رعدو برق

نکات ایمنی در زمان رعد و برق

کد مطلب : 48913زمان مطالعه : 2 دقیقه
رعد و برق یا صاعقه آسمانی یکی از بلاهای طبیعیست که ممکن است موجب بروز مشکلاتی از قبیل مرگ شود که برای به وجود نیامدن این قبیل مشکلات بهتراست نکاتی ایمنی که در این مطلب به آنها اشاره شده است را با دقت بیاموزید.

توصیه های ایمنی در هنگام وقوع رعد و برق

کارشناس سازمان هواشناسی گفت:شرایط جوی کشور به گونه ای است که احتمال وقوع رعدو برق در آسمان بسیاری از شهرها وجود داشته و توجه نکردن به نکات ایمنی منجر به جان باختن افراد می شود.

باتوجه به شرایط جوی کشور در روزهای گذشته و ادامه روند بارندگی های شدید و رعدو برق های خطرناک، به شهروندان توصیه می شود حتما نکات ایمنی را رعایت و از رفتن به مکان های مرتفع، لبه صخره ها، بلندی قله ها و ارتفاعات خطرناک بپرهیزند.

 رعد و برق

رعد و برق درآسمان

وی افزود:صاعقه های اخیر، صدمات جانی و مالی بسیاری را به کشور وارد کرده است بر این اساس شهروندان توجه داشته باشند هنگام رعد و برق از درختان، تپه ها، طناب رختشویی، سیم برق هوایی، لوله های فلزی و آب دوری کنند و از دست زدن به وسیله های فلزی از قبیل نرده های آهنی، قلاب ماهیگیری، دوچرخه، واگن های راه آهن و لوازم فلزی خانه جدا خودداری کنید.

کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد:در صورتی که در زمان بروز رعد و برق در فضای باز حضور دارید، زانو و پاهای خود را نزدیک یکدیگر قرار داده و سر خود را خم کنید و چنانچه در حال شنا کردن یا روی قایق هستید، سریعا از آب بیرون آمده و به یک مکان امن پناه ببرید.

وی عنوان کرد:در زمان وقوع این حوادث از تجمع خودداری کرده ور در صورت حضور در اتومبیل، در محل مطمئن توقف و موتور را خاموش کنید و سپس آنتن ماشین را پایین بکشید.

اضغری در پایان گفت:رعایت نکات ایمنی، در کاهش میزان خسارت های جانی و مالی تأثیر به سزایی دارد.

نکات ایمنی در زمان رعد و برق

3.312
این مطلب مفید بود ؟84
برگرفته از میزان -/ ر
وبگردی