تست خودشناسی

تست خودشناسی و روانشناسی

کد مطلب : 13914زمان مطالعه : 3 دقیقه
تست خودشناسی این بخش شامل 10 سوال کوتاه و بسیار جالب است که بعد از پاسخگویی می توانید با جمع زدن شماره ی پاسخ ها امتیاز خود را به دست آورده و به نتیجه ی تست برسید.

تست خودشناسی 

تست خودشناسی و روانشناسی این بخش را انجام دهید تا با پاسخگویی به برخی از سوالات بتوانید بخشی از شخصیت خود را بهتر شناخته و در رابطه با روحیات خود بیشتر بدانید.

تست خودشناسی ( این تست شامل 10 سوال کوتاه می باشد )

این تست شامل 10 سوال کوتاه می باشد 

لطفآ سوالات را بدقت بخوانید و امتیاز هر پاسخ را یاداشت کنید 

سپس با استفاده از قسمت پاسخ امتیاز به دست آمده خود را بررسی کنید

 

سوالات : 

1 - در حال عبور از جلوی منزل یکی از همسایگان که معمولاً صدایی از خانه آنها شنیده نمی شود، متوجه مشاجره پدر و مادر با یکی از بچه ها می شوید. به نظر شما این موضوع آنقدر جالب هست که بایستید و به دعوای آنها گوش دهید؟

 

- وقت من بیشتر از این کارهای بی فایده ارزش دارد.(0)

- شاید چند دقیقه ای به حرفهای آنها گوش دهم. (5)

- تا از کل جریان باخبر نشوم خیالم راحت نمی شود.(10)

 

2 - وقت صحبت تلفنی با یکی از دوستانتان، مجبورید برای چند دقیقه پشت خط بمانید تا او به تماس تلفنی دیگری پاسخ دهد. زمانی که دوستتان برمی گردد، از او می پرسید چه کسی تماس گرفته بود؟

- بله (10)

- خیر(0)

 

3 - پست اشتباهاً نامه همسایه تان را به منزل شما می آورد که عنوان خصوصی دارد، ولی درب پاکت قبلاً باز شده است. آیا نامه را می خوانید؟

- بله (10)

- خیر(0)

 

4 - یکی از افراد حاضر در یک جمع دوستانه به آهستگی مشغول صحبت با تلفن همراهش است. آیا گوشتان را تیز می کنید تا ببینید جریان از چه قرار است؟

- بله (10) 

- خیر(0)

 

5 - آیا تا به حال درون کیف کسی را از روی کنجکاوی گشته اید؟

- بله (10)

- خیر(0)

 

6 - دوستانتان به یک مهمانی دعوت شده اند که شما در لیست مهمانان نبوده اید، آیا صبح روز بعد از مهمانی با آنها تماس می گیرید تا درباره آنچه در مهمانی اتفاق افتاده سؤال کنید؟

- بله (10) 

- خیر(0)

 

7 - اگر متوجه روحیه افسرده یکی از دوستان و یا همکارانتان شوید، چه می کنید؟

- منتظر می مانم تا اگر خودش مایل بود سر صحبت را بازکند.(0)

- سعی می کنم به نحوی موضوع را به او ربط بدهم تا مسأله مطرح شود. (5)

- آنقدر اصرار می کنم تا بالاخره دلیل ناراحتی اش را بگوید. (10)

 

8  - فردی که در وسیله نقلیه عمومی کنار شما نشسته، مشغول دیدن تعدادی عکس است. آیا کنجکاوی باعث می شود زیرچشمی به عکس های او نگاه کنید؟

- بله (10)

- خیر(0) 

 

9 - بطور اتفاقی کلمه رمز دسترسی به صندوق پست الکترونیکی یکی از دوستانتان را پیدا می کنید. آیا نگاهی به ای میل های او می اندازید؟

- بله (10) 

- خیر(0) 

 

10 - در خیابان راه می روید که می بینید دونفر شروع به دعوا می کنند. آیا می ایستید تا ببینید موضوع چیست؟

- بله (10)

- خیر(0) 

تست خودشناسی

نتیجه تست خودشناسی

پاسخ تست

تا 35 امتیاز: 

شما حتی یک رگ فضولی هم در بدنتان ندارید؛ یا حداقل در امور دیگران فضولی نمی کنید. دلیل آن هم مشخص است:یا فکر می کنید که باید حریم خصوصی دیگران را محترم بشمارید و یا مشغولیات ذهنی بهتری دارید. در هر صورت نتیجه این است که به هیچ عنوان در اموری که به شما ربطی ندارد دخالت نمی کنید.

 

35 تا 70 امتیاز:

خوب، شما طبیعتاً آدم کنجکاوی هستید. اما خوشبختانه کنجکاوی شما کنترل شده است و تمام سعی تان بر این است که از دخالت در امور دیگران پرهیز کنید. بعضی وقتها برای گرفتن اخبار دست اول ممکن است هر کاری بکنید؛ به خصوص اگر پای شایعات پر آب و تاب در میان باشد.

 

75 تا 100 امتیاز:

شما اطلاعاتی درباره تر یا خشک بودن هیزم جهنم ندارید؟ برای شما هیچ چیز هیجان انگیزتر از کشف مسائل شخصی دیگران نیست و در این باره هر تلاشی که لازم باشد انجام می دهید. احتمالاً تا به حال از طرف دوستانتان لقب فضول را دریافت کرده اید. اگر این اتفاق تا به این لحظه نیفتاده، مطمئن باشید در آینده ای نه چندان دور خواهد افتاد.

تست خودشناسی و روانشناسی

3.6416
این مطلب مفید بود ؟301115
برگرفته از پسرایرونی /ن
وبگردی