حقایق کفش ها
کفش ها از وسایل بسیار مهم و ضروری از گذشته تا کنون برای ما انسان ها بوده است که دارای حقایق و دانستنی های بسیار جالبی در جهان هستند.

دانستنی ها و حقایق کفش ها

از گذشته بسیار دور تا هم اکنون ما انسان ها همان گونه که مطلع هستید پیشرفت فراوانی را در زمینه های مختلف کرده ایم که این روزها در حداکثر خود قرار دهد. با این وجود برخی وسایل جدیدا اختراع شده اند و برخی دیگر نیز از گذشته وجود داشتند و به مرور زمان تاکنون پیشرفت و تغییراتی را در خود دیده است.

برای مثال می توان به کفش ها اشاره نمود که از گذشته بسیار دور انسان ها برای آنکه پاهایشان آسیب بنیند، کفش هایی را برای خود طراحی می کردند و می پوشیدند و برعکس امروزه ما هر نوع و مدل کفشی را که بخواهیم از ویترین فروشگاه کفش انتخاب می کنیم و سپس هزینه را پرداخت می کنیم و مالک آن کفش می شویم.

اما علت اصلی کفش همان گونه که گفته شد، برای محافظت و نگهداری از پاها در برابر آسیب های احتمالی می باشد که یکی از الزامی ترین وسایل است که هیچ وقت به هنگام بیرون آمدن از خانه ممکن نیست ما یادمان برود آنها را برپای خود بپوشانیم. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک شما را با برخی حقایق جالب و شنیدنی در مورد کفش ها آشنا سازیم. همراه ما باشید.

حقایق کفش ها

دانستنی هایی درباره کفش ها

حقایقی جالب در مورد کفش ها

1- آقایان برای اولین بار در جهان کفش پاشنه بلند پوشیدند!

در قرن 10 میلادی به گفته " Slate " مردانی که اسب سواری می کردند برای آنکه بتوانند پای خود را به رکاب قفل کنند، نیاز به کفش هایی با پاشنه های بلند داشتند که برای اولین بار در جهان آقایان کفش های پاشنه بلند را به پا کردند! این مورد را نیز این روزها نیز می توانید ببینید که برخی گاوچران ها از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنند.

کفش پاشنه بلند

اولین باری که مردها کفش پاشنه بلند پوشیدند


2- کمی با تاریخچه کتانی ها آشنا شوید ؛

در اواخر دهه 1800 میلادی کتانی های ورزشی توسط چارلز گودیر آمریکایی اختراع شدند و توانستند با استقبال جهانی روبرو شوند. اما علت اصلی انتخاب نام " Sneakers " برای این وسیله بی نظیر، بی سر و صدا بودن آنها بود که شما با استفاده از این کفش ها زمانیکه حرکت می کردید به دلیل جنس پلاستیکی آن هیچ صدایی از خود ایجاد نمی کردید. به همین دلیل نام کتانی ها به عنوان " Sneakers " انتخاب گردید.

تاریخچه کفش کتانی

کفش کتانی توسط چه کسی اختراع شد؟


3- کفش ها نشان دهنده میزان حقوق ماهیانه شما هستند!

بر اساس یک نظر سنجی کلی توسط " Beso " در سال 2013 میلادی در میان 6750 خانم نتایجی جالب بدست آمد که برای شما می تواند بسیار جالب باشد. در این نظرسنجی 71 درصد از زنان گفتند که اگر حقوق سالیانه آنها کمتر از 40 هزار دلار یا به عبارتی چیزی نزدیک به 600 میلیون تومان باشد، برای رفتن به محل کار از کفش های پاشنه بلند استفاده نمی کنند.

29 درصد باقی نیز اعلام کردند که اگر حقوق آنها چیزی نزدیک به 150 هزار دلار یا به عبارتی بیش از 2 میلیارد باشد، از کفش های پاشنه بلند برای رفتن به محل کار استفاده می کنند.

