هستی مهدوی
فیلم هفت و نیم ساخته جدید برادران محمودی جایزه بهترین فیلم جشنواره سیدنی را دریافت کرد.

درخشش فیلم هفت و نیم در جشنواره سیدنی

هفت و نیم فیلمی به نویسندگی و کارگردانی نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی است که در هشتمین دوره جشنواره فیلم سیدنی جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

محمدرضا غفاری بازیگر فیلم هفت و نیم با انتشار پستی در اینستاگرامش نوشت:

هشتمین دوره جشنواره فیلم پارسی در سیدنی استرالیا جایزه بهترین فیلم خود را به فیلم هفت و نیم برادران محمودی اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، هشتمین دوره جشنواره فیلم پارسی 4 تا 8 دسامبر در سیدنی استرالیا برگزار شد که پس از نمایش فیلم ها هیات داوران جایزه اصلی خود را به فیلم «هفت و نیم» به نویسندگی ، کارگردانی نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی اهدا کردند.

هیات داوران ضمن تقدیر از نقش آفرینی تاثیرگذار بازیگران فیلم، جایزه را به نوید محمودی اهدا کردند. نوید محمودی که در این مراسم حضور نداشت در ویدئویی که از او پخش شد ضمن قدردانی از هیات داوران و برگزارکنندگان با ابراز خرسندی از حضور فیلم در این جشنواره بیان کرد احساس می کنم مساله زنان و دختران دغدغه اصلی امروز جوامع باشد و آنها هم باید صاحب حق واقعی خود در جامعه بهره مند باشند .

بعد از فیلم «رفتن» در سال 2019 این دومین حضور نوید محمودی با فیلم «هفت و نیم» در جشنواره فیلم پارسی استرالیا بود که هردو فیلم جایزه اصلی را از این جشنواره دریافت کرده است.

محمدرضا غفاری و هستی مهدوی

هفت و نیم فیلم مشترک ایران و افغانستان است و روایتگر داستان هفت دختر افغانی و ایرانی است که قرار است مراسم ازدواجشان برگزار شود اما ماجراهایی در این میان رخ میدهد.

محمدرضا غفاری و هستی مهدوی

بازیگران فیلم هفت و نیم عبارتند از:

ندا جبرئیلی ،شادی مختاری آتیه جاوید ،هستی مهدوی ، محمدرضا غفاری،آناهیتا افشار، علی رضا کمالی نژاد،فرشته حسینی ، حسین مهری، رویا جاوید نیا ، هانیه قاسمی،شیدا خلیق ،علی رضا استادی،متین حیدری نیا ، روژان تقی زاده، افسانه کمالی، زهرا بهروز منش ، مهسا همتی، محیا صدرزاده ، آرمیتا فروزنده ، فاطمه صادقی،رضا احمدی ، قاسم مربی،حامد اکبری، مصطفی اکبری ، رضا اکبری و عرفان اکبری بازیگران فیلم هفت و نیم را تشکیل میدهند.

بازیگران فیلم هفت و نیم

عوامل فیلم هفت و نیم عبارتند از:

نویسنده و کارگردان:نوید محمودی، تهیه کننده:جمشید محمودی، مدیر فیلمبرداری :مهران ممدوح ،دستیار اول فیلمبردار :امیر پرچمی، دستیاران کارگردان :مهرداد نژاد و نوشین شکری، برنامه ریز :نوشین شکری، تدوین :نیما جعفری جوزانی، مدیرصدابرداری :سعید بجنوری، طراح و ترکیب صدا :حسین قورچیان، آهنگساز:سهند مهدی زاده، طراح صحنه:مهدی موسوی ، طراح لباس :شبنم اصغری ، منشی صحنه :زهرا تحقیقی، عکاس:نوشین جعفری، جلوه های ویژه بصری:علیرضا قادری اقدم، طراح گریم :محمد رضا قومی، مجری گریم :نیلوفر گوهر دوست، مدیر تولید :علیرضا باقربیگی، مجری طرح :آسمان پرواز فیلم، مشاور تهیه کننده :ارشاد محمودی، مدیر روابط عمومی :سپیده حیدر آبادی ،مدیر تدارکات :برزو تقی نژاد.

هستی مهدوی

این فیلم برادران محمودی که محصول مشترک ایران و افغانستان است برای اولین بار در جشنواره بوسان به نمایش درآمد و مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار گرفت.

برادران محمودی

جایزه بهترین فیلم جشنواره سیدنی به هفت و نیم رسید

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : صفحه محمدرضا غفاری / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی