رازیانه
رازیانه یکی از پرخاصیت ترین گیاهان برای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات زنان می باشد که می توانید از عرق یا دم کرده آن استفاده کنید.

اثرات مثبت درمانی و خواص رازیانه برای زنان

رازیانه یک گیاه با طعم نسبتاً معمولی است که در پخت و پز ها و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . رازیانه به دلیل خواص زیاد برای سلامتی انسان و برطرف کردن مشکلات جسمانی مثل مشکلات مربوط به گوارش و یا علائم قبل از قاعدگی مورد توجه قرار گرفته است . مطالعات جدید اثبات کرده است که رازیانه در مدیریت علائم بعد از یائسگی نیز مثل گرگرفتگی ، بی خوابی ، خشکی واژن و اضطراب بدون هیچ عوارض جانبی موثر می باشد.

رازیانه با طعم انیسون برای آشپزی استفاده می گردد و مشکلات زیادی را برطرف خواهد کرد . این دارو را می توان به عنوان یک داروی جایگزین و یا تکمیلی در مدیریت علائم یائسگی استفاده کرد و یا آن را جایگزین هورمون درمانی قرار داد.

اگرچه هورمون درمانی یکی از درمان های موثر برای مدیریت این علایم می باشد اما بعضی از خانم ها ترجیح می دهند که از راهکارهای گیاهی استفاده کنند زیرا اقدامات گیاهی هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و از طرفی بعضی از این افراد کاندیدای خوبی برای انجام هورمون درمانی نیستند . در نتیجه استفاده از رازیانه را ضروری می دانند.

گیاه رازیانه

تاثیر رازیانه بر یائسگی زنان

در مطلب خواص گیاه رازیانه در بخش سلامت نمناک گفتیم که رازیانه گیاهی است که حاوی روغن های گیاهی می باشد و خواص فیتواستروژنیک دارد . فیتو استروژنیک ها مواد شیمیایی شبیه به استروژن در گیاهان هستند که به طور موثر برای درمان علائم یائسگی به کار می روند.

جدیدا آزمایش کوچکی روی 79 زن ایرانی بین سنین 45 تا 60 سال انجام شده است. در این آزمایش کپسول های نرمی حاوی 100 میلی گرم رازیانه دوبار در روز به مدت 8 هفته به آن ها تجویز شد و سپس بهبودی بدن آن ها در هفته 4، 8 و 10 مورد اندازه گیری قرار گرفت و تفاوت زیادی در آن ها مشاهده شد و در نهایت به این نتیجه رسیدند که رازیانه یک درمان امن و موثر برای کاهش علائم یائسگی بدون هیچ عارضه جانبی می باشد.

این مطالعه در تهران انجام شد و بعد از آن هم آزمایش های دیگری در شهر تهران بین خانم های تهرانی بین 42 تا 51 سال انجام گردید و همین افزایش را به اثبات رساند و سپس مشخص شد که رازیانه می تواند درد عضلانی ، درد مفصلی ، مشکلات در خوابیدن ، خشکی واژن ، گرگرفتگی ، کلافگی ، خستگی ، اضطراب ، سردرگمی و افسردگی بعد از یائسگی را از بین ببرد اما به شرطی که این گیاه را دو بار در روز مصرف کنید . تفاوتی ندارد که از عرق و یا دم کرده آن استفاده کنید.

مزایای رازیانه

رازیانه همچنین باعث افزایش شیر زنان در دوران شیردهی خواهد شد.

رازیانه می تواند از بروز بسیاری از بیماری های رحم جلوگیری کند، باعث ایجاد تعادل هورمونی ، پیشگیری از بیماری های دستگاه تناسلی ، پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم و دهانه رحم و درمان بیماری شایع سرد مزاجی جنسی در زنان خواهد شد و همچنین از یائسگی و پیری زودرس پیشگیری خواهد کرد و آن را به تعویق می اندازد.

استفاده از رازیانه به صورت دم نوش که میزان و نحوه تهیه آن مانند چای معمولی است بسیار به صرفه است، استفاده رازیانه به صورت دم نوش مفیدتر و هزینه استفاده از آن، نسبت به عرق آن 10 برابر کاهش می یابد.

همچنین مصرف رازیانه با این روش می تواند مشکل بسیار شایع عادت ماهانه های دردناک که منجر به مراجعه مکرر به مراکز درمانی و مصرف داروهای با عوارض زیاد می شود را برطرف کند.

در هرحال اثرات مثبت آن را در خودتان مشاهده خواهید کرد که بلند مدت خواهد بود.

خواص و معجزه قابل توجه رازیانه برای زنان

4.5433
این مطلب مفید بود ؟39340
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : sciencedaily / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رازیانه
وبگردی