زغال اخته
زغال اخته یکی از میوه های جنگلی ترش و خوشمزه ای است که دارای مواد معدنی و ویتامین های بسیار زیاد و مفیدی برای سلامت قلب و استخوان ها می باشد.

تمام ویتامین ها و مواد معدنی موجود در زغال اخته

زغال اخته همان میوه های جنگلی قرمز رنگ ترش و شیرینی که وقتی در میوه فروشی می بینیم ناخودآگاه آب دهانمان جاری می شود علاوه بر خواصی که در میوه و آب خود دارد و در بخش سلامت نمناک خواندید حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است که دانستنش اهمیت مصرف آن را برای شما بیشتر روشن می سازد پس با ما همراه شوید.

زغال اخته

خواص و فواید زغال اخته

زغال اخته چه ویتامین ها و مواد معدنی دارد؟

کربوهیدرات و فیبر

زغال آخته عمدتا از کربوهیدرات ها و فیبرها (90 % میوه های خشک)تشکیل شده اند. اینها عمدتا قند ساده هستند، مثل ساکاروز، گلوکز و فروکتوز.بقیه از فیبرهای غیرقابل حل ساخته شده اند، مثل پکتین ، سلولز، که از روده تا حدی دست نخورده میگذرند.

زغال آخته همچنین حاوی فیبرهای قابل حل هستند. به همین دلیل مصرف بیش از حد ممکن است موجب علائم گوارشی مثل اسهال شود. مزه زغال آخته خام بسیار تلخ و ترش است. آن ها اغلب به عنوان عصاره زغال آخته مصرف می شوند که تقریبا هیچ فیبر ندارد و معمولا با آب میوه های دیگر و شکر ترکیب می شود

زغال اخته چیست

زغال اخته چه خاصیتی دارد؟

ویتامین ها و مواد معدنی زغال اخته

زغال آخته منبع غنی از ویتامین و مواد معدنی به ویژه ویتامین ث هستند.

ویتامین ثهم چنین به عنوان اسید آسکربیک شناخته می شود، ویتامین ث یکی از آنتی اکسیدان های مهم در زغال آخته است. برای حفظ پوست، ماهیچه ها و استخوان ضروری است.

منگنز: در بیشتر غذاها، منگنز برای رشد، متابولیسم و سیستم آنتی اکسیدان بدن ضروری است.

ویتامین ایی : یک گروه از آنتی اکسیدان های ضروری در چربی.

ویتامین ک1:فیلوکینون به عنوان نیز شناخته می شود، برای لخته شدن خون ضروری است.

مس: این عنصر ، اغلب در رژیم غذایی غربی ها کم است. جذب مس ناکافی می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامت قلب داشته باشد.

مواد معدنی زغال اخته

زغال اخته دارای چه ویتامینی است؟

ترکیبات گیاهی دیگر زغال اخته

زغال آخته در ترکیبات گیاهی زیست فعال و آنتی اکسیدان ها به ویژه پلی فنول ها بسیار بالا هستند.بسیاری از این ترکیبات گیاهی در پوست تغلیظ می شوند و در آب زغال آخته به شدت کاهش پیدا می کنند.

پلی فنول: پلی فنول موجود در زغال آخته در حقیقت، زغال آخته از جمله منابع اصلی میوه کورستین هستند.

میریستین : پلی فنول های اصلی در زغال آخته ، میریستین ممکن است دارای تعدادی اثرات بهداشتی سودمند باشد.

پیونیدین : نوعی آنتی اکسیدان آنتوسیانین که همراه با سیانیدین مسئول رنگ قرمز غنی و برخی از اثرات سلامتی آن ها است. زغال آخته جزو منابع غذایی غنی هستند.

اسید اورسلیک : در پوست آن در مقادیر بالا در زغال آخته یافت می شود. این یک جز در بسیاری از داروهای گیاهی سنتی است و اثرات قوی ضد التهابی دارد.

 

تمام ویتامین ها و مواد معدنی موجود در زغال اخته

4.544
این مطلب مفید بود ؟404
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : healthline / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : زغال اخته
وبگردی