فعالیتهای نوزاد 11 ماهه
“نوزاد 11 ماهه” تغییرات زیادی را تجربه میکند ، کودک در این سن به تنهایی روی پاهای خود می ایستد و اولین قدم هایش را بر میدارد.

آنچه باید در مورد وضعیت رشد نوزاد 11 ماهه بدانید

نوزاد 11 ماهه ،به راحتی چهار دست و پا حرکت می کند و چیزی به 1 سالگی او باقی نمانده است. هر روز شما را با توانایی جدید شگفت زده می کند.ببیشتر از قبل صحبت می کند، روی پای خود می ایستد، با دست خود غذا می خورد، 11 ماهگی کودک بسیار شیرین است ، برای آنکه این دوران شیرین را با آگاهی کافی سپری کنید و در مورد مشکلات رشدی و حرکتی احتمالی فرزندتان بیشتر بدانید به نکات مطرح شده در این بخش از نمناک با دقت توجه کنید.

نقاط عطف رشد کودک 11 ماهه:

این نقاط عطف به سه بخش تقسیم میشوند:

  1. شناختی
  2. فیزیکی
  3. اجتماعی و احساسی

 بازی مناسب کودک 11 ماهه 

یازده ماهگی کودک 

نقطه عطف رشد شناختی نوزاد 11 ماهه :

در این رده، نقاط قوت اصلی مربوط به شناخت، عقلانیت و توانایی تصمیم گیری کودکان است.

نوزاد 11 ماهه اسامی افراد را به رسمیت می شناسد:

نام خواهر و برادر خود را بنویسید و کودک 11 ماهه به سمت آنها اشاره میکند.

نوزاد یازده ماهه روش های جدیدی برای بازی کردن با اسباب بازی ها را کشف می کند:

او اکنون به نظر می رسد بازی پیشرفته ای با اسباب بازی هایش داشته باشد. نوزادان در این سن می توانند یک جسم را در یک فضای مناسب قرار دهند. این یک شاخص کلیدی از این واقعیت است که مغز آنها قادر به محاسبه اشکال و اندازه اشیاء است و سپس آنها را دستکاری می کند. کودک شما در بازی با بلوک ها بهتر خواهد بود آنها را به راحتی روی هم قرار میدهد . به طور کلی، این نشان دهنده حس های بهبود کودک و توانایی او در هماهنگی است.

نوزاد 11 ماهه استفاده از اشیاء خاص را می داند:

او اکنون می داند که چگونه از یک فنجان چای بنوشد و موهای خود را شانه کند.یک کودک 11 ماهه می تواند یک رابطه اساسی بین اشیاء و اهداف مربوطه خود را انجام دهد، اگر او بارها شاهد استفاده آنها بوده باشد.

 راه رفتن نوزاد 11 ماهه

بازی با کودک 11 ماهه

درک "نه" برای نوزاد یازده ماهه:

وقتی کاری را انجام می دهد، و شما از کلمه "نه" استفاده می کنید ،کار را متوقف میکند. کودک هم از این کلمه استفاده میکند .به عنوان مثال، اگر به او غذایی را بدهید که دوست ندارد، سر خود را از طرف به طرف دیگر به معنای "نه" حرکت می دهد.کودک 11 ماهه استفاده از "خیر" را درک می کند . آنها همچنین این کلمه را برای نشان دادن نارضایتی خود در مورد موضوع استفاده خواهند کرد.

نوزاد 11 ماهه دستورالعمل ساده را درک می کند:

اگر او "نه" را درک کند، بدان معنی است که باید برخی از دستورالعمل های دیگر را نیز درک کند به عنوان مثال، بچه ها در 11 ماهگی، می توانند انتخاب کنند و شی مورد نظر را بردارند. همچنین می توانند توپ را پرتاب کنند.

نوزاد یازده ماهه صداهای ساده را تکرار میکند:

کودک شما تمایل دارد تا کلمات را تکرار کند. انتظار نداشته باشید که آنها را کاملا تکرار کنند. اما، آکورد های صوتی او بیشتر از قبل رشد یافته است.

