ناگت مرغ در فر
ناگت مرغ خانگی در مقایسه با ناگت مرغ رستورانی سالم تر است و اگر “ناگت مرغ در فر” تهیه شود به دلیل عدم استفاده از روغن بسیار مناسب تر می باشد.

طرز تهیه ناگت مرغ در فر خانگی:

 درست کردن ناگت مرغ در فر به صورت سالم تر و خوشمزه تر از رستوران ها در خانه امکان پذیر است فقط به شرطی که ادویه های لازم را داشته باشید و به دقت مراحل زیر را انجام دهید.

مواد لازم ناگت مرغ خانگی در فر:

مواد اولیهمقدار
سینه مرغ500 گرم
پودر نان سوخاری1.5 پیمانه
روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری
تخم مرغ2 عدد
پودر پاپریکا1 قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم
پودر سیر1 قاشق چایخوری
فلفل قرمز1/4 قاشق چایخوری
آویش خشک1 قاشق چایخوری

 دستور تهیه ناگات مرغ در فر:

مرحله اول

در همین ابتدای کار فر را در دمای 400 درجه فارنهایت روشن کنید.سپس یک سینی فر 18*13 اینچی انتخاب کنید و یک توری شیرینی پزی روی آن قرار دهید و روی آن را اسپری کنید.

مرحله دوم

سپس پودر نان سوخاری درون سینی بریزید و بعد 2 قاشق روغن زیتون را روی آن می ریزیم و سپس، به طوری آنها را به وسیله انگشتمان می مالیم که به تمام پودر سوخاری، روغن به یک اندازه رسیده باشد و سپس پودر سوخاری را روی سینه پخش می کنیم و آن را به مدت چند دقیقه درون فر قرار می دهیم تا رنگ آن مقداری به طلایی قهوه ای بزند.

ناگت مرغ در فر

مرحله سوم

در این مرحله سینی را از فر خارج میکنیم و به وسیله قاشق تمام پودر سوخاری را یکجا جمع می کنیم و سپس تمام ادویه ها را اضافه میکنیم و با قاشق هم می زنیم تا مزه دار شود.

مواد لازم ناگت مرغ در فر

مرحله چهارم

در ظرف جداگانه تخم مرغ ها را میشکنیم و سپس مقداری نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم و به خوبی هم می زنیم. سپس سینه مرغ قطعه قطعه شده را یکی یکی درون ظرف تخم مرغ میزنیم و سپس در ظرف پودر سوخاری می غلتانیم و سپس تکه های سینه مرغ را روی توری درون سینی که از قبل آماده کرده ایم قرار می دهیم و باید دقت داشته باشیم که قطعه های مرغ از هم فاصله داشته باشند.

ناگت مرغ خانگی در فر

مرحله پنجم

سپس آنها را درون فری که از قبل روشن کرده بودیم قرار می دهیم و دمای فر را 165 درجه فارنهایت تنظیم می کنیم و پخت ناگت به این روش حدود 15 الی 20 دقیقه طول می کشد و سپس می توانید به همراه سس نوش جان کنید.

ناگت مرغ با فر

نکات تکمیلی در مورد ناگت مرغ در فر

ناگت مرغ در فر جزو خوراک - مرغ و پرنده میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20دقیقه میباشد .
ناگت مرغ در فر را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه ناگت مرغ در فر خوشمزه به سبک رستورانی

4.624
این مطلب مفید بود ؟222
برچسب : غذا با مرغ
وبگردی