حسین عرفانی

دوبلورهای ایرانی درگذشته در سال 97 +بیوگرافی و عکس

کد مطلب : 71606تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
در سال 97 متاسفانه چند تن از صداهای ماندگار عرصه دوبله کشورمان را از دست دادیم ، به همین بهانه مروری بر دوبلورهای درگذشته سال 97 داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

با دوبلورهای درگذشته سال 97 بیشتر آشنا شوید

سال 97 با تلخی و شیرینی های زیادی همراه بود اما تلخش هایش در میان اهالی دنیای هنر ماندگارتر شد. نیمه اول سال 97 تا چند روز دیگر به اتمام میرسد و فرارسیدن پاییز نوید آغاز نیمه دوم سال 97 است.

اهالی دنیای هنر در شش ماه اول سال 97 چهره های بزرگی را از دست دادند که نام و خاطره شان تا ابد در دلهای مردم و هنرمندان ماندگار است. در عرصه دوبله هم ما تعداد زیادی از هنرمندان کشورمان را از دست دادیم که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

صداهای ماندگاری که در سال 97 ابدی شدند

مهدی آرین نژاد ، حسین عرفانی ، محمد عبادی ، صدرالدین شجره و بهرام زند دوبلورهای درگذشته سال 97 هستند که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

مهدی آرین نژاد

مهدی آرین نژاد صداپیشه شخصیت کارتونی مورچه خوار جمعه 23 شهریور 1397 در سن 79 سالگی بر اثر بیماری درگذشت.

مهدی آرین نژاد

درگذشت مهدی آرین نژاد دوبلور کشورمان در 23 شهریور 97

مهدی آرین نژاد فعالیت حرفه ای در عرصه دوبله را از سال 1341 آغاز کرد و صداپیشگی آثاری چون لوک خوش شانس ، مورچه خوار ، بازرس ، رابین هود و چوبین را برعهده داشت و در مجموعه های دایی جان ناپلئون در نقش شمس علی میرزا و نیز هزاردستان صداپیشه بود.

حسین عرفانی

حسین عرفانی دوبلور مشهور کشورمان که مدتها از بیماری رنج میبرد چهارشنبه 21 شهریور 1397 در سن 76 سالگی بر اثر سرطان ریه درگذشت.

حسین عرفانی

درگذشت حسین عرفانی دوبلور کشورمان در 21 شهریور 97

حسین عرفانی سابقه ای 50 ساله در عرصه دوبله دارد و به جای شخصیت هایی چون اکبر عبدی در فیلم سفر جادویی، کاظم افرندنیا، جمشید هاشم پور، محمد برسوزیان و محمد مطیع صحبت کرده است و به عنوان دوبلور آرنولد شوارتزنگر ، همفری بوگارت و شان کانری هم شناخته میشود، صداپیشگی جلی در لوک خوش شانس از ماندگار ترین آثار حسین عرفانی است.

حسین عرفانی دوبلور کشورمان

حسین عرفانی دوبلور کشورمان در کنار همسر و دخترش

حسین عرفانی متولد سال 1321 در دزفول بود . شهلا ناظریان همسر حسین عرفانی است و این زوج یک دختر به نام مهسا دارند. زنده یاد حسین عرفانی از سال 1340 وارد عرصه دوبله شد.

محمد عبادی

محمد عبادی دوبلور سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان سال 1326 متولد شد و 23 مرداد 1397 بعد از تحمل مدتی رنج بیماری بر اثر ایست قلبی درگذشت.

محمد عبادی

درگذشت محمد عبادی دوبلور کشورمان در 23 مرداد 97

محمد عبادی از سن 25 سالگی فعالیت در عرصه دوبله را آغاز کرد و از آثار به یادماندنی او در عرصه دوبله میتوان به بوشوگ در (لوک خوش شانس) و تسوکه در (سفرهای میتی کومان) اشاره کرد . محمد عبادی در عرصه بازیگری نیز فعالیت داشت و در فیلم هایی چون بت شکن ، زنبورک ، تلخ و شیرین و معمای شاه ایفای نقش کرده است.

محمد عبادی دوبلور کشورمان

محمد عبادی دوبلور لوک خوش شانس و میتی کومان

محمد عبادی صداپیشگی نقش های مختلفی در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی از جمله «ناوارو» در نقش اوکلند، «جنگجویان کوهستان» در نقش شی چن، «از سرزمین شمالی» در نقش تام، «کاراگاه و رکس» در نقش های مختلف، «شرلوک هلمز» در نقش های مختلف، «لوک خوش شانس» در نقش بوشوگ و… را برعهده داشته است.

صدرالدین شجره

صدرالدین شجره گوینده، مجری، بازیگر، دوبلور، نمایشنامه نویس، و کارگردان نمایش رادیویی سال 1331 متولد شد و 30 خرداد 1397 در 66 سالگی بر اثر بیماری درگذشت.

 صدرالدین شجره

درگذشت صدرالدین شجره دوبلور کشورمان در 30 خرداد 97

صدرالدین شجره بعد از کسب مقام نخست در آزمون فن بیان وارد رادیو شد و در رادیو جوان به مدت 7 سال مشغول فعالیت بود و بعد از آن بازی و کارگردانی نمایش رادیویی را آغاز کرد و در چندین فیلم و سریال جلوی دوربین رفته است.

 صدرالدین شجره

 صدرالدین شجره دوبلور و بازیگر کشورمان

از میان فیلم هایی که صدرالدین شجره در آنها ایفای نقش کرده است میتوان به ستارخان ، روزهای بهتر ، ماه و پلنگ ، معمای شاه ، زمین انسانها ، مدار صفر درجه و یکی از این روزها اشاره کرد.

بهرام زند

بهرام زند گوینده و دوبلور کشورمان در سال 1328 متولد شد و در 18 فروردین 1397 بر اثر بیماری و ایست قلبی در سن 69 سالگی درگذشت.

بهرام زند

درگذشت بهرام زند دوبلور کشورمان در 18 فروردین 97

بهرام زند فعالیت در عرصه دوبله را از سال 1344 آغاز کرد و از سال 1358، به عنوان مدیر دوبلاژ شناخته شد و سرپرستی گویندگان سریال هایی چون امام علی (ع) و مدار صفر درجه و مدیریت دوبلاژ را در مجموعه های خارجی مانند جنگجویان کوهستان، شرلوک هلمز و ناوارو را برعهده داشت.

بهرام زند

بهرام زند دوبلور ، بازیگر و مجری کشورمان

بهرام زند مدتی مجری مسابقه حافظه برتر در تلویزیون بود در مجموعه سینما تئاتر و میرزا کوچک خان جلوی دوربین رفت و به جای شخصیت های مهم زیادی در فیلم های ایرانی صحبت کرد که از میان آنها میتوان به پافیل در انیمیشن فیلشاه ، سرگرد بهروز فتاحی در مدار صفر درجه ، پهلوان نصرت در پهلوانان نمیمیرند اشاره کرد.

دوبلورهای درگذشته سال 97 ، صداهایی که ابدی شدند +بیوگرافی و عکس

4.734
این مطلب مفید بود ؟322
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
1 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1397-09-02
الخیر فی ما وقع ، انا لله و انا الیه راجعون
40
وبگردی