قاروقور شکم

علت و درمان قار و قور شکم

کد مطلب : 7591زمان مطالعه : 2 دقیقه
حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که به خاطر صدای ناخوشایند قاروقور شکم خجالت زده شده باشید برای یافتن علت و درمان آن ادامه مطلب را بخوانید.

تمامی مواردی که باید در مورد قار و قور شکم بدانید را در ادامه ببنید.

 

صدای ناخوشایندی که بعضی اوقات موجب ناراحتی ما می شود حتما موجبات ناراحتی اجزای داخلی بدن ما را هم به وجود می آورد پس بهتر است نسبت به این موضوع سهل انگاری نکرده و رفتارهایی که در این بخش توصیه می شود را دنبال کنید.

دلایل اصلی قاروقور شکم چیست؟

همانطور که اکثر شما می دانید مصرف غذاهای سنگین و گاهی فاقد کیفیت مطلوب همچون فست فود ها و غذاهای کنسرو شده و غذاهای نفاخ مانند نخود باعث ایجاد صدا در شکم می شود همچنین ضعف در دستگاه هضم غذا هم این صدا را به بار می آورد.
زمانی که به دنبال مصرف غذایی نفخ ایجاد می شود این نفخ ایجاد شده باید از طریق مقعد و یا دهان خارج شود در غیر اینصورت در داخل شکم باقی مانده و با حرکت خود صدای قاروقور را ایجاد می کند.
 
اما چرا می گویند با گرسنگی شکم به قاروقور می افتد؟
هیپوتالاموس بخش هماهنگ کننده دستورات بدن است که گرسنگی یکی از آنهاست. این هورمون در زمان گرسنگی با فرمان دادن به معده و انقباضات ماهیچه شکمی و افزایش اسیدهای موجود در معده و روده سبب ایجاد این صدا می شود.
 
حبوبات

راه درمان قار و قور شکم 

 
درمان:
اگر قاروقور شکم به دلیل گرسنگی باشد خوب ساده است که با مصرف غذا این صدا برطرف می شود اما اگر دلیل دیگری داشته باشد راه چاره چیز دیگری است.
قدم اول رعایت در خوردن مواد غذایی است که به ان اشاره شد. قدم بعدی پرهیز از مصرف مخلفاتی همچون سالاد, سبزی, دوغ و نوشابه به همراه غذا است. همچنین گفتنی است که با جویدن به اندازه غذا و پرخوری نکردن تا حد بالایی این مشکل کنترل می شود.
عصاره نعناع یک درمان گیاهی و سنتی و در عین حال بسیار موثر برای این مشکل است اما این بدان معنا نیست که هرچه می خواهید میل کنید و بعد مقداری از این عصاره را خورده و مشکلی هم پیش نیاید.

علت و درمان قار و قور شکم

4915
این مطلب مفید بود ؟740175
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب : نفخ معده
وبگردی