غذاهای تازه
تحقیقات نشان میدهد که خوردن غذاهای تازه و سالم از تشکیل پلاک کرنری پیشگیری کرده و خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهد.

نخوردن غذاهای تازه باعث حمله قلبی می شود

عدم مصرف غذاهای تازه و سالم یکی از عوامل بروز حمله قلبی می باشد. فست فودها و غذاهای فرآوری شده نمونه ای از این نوع غذاها می باشد. متاسفانه میزان مصرف غذاهای آماده و فرآوری شده روز به روز در حال افزایش است و مصرف دراز مدت آنها تبعات جبران ناپذیری به خصوص بروز بیماری قلبی و حتی حمله قلبی خواهد داشت. فقدان فروشگاهها و مغازه های فروش مواد غذایی سالم در مناطق متوسط و فقر نشین باعث شده است که افراد این منطقه بیشتر به بیماری های قلبی دچار شوند.
تحقیقات جدید نشان میدهد که خوردن غذای تازه و سالم از تشکیل پلاک کرنری پیشگیری کرده و خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهد. در این مطالعه که روی 59500 بزرگسال انجام شد، محققین به بررسی این مسئله پرداختند که چگونه دسترسی محدود به تسهیلات تفریحی، فروشگاه های غذای سلامت و پیاده روی می تواند در مراحل اولیه بیماری تصلب شرایین نقش داشته باشد.

 

غذاهای تازه

نخوردن غذای تازه باعث حمله قلبی می شود

 

به منظور تشخیص میزان تصلب شرایین، از شرکت کنندگان سی تی اسکن گرفته شد. در میان شرکت کنندگان مورد مطالعه، 86 درصد ، دارای کلسیم عروق کرنری بودند، که این میزان در سه زمان مختلف و یا فاصله ی زمانی متوسط 3.5 سال اندازه گیری شد.
نتایج ها نشان داد که دسترسی محدود به فروشگاه های غذای سالم برای قلب مساله مشترک در رشد سریع تصلب شرایین کرنری در افراد میان سال و پیرتر می باشد. تصلب شرایین یک بیماری در رگ ها می باشد که بر اثر رسوب بر دیواره های داخلی رگ ها ایجاد شده و با افزایش سن رفته رفته افزایش یافته و سبب تنگی رگ می شود.

عدم مصرف غذاهای تازه و سالم یکی از عوامل حمله قلبی

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامتی/ی
وبگردی