بلافیل
تزریق فیلر بلافیل یکی از روش های جدید برای جوانسازی پوست ، رفع خط لبخند و از بین بردن چین و چروک های صورت می باشد.

تمام آنچه پیش از انجام بلافیل لازم است بدانید

بلافیل یک فیلر تزریقی با عمر طولانی مدت می باشد که خط لبخند را از بین می برد و زخم های آکنه ای را پر کرده و می پوشاند . این تزریق توسط پزشک انجام می شود و در گذشته به آن آرتفیل می گفتند.

بلافیل مورد تایید سازمان جهانی بهداشت و سلامت می باشد و از سال 2006 در آمریکا مورد استفاده قرار می گرفته است . البته محصول قدیمی تر آن از سال 1990 در آمریکا استفاده می شد . بلا فیل خطوط و چین و چروک ها را مخصوصاً خط لبخند را از بین می برد و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

بلافیل از 80 درصد بوین کلاژن تشکیل شده است که قبل از استفاده از آن باید تست آلرژی داده شود . گاهی اوقات نیز این محصولات برای بعضی از افراد ، عوارض جانبی به همراه خواهند داشت و به همین دلیل متخصصین پوست تزریق آن را پیشنهاد نمی کنند . علاوه بر بوین کلاژن ، مقدار کمی هم لیدوکایین در این ماده به کار رفته که در حین پروسه ، میزان درد و ناراحتی را به حداقل خواهد رساند.

بلافیل چگونه کار می کند ؟

کلاژن موجود در بلافیل باعث تحریک بدن شده و باعث می شود که بدن کلاژن طبیعی بیشتری تولید کند . کلاژن جدیدی که از طریق تزریق بلافیل به وجود آمده با کلاژن طبیعی بدن ترکیب می شود و از طریق آن چین و چروک های پوستی و زخم های عمیق را در بلندمدت پر می کند.

این مواد هرگز به بدن شما جذب نمی شوند و هیچ گاه تحت پروسه متابولیسم قرار نخواهند گرفت . در واقع همه این مواد در محل تزریق شده باقی می مانند که معمولاً زیر اولین لایه پوست است و ماندگاری آن حدود بیش از 5 سال می باشد . به همین دلیل تزریق دوباره آن اغلب نیاز نخواهد شد . گاهی اوقات از درمان بلا فیل به عنوان یک درمان دائمی یاد می کنند.

بلافیل برای جوانسازی کدام قسمت استفاده می شود ؟

همانطور که گفتیم بلافیل برای آکنه و خط لبخند بسیار زیاد استفاده می شود . بلافیل این قسمت ها را لطیف تر می کنند و ظاهر جوان تری را بیش از 5 سال به چهره شما می بخشد . این فیلر پوستی برای آکنه بیش از یکسال تاثیرگذار خواهد بود و می توان سریع بعد از پروسه ، اثرات آن را مشاهده کرد.

تمام انواع فیلرهای پوستی به طور عمومی برای آکنه و چروک ها مناسب می باشند اما بلافیل برای قسمت های عمیق تر به کار نمی رود . نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید ، این است که حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید و در مورد کلینیک های معتبر تحقیق کنید زیرا این پروسه کاری نیست که هر کسی بتواند از پس آن بر بیاید و نیاز به متخصص دارد.

بلافیل

چند جلسه درمانی مورد نیاز است ؟

بیشتر بیماران به بیش از سه جلسه برای بلا فیل نیاز ندارند . یکی از بهترین چیز ها در مورد بلافیل ، تزریقات به طور عمومی این است که می توانید سریعاً با یک جلسه ، نتیجه مورد نظر خود را بگیرید. بسیاری از افراد فقط از یک جلسه تزریق بلافیل استفاده می کنند.

آیا بلافیل عوارض جانبی دارد ؟

بعضی از بیماران بعد از انجام این کار عوارض جانبی خفیفی را اعلام کردند که بعضی از آن ها با ورم ، کبودی ، قرمزی ، خارش ، سوزش یا درد خفیفی در محل تزریق شده به مدت 24 ساعت مواجه شدند . بعضی دیگر نیز با حساسیت ، ورم غدد لنفاوی و حساسیت های بلند مدت مواد مواجه شدند.

بسیاری از افراد از برآمده شدن نقاطی از صورت خود برای پاسخ به یک عامل خارجی می ترسند اما مطالعات نشان می دهد که اگر تکنیک تزریق کاملاً صحیح باشد و فرد در این کار متبحر و با تجربه باشد ، کم تر از یک درصد ممکن است که بعد از 5 سال با این برآمدگی ها مواجه شوند.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای بلافیل می باشند ؟

افرادی که به این ماده آلرژی نشان می دهند و همچنین به لیدوکایین آلرژی دارند ، نمی توانند تحت این درمان قرار بگیرند . پس بهتر است که قبل از شروع پروسه اصلی ، مقدار کمی از آن روی پیشانی تست شود که نتیجه آن طی 28 روز مورد مشخص می شود.