آزمایش با گفتار و زبان در کودک یازده ماهه:

کودک11 ماهه با تکرار کلمات خود آزمایش میکند. این بدان معنی است که صدای ظریف واژگان پایه و صداهای مخلوط را میشنود، که نشانه هایی از سخنرانی و توسعه زبان است. 

نقطه عطف رشد فیزیکی نوزاد 11 ماهه:

در این بخش از موادر مربوط به رشد نوزاد در نمناک نقاط عطف فیزیکی کودک 11 ماهه را که مربوط قدرت عضلات، رشد فیزیکی و توانایی است بیان میکنیم.

تغییر موقعیت نوزاد یازده ماهه برای رسیدن به یک شی:

کودک در حالی که نشسته است، برای رسیدن به شی مورد نظر دست خود را دراز می کند تا به آن برسد. کودک در 11 ماهگی از تمتم عضلات خود استفاده می کند.

کودک یازده ماهه خود به تنهایی می ایستد:

کودک شما می تواند بدون پشتیبانی بایستد. او در ابتدا با گرفتن اجسام می ایستد و سعی می کند چیزی را متعادل نگه دارد، اما در بیشتر موارد او مستقل خواهد ایستاد.

پیاده روی نوزاد یازده ماهه با پشتیبانی و چندین مرحله بدون حمایت :

کودک شما با اولین گام های خود با استفاده از پشتیبانی، سعی خواهد کرد ،با پاهای خود آزمایش کند.قدرت عضلات پای خود را برای حرکت به جلو آزمایش میکند .

 نوزاد در 11 ماهگی

راه رفتن نوزاد یازده ماهه 

نوزاد یازده ماهه آیا قادر به بالا رفتن از پله ها است؟

هیچ مانعی برای کودک شما کوچک نیست. شما اولین تلاش های او را برای بالا رفتن از پله و سایر موانع متوجه خواهید شد. هرچند دست و پا گیر خواهد بود و بیش از یک بار از پله ها صعود نخواهد کرد، اما در مرحله اول قدم بر می دارد به همین دلیل است که شما باید خانه خود را برای جلوگیری از هر گونه رویداد خطرناک در خانه ایمن نگه دارید.

کودک 11 ماهه استفاده از انگشتان دست خود را بهتر می کند:

انگشتان دستانش بهتر از قبل عمل می کند و این نشان می دهد که او می تواند قاشق خود را نگه دارد و تغذیه کند. شما متوجه خواهید شد که او اکنون از انگشت شست خود بسیار بیشتر از قبل برای استفاده از اشیا استفاده می کند. یک کودک 11 ماهه نیز از انگشتان و اندام خود برای حرکت دادن اشیا در اطراف از مکان به مکان دلخواه استفاده خواهد کرد.

فعالیت های کودک 11 ماهه

تغذیه نوزاد 11 ماهه 

نوزاد 11 ماهه دارای چهار دندان است:

در سن 11 ماهگی، لثه کودک دارای 4 دندان فک بالا و پایین خواهد داشت. لبخند کودک شما اکنون شگفت انگیز است با دو دندان مرواریدی سفید که از هر فک خارج می شوند. علیرغم حضور چهار دندان، کودک شما خیلی دور از جویدن غذای جامد است.

رژیم های متنوع و خواب بهتر برای کودک 11 ماهه :

ممکن است دندانهای زیادی نداشته باشد، اما مطمئنا طعم غذای دیگر را می تواند بچشد. کودک از نظر تغذیه دیگر فقط با شیر مادر تغذیه نمی شود و در حال حاضر انواع غذاها ی جامد خالص و خرد شده را در مقدار قابل توجهی بیشتر از قبل مصرف می کند. در کنار رژیم غذایی، چیز دیگری که بهبود یافته، خواب است.

 مراحل رشد کودک 11 ماهه

توانایی و مهارتهای کودک در 11 ماهگی  

نقاط عطف رشد اجتماعی و عاطفی نوزاد 11 ماهه :

در اینجا نقطه عطف زندگی اجتماعی است که مربوط به خلق و خوی عاطفی و توانایی او برای ایجاد ارتباطات اجتماعی با افراد در زندگی است.

