اسکراب صورت
در مصاحبه با چند متخصص پوست و زیبایی نکات مهمی در مورد لایه برداری و اسکراب صورت برای جوان سازی و مراقبت از پوست فاش شد که هر فرد علاقه مند به داشتن پوست شاداب باید رعایت کند.

باید ها و نبایدهای پیشنهادی متخصصان پوست برای اسکراب صورت و لایه برداری صحیح

بسیاری از مردم در تلاش برای رسیدن به پوستی نرم، درخشان ، جوان هستند برای همین به سراغ اسکراب صورت می روند ، این محصولات اغلب حاوی ذرات کوچکی هستند که سلول های پوست آسیب دیده را از بین می برند تا پوست صاف زیر آن آشکار شود.
اگرچه ممکن است به دلیل پوسته پوسته شدن زیاد اثر معکوس داشته باشد و پوست را خشک ، آسیب دیده کند ؛ در مصاحبه روزنامه دیلی میل آنلاین، متخصصان بیان می کنند چگونه خودشان با استفاده از اسکراب پوستشان را لایه برداری می کنند و چه نکاتی باید در این مورد درنظر گرفته بود و همچنین چطور اغلب مردم باید از اسکراب صورت برای زیبایی استفاده کنند ، راه و روشی که در ادامه این بخش از نمناک کامل خواهیم گفت.
 اسکراب صورت

توصیه های متخصصان پوست در مورد اسکراب صورت

استفاده از اسکراب صورت و راه های مختلف پوسته پوسته کردن

Esthetician جولیا Alekperova، از سالن و اسپا پل Labrecque در شهر نیویورک ، گفت هدف از استفاده کردن لایه بردارها، بازسازی و تازه کردن پوست از طریق فرآیندی به نام پوسته سازی است. بسیاری از لایه بردارها حاوی ذرات ریز، مثل شکر، نمک یا پوست گردو هستند که سلول های خشک و پوست خشک و لایه خارجی پوست را از بین می برند. هم چنین می تواند به طور شیمیایی ، با استفاده از یک اسید، مانند گلیکولیک و سالیسیلیک اسید، سلول ها را حل ، یا به طور خودکاربا استفاده از یک برس بطور فیزیکی سلول ها را ازبین ببرد
دکتر Dendy Engelman، متخصص پوست از شهر نیویورک، به فشنیت گفت که پوسته پوسته کردن شیمیایی نیاز به لایه برداری مکرر ندارند.
دکتر Engelman بیان می کند به طور کلی برای صورت، پوسته پوسته کردن شیمیایی بهترین گزینه برای رهایی از کثیفی و دوده است و باعث عصبانیت نمی شود. پوسته سازی فیزیکی بیش از حد پوست و یا نا منظم سبب آسیب به پوست می شود .
 

افراد چگونه باید از لایه بردار و اسکراب صورت استفاده کنند ؟

Alekperova بیان می کند افراد با پوست عادی یا ترکیبی باید این کار را فقط یک بار در هفته انجام دهن چراکه تمیز کردن هر دو یا سه روز پوست می تواند باعث آسیب شود، مخصوصا افرادی که پوست خشک ،حساس دارند بیشتر مستعد آسیب هستند. او در ادامه گفت:لایه بردار ها شامل کریستال های کوچکی هستند که می توانند پوست شما را خراش دهند.
به گفته Alekperovaلایه بردار های پوست می تواند پوست افراد را نازک تر، ناهموار، کم تر براق و یا " خشک " کند. هم چنین می تواند برخی پوست ها را قرمز و یا دچار سوزش کند.
دکتر میشل گرین، متخصص پوست ، بیان می کند افراد می توانند خطر آسیب پوست را با دانستن اینکه چه نوع لایه برداری برای پوست مناسب است ، کاهش دهند. به طور کلی، افراد باید توجه داشته باشند که چگونه پوست آن ها به یک محصول واکنش نشان می دهد ، به گونه ای که بتوانند تشخیص دهند چگونه اغلب باید در یک روتین مراقبت از پوست خود قرار دهند ،
 اسکراب صورت

اسکراب صورت و روش های صحیح استفاده از لایه بردارها

روش استفاده از  اسکراب صورت برای پوست های حساس و خشک

دکتر گرین گفت برای افراد دارای پوست خشک ،حساس لایه بردار توصیه نمی شود زیرا پوست را خشک تر می کند. با این حال، Alekperova گفت که افراد دارای پوست خشک و حساس باید gommage را امتحان کنند ، یک ژل غنی از آنزیم که حاوی ذرات نازک تر است. همینطور، دکتر گرین می گوید افراد با پوست چرب می توانند 2 تا3 بار در هفته از لایه بردار استفاده کنند.
اما وقتی نوبت به این می رسد کدام نوع لایه بردار چهره را باید استفاده کنید ، بسیاری از متخصصان، مواد شیمیایی مانند سالیسیلیک اسید، را انتخاب می کنند و باکارهای فیزیکی مثل برس یا کرم با ذرات رنگی در آن مخالفت می کنند. این به این دلیل است که آن ها کم تر سوزش آور هستند و احتمال کمتری وجود دارد باعث پارگی میکروسکوپی در پوست شوند.

نباید مهم در اسکراب پوست هایی که جوش می زنند

دکتر Engelman بیان کرد افرادی که مستعد جوش هستند ممکن است بخواهند از اعمال کارهای فیزیکی دور بمانند ، زیرا می توانند شرایط را بدتر کنند. اگر پوست شما مستعد جوش است ، وسایل قابل استفاده مجدد مثل برس یا لباس می تواند باکتری ها را بیشتر کند که باعث بدتر شدن آکنه می شود.
این نوع پوست نسبت به مواد شیمیایی واکنش می دهد. پوسته پوسته کردن به ضایعات آکنه کمک و منافذ را پاکسازی می کند پاک کردن منافذ مانند سالیسیلیک، لاکتیک و اسیدهای گلیکولیک با چربی ها مبارزه و سلول های مرده پوست را ازبین می برد.
اسکراب صورت

چطور از لایه بردار و اسکراب استفاده کنیم ؟

توجه داشته باشید چگونه پوست شما نسبت به لایه بردارها واکنش نشان می دهد تا بتوانید مشخص کنید چگونه اغلب باید صورت خود را در یک برنامه مراقبت از پوست قرار دهید.
لایه بردارها حتما باید روی پوست تمیز استفاده شود این به آن معنی است که افراد باید قبل از استفاده از لایه بردار صورت ، خود را با سرم ، لوسیون بشویند
هنگام استفاده از لایه بردار باید با احتیاط عمل کنید به ویژه آن هایی که دارای لکه های تیره هستند .
ممکن است در هنگام استفاده از شکر، نمک یا پوست گردو در معرض خطر بالاتری باشند.
دکتر گرین گفت به طور کلی، افراد به خصوص آن هایی که پوست خشک و حساسی دارند ، نسبت به محصولات با ذرات بزرگ، مانند پوست گردو و.. محتاط باشند و محصولات درستی را برای پوست خود انتخاب کنند.

بهترین روش اسکراب صورت و اشتباهات لایه برداری پوست

2.8293
این مطلب مفید بود ؟166127
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب : اسکراب پوست
وبگردی