با کمی درنگ در این نتیجه می توان به این اشاره کرد که حقوق ماهانه و سالانه شما را می توان از کفش های هر یک از شما تشخیص داد.

کفش و میزان حقوق افراد

تشخیص حقوق ماهیانه افراد از روی کفش آن ها


4- کفش های لژدار برای اولین بار توسط سالواتوره فراگامو اختراع شد

کفش های لژدار نوعی کفش پاشنه بلند برای خانم ها می باشد که با دید کلی به طراحی این کفش می توان به این نتیجه رسید که پاشنه این کفش ها عضوی از کفش می باشد و به صورت جداگانه با چسب و دیگر ابزارهای این صنعت به کفش متصل نمی شود.

با این وجود برای اولین بار این کفش ها توسط " سالواتوره فراگامو " در دهه 1940 میلادی اختراع شد و علت اختراع آن هم تحریم های اقتصادی علیه کشور ایتالیا بود که توانست با استقبال بی نظیری در سطح جهان روبرو شود.

اختراع کفش های لژدار

اختراع اولین کفش های پاشنه بلند لژدار


5- اولین نیم بوت جهان برای ملکه بریتانیا طراحی شد!

بوت ها به کلی توسط طراح کفش لندنی به نام " Joseph Sparkes Hall " طراحی و ساخته شد که اولین نیم بوت جهان را بعد از ساخت به ملکه ویکتوریا در سال 1837 میلادی اهدا گردید. با این وجود از آن به بعد صنعت نیم بوت ها در سرتاسر جهان شروع به گسترش یافتن نمود.

اولین نیم بوت

اختراع و طراحی اولین نیم بوت جهان


6- تنها موزه کفش جهان!

 تنها موزه کفش جهان در شمال کشور آمریکا واقع در تورنتو می باشد که در آن از کفش های باستانی و قدیمی که حتی یکی از آنها متعلق به 4500 سال گذشته می باشد، نگهداری می شوند و به همین دلیل این موزه اولین و آخرین موزه کفش در جهان می باشد. جالب است بدانید قدیمی ترین کفش جهان متعلق به 5500 سال گذشته می باشد که متعلق به شهر تبریز می باشد و در کشور ارمنستان نگهداری می شود.

تنها موزه کفش جهان

اولین و آخرین موزه کفش جهان در تورنتو


7- گران ترین کفش جهان!

برخی از مردم در هر نقطه از کره زمین گاها ممکن است هزینه زیادی را برای کفش هایی که می پوشند صرف کنند. برای مثال برخی ممکن است تا 1000 دلار یا 14 میلیون تومان نیز هزینه نمایند.

اما جالب است بدانید گران قیمت ترین کفش جهان 600 هزار دلار آمریکا بود که یک نوع کفش زنانه به نام " Ruby Slippers " بودند که توسط " Judy Garland " معروف طراحی و ساخته شده بود که در یک حراجی در تاریخ 2 ژوئن سال 2000 به این قیمت بفروش رسید.

Ruby Slippers

کفش Ruby Slippers گران ترین کفش در دنیا


8- بزرگترین کفش دنیا!

بزرگترین کفش جهان متعلق به آقای " Jeison Orlando Rodríguez Hernández " ونزوئلایی می باشد که دارای 22 سال سن می باشد. اما وی دارای قد بی نظیر و بسیار متفاوت 2 متر و 20 سانتی متری می باشد که رکورد آن در گینس ثبت شده است.

اما جدای از قد بلند وی، پاهای وی بسیار بزرگ هستند چرا که پای راست وی 40.55 سانتی متر و پای چپ وی 40.47 سانتی متر می باشد که این ابعاد مساوی با کمر یک پسر 9 ساله که در نوع خود بی نظیر می باشد.

بزرگترین پا و کفش در دنیا

پسری با بزرگ ترین پا و کفش در جهان

حقایقی در مورد کفش ها که نمی دانید

3.817
این مطلب مفید بود ؟134
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ز.ت
وبگردی