نوزاد یازده ماهه "ماما" یا "بابا" را به پدر و مادر واقعی خود می گوید:

روزهایی که او به طور تصادفی "مادر" یا "بابا" را صدا می کرد، گذشته است.کودک 11 ماهه ،اکنون پدر و مادر خود را میشناسد. او حتی در شرایط خاص یکی از والدین را انتخاب می کند به عنوان مثال، اگر او گرسنه باشد، ممکن است "مادر" را صدا بزند و معمولا با پدر بازی مبکند، "دادا" را هنگامی که با برخی از اسباب بازی مشغول به کار است، صدا میزند.

کودک 11 ماهه چهره های آشنا را در گروهی از غریبه ها جستجو میکند:

اگر در یک محیط شلوغ قرار بگیرید، کودک به دنبال چهره های آشنا میگردد. در این سن، نوزادان خاطره ای واضحتری نسبت به قبل دارند. این کاملا از شیوه ای که با افراد اطرافش تعامل دارد مشخص میشود. به همین دلیل او می تواند با دیدن یک چهره آشنا هیجان زده شود. این اولین پیوند اجتماعی با افراد دیگر است. از طرف دیگر در کنار افراد غریبه احساس ناراحتی می کند.

نوزاد یازده ماهه ناراحتی و عصبانیت را بروز میدهد:

کودک 11 ماهه قادر است ناراحتی و شادی خود را بروز دهد. برای مثال:اگر زمان خواب فرا رسیده است و اسباب بازی های او را جمع کنید، ممکن است ناراحت شود.

کودک یازده ماهه اولین نافرمانی خود را نشان می دهد:

بچه ها در این سن می توانند دستورالعمل ها را درک کنند، در حالی که در عین حال آنها را دوست داشتنی می دانند. به عنوان مثال، اگر او در حال تلاش برای از بین بردن یک اسباب بازی است و شما می گویید "نه!" او ممکن است برای یک لحظه متوقف شود، اما سپس شکستن اسباب بازی را ادامه میدهد. او از هر زمان دیگری بیشتر متعهد است و اکنون به نظر می رسد یک انسان انعطاف پذیر است!

 خواب نوزاد 11 ماهه

اسباب بازی های مناسب کودک در 11 ماهگی

نکاتی برای بهبود رشد کودک 11 ماهه:

بازی های سرگرم کننده و فعالیت ها:زمان بازی بهترین زمان برای بهبود مهارت های جدید است. بازی های زیادی را انجام دهید و فعالیت هایی را انجام دهید که نیازمند مهارت های حرکتی است و انرژی خود را به شیوه ای سازنده تر مصرف کنید. او را به یک پارک محلی برای بازی با سایر کودکان و خواهران و برادرها ببرید، راه خوبی برای حفظ پیشرفت جسمانی است.

نوزاد 11 ماهه را مستقیما تشویق کنید:

اگر به خوردن غذا با قایق علاقه نشان میدهد، اجازه بدهید این کار را بکند. اگر او عاشق شانه کردن موهایش باشد، یک شانه برای او بخرید. کودک شما می تواند فعالیت های جدید را تنها زمانی که مجاز است یاد بگیرد.

اجازه دهید نوزاد یازده ماهه با افراد جدید ملاقات کند:

نشستن و تعامل با افراد جدید، راه خوبی برای رشد اجتماعی کودک است.این نیز یک راه تحریک حافظه است، زیرا او با چه افرادی ملاقات داشته است.

با کودک 11 ماهه مکالمات معنی دار داشته باشید:

وقت آن رسیده است تا صحبت کودکانه را قطع کنید و با شخص کوچک خود مکالمه منطقی داشته باشید.کودک 11 ماهه دستورات را درک می کند و می تواند کلمات را با اقدامات پیوند دهد.

تقویت رفتار خوب در نوزاد یازده ماهه :

داشتن گفتگو معنی دار می تواند تفاوت رفتار خوب و ناسازگار یک کودک 11 ماهه باشد. شخص کوچک شما در حال توسعه یک شخصیت است و بهترین راه برای پر کردن صفات خوب، تقویت رفتار خوب است. به عنوان مثال، اگر کودک شما سعی در غذا خوردن از روی زمین داشته باشد، او را با دادن دستورالعمل صوتی، مانند "نه، این کار را انجام ندهید" متوقف کنید. شما همچنین می توانید دست خود را به جلو ببرید تا بگویید "آن را به من بده". کودک شما در نهایت می آموزد که او مجاز به غذا از روی زمین نیست.

 تغذیه نوزاد 11 ماهه

مراحل رشد نوزاد 11 ماهه

برای نوزاد یازده ماهه داستان ها را بخوانید و روایت کنید:

در گذشته، شما ممکن است بر روی کتاب های عکس دار تمرکز داشتید ، اما حالا می توانید به او کتاب داستان ساده با تصاویر روشن نشان دهید. او ممکن است هر کلمه را درک نکند، اما زمانی که شما بر روی یک تصویر آشنا اشاره می کنید ممکن است تلاش کند نام آن را بگوید. این فعالیت به بهبود واژگان کمک می کند و توانایی او برای فراخوانی کلمات را تقویت می کند.

استقلال را در کودک یازده ماهه تشویق کنید:

در حالی که ممکن است خیلی زود به نظر برسد، اکنون زمان تشویق کودک 11 ماهه برای مستقل شدن است. نیازی به کارهای پیچیده نیست، بلکه کارهای ساده مانند قرار دادن اسباب بازی های خود در یک جعبه یا قرار دادن کفش هایش در قفسه. این فعالیت های ساده می تواند پایه ای برای فعالیت های پیچیده تر مستقل مانند پوشیدن لباس و بستن بند کفش ها باشد.

 رشد نوزاد 11 ماهه

کمک به رشد جسمانی کودک 11 ماهه 

نشانه ها و علائم نگران کننده تاخیر رشد نوزاد 11 ماهه

این پرچم های قرمز می تواند نشان دهنده ی یک مشکل اساسی باشد.

کودک یازده ماهه چهار دست و پا نمی رود:

در این ماه، نوزادان اولین گام های کوچک خود را بر میدارند. اگر کودک شما به سختی حرکت میکند، قطعا باید نگران باشید. یک کودک ممکن است به علت بسیاری از دلایل مختلف، مثل اختلالات عصبی، قادر به حرکت نباشد .

نوزاد 11 ماهه حتی وقتی که حمایت می شود، نمی توان بایستد:

معمولا کودک با حمایت به راحتی قادر به ایستادن است اما در صورتی که فرزند شما حتی زمانی که از آن پشتیبانی می کنید، قادر به ایستادن نیست، مشکلی وجود دارد.

نوزاد یازده ماهه حتی یک کلمه هم نگفته است:

کودک 11 ماهه یک واژگان شکوفا ندارد، اما کلمات مانند "مادر" و "داادا"را حداقل صحبت می کند . او همچنین برخی از کلمات تصادفی که از پدر و مادرش می شنود تکرار میکند. اگر یک کودک حتی یک کلمه را نگفت، آن یک پرچم قرمز است.

نوزاد 11 ماهه

 راه افتادن کودک در 11 ماهگی 

نوزاد یازده ماهه به دستورات اساسی پاسخ نمیدهد:

فرزند 11 ماهه شما درک قویتری دارد. این به ان معنی است که او دستورالعمل های اولیه و دستورات را به راحتی رمزگشایی می کند، به خصوص اگر توسط والدین گفته شود.وقتی چیزی را به کودک دیکته میکنید و پاسخ نمی دهد باید نگران شوید.

هماهنگی ضعیف از حواس در نوزاد یازده ماهه:

از گوشه ای به کودک نگاه کنید، بلافاصله به شماه خیره میشود ، این تجزیه و تحلیل اولیه نیاز به هماهنگی همه حواس و پردازش کامل مغز دارد. اگر کودک شما عملکرد ضعیفی از حواس خود را نشان می دهد، این امر می تواند یک مشکل باشد.

به یاد داشته باشید، نوزادان دارای شخصیت هستند و منحصر به فرد هستند. کودک 11 ماهه شما ممکن است امروز به نقطه عطف نرسد اما ممکن است فردا یا روز بعد این اتفاق بیفتد . مهم است که صبور باشید و منابع رشد کودک خود را فراهم کنید.

نوزاد 11 ماهه ، رشد نوزاد 11 ماهه و تغذیه مناسب

4.7261
این مطلب مفید بود ؟24417
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
برچسب : نوزاد
وبگردی