همچنین باید اهداف خود را برای تزریق این فیلر به طور کامل برای متخصص پوست شرح دهید تا او تعیین کند که گزینه مناسبی برای این درمان زیبایی می باشید یا خیر.

بلافیل مانند دیگر درمان های زیبایی نباید برای خانم های باردار یا شیرده مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین از افراد زیر 18 سال نیز تست گرفته نمی شود زیرا قرار نیست که این پروسه زیبایی را طی کنند.

فیلر بلافیل

مقایسه بلافیل با سایر فیلرها

یکی از مزایای بلافیل این است که می تواند مدت زمان بسیار طولانی دوام بیاورد که نسبت به فیلرهای دیگر بیشتر است و همچنین خط لبخند ، زخم و آکنه را به خوبی پوشش می دهد.

از طرفی علاوه بر دوام بالا ، احتمال برگشت بسیار کمی دارد . بعضی از پزشکان بعد از کامل شدن یکبار تزریق بلافیل ، تضمین می کنند که هیچ گونه برگشتی نخواهد داشت . به عبارت دیگر اگر از نتیجه بلافیل راضی نباشید ، باید سال های سال آن را تحمل کنید و این ویژگی برای بعضی ها عیب به شمار می رود.

بعضی از متخصصان پوست روش های دیگری را مثل بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک پیشنهاد می کنند . همچنین فیلرهای هیالورونیک اسید مثل ژوویدرم را برای چین و چروک اطراف لب و قسمت های دیگر صورت مناسب تر می دانند.

آیا می توانم از بلافیل استفاده کنم ؟

همانطور که می بینید همه فیلرها برای همه افراد مناسب نیستند اما اگر به دنبال یک نتیجه طولانی مدت هستید و نمی خواهید آن را تمدید کنید، شاید بتواند گزینه مناسبی برای شما محسوب گردد اما قبل از هرچیز حتما با یک متخصص پوست کارکشته صحبت کنید.

تفاوت بلا فیل با ژوویدرم چیست ؟

حدوداً یک ماه قبل از بلافیل از شما تست آلرژی می گیرند تا مطمئن شوند بدن شما به آن واکنش نشان نمی دهد . سپس بعد از قطعی شدن نتیجه این پروسه را برای شما انجام می دهند اما در ژوویدرم ، هیچ تست آلرژی وجود ندارد زیرا این فیلر بسیار ساده و مخصوص استفاده عموم می باشد و بسیاری از افراد بعد از مشاوره کلامی، اقدام به انجام آن می کنند.

هر کدام از این پروسه ها چه مدت طول می کشد ؟

هر دو پروسه معمولاً حدود 10 الی 15 دقیقه زمان می برد اما اگر بخواهید تست را هم حساب کنید ، برای بلافیل به دو جلسه نیاز دارید اما در مورد ژوویدرم ، باید هر نه الی دوازده ماه یک بار به پزشک مراجعه کنید و فیلر را تمدید نمایید.

عوارض بلافیل

مقایسه نتایج بلافیل و ژوویدرم

بسیاری از بیماران بعد از تزریق بلافیل از آن راضی هستند . حدود 50 درصد از افرادی که مشکل آکنه دارند، برای این درمان اقدام می کنند . در مورد خط لبخند لیزر حدود 83 درصد از افراد از آن رضایت دارند اما هنوز هیچ شواهد تایید شده ای وجود ندارد که نشان دهد ژوویدرم می تواند زخم های آکنه ای را درمان کند.

مدت زمان دوام ژوویدرم بین 9 ماه تا 2 سال می باشد . به همین دلیل بسیاری از افراد بلافیل را ترجیح می دهند . اگر چه ژوویدرم برای درمان چروک های عمیق و حجم دهی به لب ها نسبت به بلافیل مناسب تر خواهد بود.

چه کسانی نباید این دو روش را انتخاب کنند ؟

  • افرادی که دارای آکنه های فعال ، عفونت و یا تحریکات پوستی مانند جوش هستند ، نباید از بلافیل استفاده کنند.
  • همچنین آن هایی که عفونت های فعال ، تحریکات پوستی و آکنه دارند، نیز نباید از ژوویدرم استفاده کنند و بهتر است که از روش های جراحی بهره ببرند.

مقایسه عوارض جانبی

  • تقریباً سه درصد از بیماران بلافیل با برآمدگی و ورم در محل تزریق مواجه می شوند . همچنین ممکن است با قرمزی های خفیف ، ورم ، خارش و کبودی رو به رو خواهند شد.
  • فیلرهایی که از هیالورونیک اسید تشکیل شده اند مثل ژوویدرم، نیز ممکن است عوارض جانبی مثل کبودی ، قرمزی ، ورم ، درد، سوزش ، خارش و جوش را به همراه داشته باشند.
  • بعضی از عوارض های جانبی جدی تر آن ها نیز شامل جوش های زیر پوستی ، عفونت ، زخم ، واکنش های آلرژیک و گاهی اوقات در بعضی از موارد نادر، مرگ بافت می باشد.

قبل انجام بلافیل حتما بخوانید + عوارض و بایدها

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی