دلمه کلم با مرغ

طرز تهیه دلمه کلم با مرغ

کد مطلب : 17848زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای تهیه دلمه کلم 180 دقیقه زمان لازم است. و این مقدار مناسبب برای 4 نفر است.

 مواد لازم دلمه کلم با مرغ

کلم 1 عدد 1(تا 5/1 کیلوگرم )
گوشت سینه مرغ 5 /.کیلوگرم
سیب زمینی پخته شده 3 عدد کوچک
زنجبیل یک سوم قاشق چایخوری
قارچ ریز شده250 گرم
پیازچه5 عدد
نمک و فلفلبه مقدار لازم
سیر2 حبه
دلمه کلم با مرغ
یک قابلمه بزرگ را آب کرده و روی حرارت قرار می دهیم تا آب جوش آید، 3 قاشق غذاخوری پر نمک داخل آن ریخته و برگ های اطراف کلم را جدا کرده تا به برگ های تازه برسیم، سپس آن را با کارد تیز جدا می کنیم و داخل آب جوش حدود چند ثانیه قرار می دهیم.
 
سپس از داخل آب جوش آن را بیرون آورده و داخل ظرفی که محتوی آب سرد است قرار می دهیم، ورقه های برگ کلم را از داخل آب سرد بیرون آورده و روی پارچه ای تمیز پهن می کنیم و روی آن را می اندازیم.
 
حال گوشت سینه مرغ را ریز خرد کرده و قارچ را ریز خرد می کنیم، پیازچه ها را ریز خرد کرده، سیب زمینی پخته شده را از رنده درشت رد کرده و قسمت وسط کلم را ریز خرد می کنیم، حدود یک لیوان این مواد را در ظرفی ریخته و نمک و فلفل و زنجبیل و سیر را اضافه می کنیم و با دست، مایه را مخلوط می کنیم.
 
مواد آماده پیچیدن است، برگهای آماده را برداشته و یک قاشق از مواد را داخل برگ کلم قرار داده و آن را می پیچیم، دلمه های پیچیده شده را در ظرف مخصوص قرار داده و داخل قابلمه ای که در آن آب است قرار می دهم و روی حرارت می گذاریم. در ظرف را بسته تا با بخار آب دلمه ها پخته شوند، پس از2 ساعت با حرارت متوسط دلمه آماده است.
 
سس مخصوص روی دلمه
1عدد پیاز بزرگ که ریز خرد کرده ایم همراه با 2 قاشق روغن کمی تفت می دهیم، آن گاه حدود 200 گرم قارچ ریز شده را به آن اضافه می کنیم و کمی با پیازها تفت می دهیم.
 
حدود 5/1 تا 2 لیوان آب به آن اضافه کرده و یک عدد سیب زمینی کوچک را با رنده ریز خرد کرده و همراه با نمک و فلفل به مخلوط بالا می افزائیم تا پخته شود و کمی غلیظ شود، سپس 2 قاشق غذاخوری خامه با آن مخلوط می کنیم و پس از یکی دو جوش شعله را خاموش کرده و مایه را با کیسه له می کنیم، سس شما آماده است و روی دلمه های پخته شده بریزید.
 
دلمه با مرغ

نکات تکمیلی در مورد دلمه کلم با مرغ

دلمه کلم با مرغ جزو دلمه و کوفته میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 2 ساعت میباشد .
دلمه کلم با مرغ را می توانید در وعده نهار - شام - پیش غذا - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه دلمه کلم با مرغ

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی