هفته 38 بارداری
در هفته 38 بارداری کودک شما کامل شده است و در حال تمرین برای تنفس و بلعیدن است و مادر احتمالا در این هفته وقت بیشتری را در دستشویی می گذراند.

وضعیت جنین و مادر در هفته 38 بارداری

این هفته، شما تکرر ادرار خواهید داشت، کودک شما تقریبا آماده تولد است، و زمانی است که شریک زندگیتان باید از شما حمایت کند، با هفته 38 بارداری در بخش بارداری هفته به هفته نمناک همراه شوید.

تغییرات و رشد جنین در هفته 38 بارداری

تغییرات جنین در هفته 38 بارداری

حرکات و تکامل جنین در هفته 38 بارداری

کودکم در هفته 38،چه قدر بزرگ است؟

در حال حاضر نوزاد شما به درازای تره فرنگی است و هنوز هم به سرعت در حال رشد است، در حال حاضر وزن هفت پوند و طول حدود 20 اینچ دارد. در حالی که هر زمان امکان تولد وجود دارد ، حداکثر زمان چهار هفته است - بنابراین شما خیلی به آن نزدیک هستید!

کودک من چه کاری را در هفته 38 انجام می دهد؟

کودک شما یک انسان کاملا کارآمد است، اما هنوز تنفس و بلعیدن را تمرین می کند. اگر فرزند شما پسر است، بیضه های او به شکل نهایی رسیده اند ؛ و دختران کوچک ممکن است، سینه های کمی بزرگ داشته باشند (این فقط اثر هورمون های شما است و پس از تولد کاهش می یابد).

جفت شما نیز به طور کامل رشد کرده و وزن یک کل پوند و نه اونس دارد.ریه های کودک شما هنوز هم رشد می کنند و سورفاکتانت تولید می کنند ، ماده ای است که از چسبیدن ریه ها در زمانی که شروع به نفس کشیدن می کند، جلوگیری می کند ؛ او مایع آمنیوتیک را میبلعد .

سیستم عصبی نوزاد در این هفته مهم، شکل می گیرد و همچنین چربی اضافه می کند.

در مورد رنگ چشم نمی توان به سرعت نظر داد اگر او با چشمان قهوه ای متولد شود، احتمالا قهوه ای می ماند، در حالی که اگر با چشم های خاکستری یا آبی تیره متولد شود، ممکن است خاکستری،یا آبی باقی بماند یا به سبز، عسلی یا قهوه ای تغییر کند. دلیل این امر این است که ،عروق کودک شما - قسمت رنگی چشم - ممکن است در ماههای پس از زایمان رنگدانه بیشتری به خود بگیرد، اما معمولا رنگ سبز، فندقی و چشمان قهوه ای رنگدانه بیشتری نسبت به چشم های خاکستری یا آبی دارند.

حرکات جنین در هفته 38 بارداری

تغییرات نوزاد در هفته 38 بارداری 

وضعیت زن باردار در هفته 38 حاملگی

بدن من در هفته 38 چه کار می کند؟

ممکن است احساس کنید،که بیشتر زندگی خود را در توالت می گذرانید - فشار بر مثانه شما تا کنون بسیار شدید است. باید بدن خود را هیدراته نگه دارید، امکان اسهال نیز وجود دارد اگر چنین است، بدن شما فضا را برای کودک آماده می کند - بله، این یک نشانه کوچک از تولد است.

توصیه:اجتناب از غذاهای غنی، پر چرب یا فیبر غنی شده و در عوض خوردن سوپ های سبک، نان تست و بستنی.

سینه های شما (که در حال حاضر ممکن است نسبتا غول پیکر باشند) ،می تواند یک مایع نازک و زرد رنگ به نام کولورستروم در این هفته ترشح کنند این اساسا شیری است که نوزاد شما دریافت می کند، که پر از آنتی بادی ها است و دارای چربی و قند و پروتئین بیشتری نسبت به شیر که بعدا وارد می شود،می باشد کمی آزار دهنده است،پس از پد سینه استفاده کنید.

وضعیت مادر در هفته 38 ام

تغییرات بدن مادر در هفته 38 دوران بارداری

علائم رایج هفته 38 بارداری:

ادرار ثابت و پرتکرار در هفته 38 بارداری:

با توجه به موقعیت سر کودک در لگن شما، فضای کمتری برای مثانه شما وجود دارد، و موجب تکرر ادرار میشود. مایعات را قطع نکنید زیرا هیدراته شدن مهمتر از همیشه به نظر می رسد، زیرا تولد نزدیک است، اما مصرف کافئین را قطع کنید، این می تواند موجب تشدید تکرر ادرار شود.

انقباض های شدید در هفته 38 بارداری:

اگر متوجه شدید بدن دچار انقباض مکرر و شدید میشود، نشان از نزدیکی زمان تولد است.

هفته سی و هشتم بارداری

نشانه ها و علائم در هفته 38 بارداری

تمیزی غریزی در هفته 38 بارداری:

تمایل به تمیز کردن هرگز خیلی قوی نیست! اگر چه قابل درک است که می خواهید خانه ای زیبا برای کودک خود داشته باشید، مطمئن شوید که از انرژی زایمان ارزشمند خود استفاده نکنید.

هفته 38 بارداری و نمایش خونین:

تخلیه مخاطی با رنگ صورتی، قهوه ای یا قرمز به زودی ظاهر می شود، چشم خود را برای دیدن آن آماده کنید و به ماما اطلاع دهید.

معاینه در هفته 38

مراجه به ماما در هفته 38 بارداری

این هفته چه چیزی را انجام دهید:

یک چک لیست برای همسر خود از کارهای که می تواند انجام دهد، تهیه کنید تا احساس مفید بودن داشته باشد و آن را به در یخچال بچسبانید.

برخی از چیزهایی که مادر در هفته 38 می تواند انجام دهد:

لیستی از ایمیلها و شماره تلفنهای تمام پزشکان، متخصصان زایمان و دوستانتان را که می توانید برای مشاوره و پشتیبانی تماس بگیرید، تهیه کنید.

در یک ماه اول برخی مواد غذایی، و وعده های غذایی ساده که می توانید را انبار کنید.

"قرار شبانه" را برای این هفته برنامه ریزی کنید:یک شب را به قرار عاشقانه با همسرتان برنامه ریزی کنید.

حمام گرم بگیرید و آرام باشید.

درباره افسردگی پس از زایمان و علائم هشدار دهنده بیشتر بدانید.

کارهای مادر در هفته 38

کارهای لازم به انجام در هفته 38 بارداری

 

رشد جنین و علائم مادر در هفته 38 دوران بارداری

4.7750
این مطلب مفید بود ؟70941
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی