بیماری های کلیوی
مصرف دمنوش بابونه و دارچین در فصل سرد زمستان باعث گرم شدن و بهبود بیماری های کلیوی می شود.

درمان بیماری های کلیوی با دمنوش های گیاهی

بیماری های کلیوی چندین علامت فیزیکی دارد ولی گاهی اوقات افراد این علامت ها را به مشکلات دیگر ربط می دهند. همچنین، آنهایی که دچار بیماری کلیوی هستند خیلی وقت ها تا مراحل بسیار پیشرفته بیماری که کلیه ها دچار نارسایی می شوند یا میزان بسیار بالایی پروتئین در ادرار دیده می شود، علامت های آن را مشاهده نمی کنند. این یکی از علت هایی است که باعث می شود فقط 10٪ از افراد مبتلا به بیماری های کلیوی مزمن از داشتن این بیماری مطلع باشند.

بااینکه تنها راه اطمینان از بیماری کلیوی انجام آزمایش است، ولی این بیماری ها 10 نشانه احتمالی هم دارد. اگر شما هم بخاطر داشتن فشارخون بالا، دیابت، سابقه خانوادگی نارسایی کلیه یا سن بالاتر از 60 سال، در معرض ابتلا به بیماری های کلیوی هستید، خیلی مهم است که هر سال مورد آزمایش قرار گیرید.

پژوهشگر طب سنتی در گفت وگویی با بیان اینکه یکی از مهم ترین دستگاه های گوارش بدن، کلیه است، گفت:از مهمترین علایم بیماری کلیوی عفونت و تشکیل سنگ در این عضو حیاتی بدن است.

درمان بیماری های کلیوی در طب سنتی

این پژوهشگر طب سنتی تکرر و سوزش ادرار را یکی دیگر از نشانه های بیماری کلیوی خواند و اظهار داشت:کلیه ها هر یک ساعت 40 لیتر خون را تصفیه می کنند.

بیماری های کلیوی

درمان بیماری های کلیوی با دمنوش های گیاهی ممکن است

وی با بیان اینکه جداسازی مواد مفید و مضر از وظایف این دستگاه گوارشی است، تاکید کرد:مصرف مواد غذایی شور، تند، ترش، چرب و سرخ کردنی، نوشابه، پیتزا، ساندویچ و شیرینی جات کلیه ها را تحریک می کند.

وی با بیان اینکه میوه زغال اخته کلیه ها را ضدعفونی می کند، افزود:آنزیم موجود در آناناس باعث بهبود التهاب کلیه ها می شود.

به گفته وی، مبتلایان به نارسایی کلیوی می توانند با انجام نرمش های روزانه، استفاده از پتوی ضخیم و نوشیدنی های گرم بیماری خود را کاهش دهند.

به گفته این پژوهشگر طب سنتی، مصرف مواد غذایی همچون عسل، گندم، سبزیجات، برگه زردآلو، لیموشیرین و روزانه 7 لیوان آب باعث سلامت کلیه می شود.

وی درباره گرم نگه داشتن کلیه ها در فصل سرد زمستان گفت:مصرف آب یخ و در معرض قرار گرفتن باد سرد بیماری های کلیوی را تشدید می کند.

وی بیان کرد:بیماری کلیوی در زنان روستایی که کمر خود را با چادر می بندند و گرم نگه می دارند نسبت به سایر زنان کمتر است.

این پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه یکی از مهمترین بیماری های کلیه کم خونی است، تاکید کرد:مصرف دمنوش بابونه و دارچین در فصل سرد زمستان باعث گرم شدن و بهبود کلیه ها می شود.

راهکار طب سنتی برای درمان بیماری های کلیوی

3.841
این مطلب مفید بود ؟3110
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
برچسب : طب سنتی
وبگردی