادن کنترل حرکت، از دست دادن بینایی، خستگی، افسردگی و تغییرات خلق و خو ؛ در صورت بروز این علائم، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
 
تومور

گوش درد ها نشانه تومورهای مغزی است؟

وقتی گوش درد خبر از تومور مغزی می دهد!

3.7482
این مطلب مفید بود ؟354128
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی