تعويض دريچه قلب

تعویض دریچه های قلب بدون جراحی

کد مطلب : 52540تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
رئیس نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق از معرفی روش جدید تعویض دریچه های قلب بدون جراحی در کشور خبر داد و گفت : در این روش جدید می توان دریچه قلب را بدون عمل جراحی تعویض کرد.

رفع نارسایی و تعویض دریچه های قلب بدون جراحی عمل باز

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران از ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه قلب و عروق در نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق خبر داد و گفت:با استفاده از روش های جدید می توان دریچه آئورت را بدون جراحی تعویض کرد.

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران در ارتباط با برگزاری نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق اظهارداشت:مجموعه ای از فعالیت های علمی، تحقیقاتی و پیشگیری از بیماری های قلب و عروق در این کنگره برنامه ریزی شده است.
 
وی افزود:ما بر اساس سیاست کلی برگزاری کنگره ها در انجمن اترواسکلروز ایران ، 3 محور اصلی پیشگیری از بیماری های قلب و عروق، آخرین روش های تشخیصی و بررسی آخرین روش های آماری و درمانی ( آماری یعنی بر اساس اطلاعاتی که از درمان در قسمت های مختلف دنیا داریم نتایج دقیق اعلام می کنیم) و درمان های تازه را در نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق مورد بحث و گفتگو قرار می دهیم.
 
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران اضافه کرد:تلاش می کنیم در این کنگره بالاترین حجم کیفی را از نظر برنامه ریزی و طبقه بندی محتوایی داشته باشیم و برنامه ریزی لازم در این زمینه صورت گرفته و گزیده هایی مناسب از جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه قلب و عروق به خصوص موفقیت های کشورمان خواهیم داشت.
 
وی گفت:در حوزه پیشگیری از بیماری های قلب و عروق در دنیا تا حد قابل توجهی پیش رفته ایم و پیشگیری شامل مباحث خیلی پیچیده است که از ژنتیک شروع شده تا استفاده از برنامه های خانوادگی همچون ورزش مناسب ،کیفیت زندگی و مسائل تخصصی تر برای کسانی که بیماری قلب و عروق دارند و در شرف حوادث قلبی و عروقی هستند و پیشگیری اولیه، ثانویه و ثالثیه را برای آنها پیشنهاد می کنیم.
 
رئیس نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق افزود:مبحث دوم کنگره مربوط به روش های تشخیصی به ویژه کم تهاجمی و غیر تهاجمی بوده و اینها روش هایی بوده که با بدن انسان سرکار ندارند و می توان به صورت عکسبرداری یا روش های معادل بدون ورود به بدن اطلاعات داخل بدن را بدست بیاوریم که در این زمینه می توان از روش اکوکاردیوگرافی و استفاده از صوت یا سونوگرافی ها در قلب استفاده کرد یا روش های متنوع دیگری که در حوزه قلب و عروق راه یافته و در تمام مراحل درمانی و تشخیصی به ما کمک کرده است.
وی بیان داشت:روش هایی که با بدن سرکار دارد مثل آنژیوگرافی ها و تکنیک های معادل همچون عکسبرداری از داخل رگ های قلب با پیشرفت های محسوسی که در دنیا پیدا کرده نیز در این گنگره مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.
 
قلب

تعویض دریچه قلب

 رئیس انجمن آترواسکلروز ایران ادامه داد:در مورد موضوعات تخصصی تقسیم بندی خاصی انجام شده و یک گروه از قسمت قلب و عروق تخصصی ما منعطف شده به روش های بدون جراحی قلب باز که ما با این روش قادر هستیم در درمان بیماری های قلبی و عروقی بدن نقش داشته باشیم.
رفع تنگی عروق کرونر یا رفع تصلب شرائین قلب از دیگر محورهای کنگره است که در کشور ما نیز موفق بوده و امروز بیماران دچار انفارکتوس قلبی در بسیاری از مراکز درمانی کشور اگر در همان ساعات اولیه بروز این بیماری، مراجعه کنند در هر موقع از شبانه روز قادر هستیم اقدامات لازم را انجام و عامل تنگی را رفع سازیم این مسئله نیز مورد گفتگو در کنگره قرار خواهد گرفت.
وی عنوان کرد:روش های بسیار مدرن درمان نارسایی و تنگی دریچه قلب بدون جراحی باز همچنین نصب دریچه آئورت بدون استفاده از جراحی مدنظر قرار گرفته و قادر هستیم طی سال های اخیر در کشور با استفاده از یکی شریان ها همچون شریان پا دریچه ای را در قلب کار گذاریم حتی بدون استفاده از ورود به بدن از قفسه سینه که مسئله بسیار حائز اهمیت است.
وی گفت:استفاده از روش اندوسکلار نیز در کنگره مطرح می شود که تعبیه رفع تنگی ها و نارسایی و گشادی عروق بزرگ بدون جراحی در بدن است. همچنین در قسمت مربوط به الکتروفیزیولوژی یا درمان اختلالات ضربان قلب یا بهم خوردن ضربان قلب پیشرفت خوبی در کشور و دنیا حاصل شده است.
وی تصریح کرد:از رفع بیماری هایی که سبب اختلالات ریتم قلب می شود تا استفاده از انواع باتری قلبی، استفاده از برودت و حرارت و امواج صوت جهت رفع آریتمی ها مورد بحث قرار خواهد گرفت. نارسایی قلب و درمان های پیشرفته و استفاده از سلول های بنیادی و جراحی های خاص نیز در کنگره در پنل های اختصاصی مطرح می شود. طب پیشگیری و پرستاری پیشرفته قلب نیز مد نظر قرار دارد و از همکاران برجسته در این زمینه دعوت به عمل آمده و از سخنرانی آنها بهره مند خواهیم شد.
رئیس نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق گفت:اساتید بنام خارج از کشور اعم ازایرانی و خارجی نیز در حوزه های مختلف که برخی روش های جراحی جدید به نام آنها ثبت شده امسال دعوت شده است. پنل پیشرفته در مورد گفتگوی متقابل در زمینه آخرین دستاوردها با استفاده از جدیدترین گایدلاین ها و نقش راه درمانی و تشخیصی نیز خواهیم داشت. همچنین همکاری موثری با رشته های تخصصی که در بیماری های مشترک با ما همکار هستند همچون غدد، مغز و اعصاب، کلیه، گوارش، رادیولوژی و طب هسته ای نیز مد نظر قرار داشته است.
نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق 21 تا 24 شهریور در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد با حضور صاحبنظران و اساتید این حوزه برگزار می شود.

تعویض دریچه های قلب بدون جراحی

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از آفتاب-/ ر
برچسب : بیماری قلبی
1 نظر به ثبت رسیده است
طیبه حسنی1397-09-10
واقعا قابل تحسین می باشد . امید وار م روزی برسه که قلب منو هم مداوا کنین
30
وبگردی