محمود قنبری
محمود قنبری دوبلور پدر خوانده و فرار از زندان شب گذشته مهمان برنامه دورهمی شد و درباره زندگی شخصی و حضورش در دنیای دوبله صحبت کرد.

محمود قنبری دوبلور پیشکسوت مهمان دورهمی شد

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 6 تیرماه 99 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت.

مهران مدیری در این برنامه میزبان محمود قنبری دوبلور سرشناس کشورمان بود که دوبله آثاری چون پدرخوانده، فراز از زندان، جنگ ستارگان، نا بخشوده و... را در کارنامه هنری اش دارد.

ماجرای ورود محمود قنبری به حرفه دوبله و معروف ترین اثر

مهران مدیری گفتگو با محمود قنبری را از زمان حضورش در حرفه دوبله آغاز کرد و محمود قنبری در این خصوص گفت:من متولد سال 1321 در دامغان هستم و سال 1328 بعد از ورشکستگی پدرم ما به تهران آمدیم و سال 1337 در رادیو امتحان دادم و مشغول کار بودم و همزمان با آن برای دوبله هم امتحان دادم و برنامه راه شب را اجرا میکردیم و در این زمان زنده یاد منوچهر نوذری از من خواست که یک آنونس بگویم و بعدش در سینما صدایم را بشنوم و من هم این کار را انجام دادم و بعد خوشم آمد و همین مسائل و تشویق های دیگران باعث شد تا به سمت این هنر بیشتر سوق پیدا کنم.

محمود قنبری و مهران مدیری

معروف ترین دوبله محمود قنبری

محمود قنبری درباره معروف ترین اثرش گفت:در دوره های مختلف آثار معروف هم مختلف بوده است و به عنوان مثال کارتون عصر حجر اولین کارتونی بود که وارد ایران شد و من دوبله این اثر را برعهده داشتم و خیلی مشهور شد و بعد از آن کارهای زیادی کار کردم و فراز از زندان هم یکی از معروف ترین های آن بود و بازخوردهای بسیار خوبی از سوی مردم دریافت کردم.

یکی دیگر از آثار معروف کارنامه هنری محمود قنبری دوبله شخصیت آلن دلون در اسلحه بزرگ بود که در این اثر به جای خسرو خسروشاهی که صدای همیشگی آلن دلون بود صحبت کرد و در این باره گفت:در یک دوره وزارت ارشاد درباره سوپراستارها سخت گیری زیادی داشت و آلن دلون هم با صدای خسروشاهی فقط شناخته میشد و مسئول وزارت ارشاد تصمیم به سنت شکنی گرفتند و من به استاد ایرج ناظریان زنگ زدم و قرار شد به جای خشروشاهی صحبت کند و شب به من زنگ زد و گفت که خسرو به من گفته است این کار را نکن و و من به هر گوینده ای گفتم حاضر به انجام این کار نشد و مجبور شدم خودم این کار را انجام بدهم و من بارها در مصاحبه ها به این موضوع اشاره کردم تا هیچ ابهامی وجود نداشته باشد.

ماجرای ازدواج محمود قنبری

محمود قنبری در این بخش از گفتگوهایش به ارتباط نزدیکی که با دوبلورها داشت اشاره کرد و گفت:من با منوچهر والی زاده در یک دوره ای باجناق بودیم و من در واقع از خانواده ایشان دختر گرفتم و مهران مدیری از این هنرمند پیشکسوت خواست تا درباره ماجرای ازدواجش بیشتتر توضیح بدهد.

این دوبلور کشورمان درباره ماجرای ازدواجش گفت:من دختر خانمی را دوست داشتم و قرار بود با هم ازدواج کنیم و روزی که قرار خواستگاری داشتیم دیدیم خبری از آنها نیست و تلفنشان را جواب ندادند و یک دختری را از خانواده منوچهر والی زاده دیدم و خوشم آمد ولی باز هم نشد و یک سفری پیش آمد و منوچهر والی زاده قرار بود به اصفهان برود برای دیدن نامزدش و من هم همراه او رفتم و به 24 ساعت نکشید که همسرم را از مادرش خواستگاری کردم و سال 1346 ازدواج کردیم.

محمود قنبری و منوچهر والی زاده

جراحی همسر محمود قنبری توسط دکتر ماندگار

محمود قنبری در ادامه صحبت هایش درباره جراحی همسرش توسط دکتر ماندگار گفت:همسر من یک ناراحتی قلبی داشت و دکتر ماندگار دوست زنده یاد منوچهر نوذری بودند و من از منوچهر خواستم که به دکتر ماندگار زنگ بزند و همسرم توسط دکتر ماندگار ویزیت شد و در بیمارستان بستری شد و به دلیل ضربان قلب پایین، عمل جراحی فورا انجام شد و خوشبختانه موفقیت آمیز بود و دکتر ماندگار واقعا پنجه طلایی است.

این دوبلور سرشناس کشورمان که سخت گیری های زیادی در حرفه دوبله دارد، اوضاع دوبله این روزها کشور را نابسامان و خالی از ستاره میبیند که جای تاسف دارد و سالهای قبل دوبله ایران حرف اول را در دنیا میزد و متاسفانه پول جای خیلی از چیزها را گرفته است و دیگر از آن عشق سابق خبری نیست.

محمود قنبری در بخش هایی از برنامه به علاقه اش به پزشکی گفت و ادامه داد:من به پزشکی خیلی علاقه داشتم اما پدرم ورشکسته شد و مجبور شدم که برای تامین هزینه های زندگی کار کنم و مشغول کار در رادیو شدم و تحصیلاتم در حد همان هنرستان باقی ماند و زندگی من سراسر زنج بود اما خوشحالم که دیگر فرزندان خانواده توانستند درس بخوانند و هرکدام به جایی رسیدند.

این مهمان برنامه دورهمی در بخش های پایانی برنامه به سوال های کوتاه مهران مدیری پاسخ داد و در بخشی از برنامه از فیلم اسپارتاکوس و پدر خوانده به عنوان فیلم محبوبش نام برد.

از ماجرای ازدواج تا معروف ترین دوبله محمود قنبری

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
وبگردی