رفع مشکل کند بودن برنامه شاد

رفع مشکل کند بودن برنامه شاد

کد مطلب : 77991زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر در حین استفاده از برنامه شاد با مشکل کند بودن روبرو شده اید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با نحوه رفع مشکل کند بودن برنامه شاد آشنا خواهید شد.

آموزش رفع مشکل کند بودن برنامه شاد

برنامه شاد بعد از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مدارس، بهترین راه حل برای رفع مشکل تعلیم و تدریس برای دانش آموزان بود که این روزها هم در حال استفاده توسط عموم دانش آموزان قرار دارد و تا میزان زیادی این مشکل را رفع کرده است. با این حال این برنامه عمر چندین ساله ندارد و به تازگی رونمایی شده است و به مرور زمان برخی از باگ ها و مشکلات آن رفع شده اند.

با این وجود این روزها باز هم شاهد برخی مشکلات در این برنامه هستیم که فرآیند تدریس را کمی آهسته کرده است و شاید حتی گاها کلا این برنامه مختل شود و امکان استفاده از قابلیت های اصلی آن مانند لایو و امثالهم به حداقل برسد. اما پاسخ دلیل کند بودن برنامه شاد و تمام این سوالات به دو دسته تقسیم می شود که باید حتما در مورد آن بیشتر بدانید که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک با رفع مشکلات برنامه شاد آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1- مشکلات داخلی برنامه شاد

همان گونه که می دانید این برنامه تنها برنامه در حال حاضر برای تدریس در کشور مورد استفاده قرار گرفته است و به همین دلیل تعداد زیادی از دانش آموزان و معلمان از این برنامه برای آموزش استفاده می کنند. به همین دلیل گاها ممکن است با اختلالاتی در این برنامه روبرو شوید که بیشتر به دلیل حضور تعداد زیادی از دانش آموزان می باشد که این مشکل دائمی نیست و موقت می باشد.

اما یکی دیگر از مشکلاتی که اکثر کاربران این برنامه آنرا گزارش داده اند، کند بودن برنامه شاد در حین اجرای لایو می باشد که با کوچکترین قطعی، تعداد زیادی از دانش آموزان نمی توانند درس آموزش داده شده را فرا بگیرند. با این حال این یک مشکل می باشد که امیدواریم هر چه زودتر برطرف شود تا یک برنامه بدون مشکل برای دانش آموزان و دبیران داشته باشیم.

کند بودن برنامه شاد

توجه : اگر مشکلی در حین تدریس رخ داد و شما نتوانستید به خوبی از لایو برنامه شاد استفاده کنید، می توانید با مراجعه به بخش «سرویس ها»، از محتواهای آموزشی استفاده کنید تا مباحثی که مشکل برای شما رخ داد را با مطالعه جبران کنید.

2- وجود مانع از سمت شما

اما همیشه دلیل کند بودن از جانب برنامه نیست و گاها ممکن است که از جانب خودمان باشد و این در حایل است که شاید اصلا در مورد آن اطلاعی نداشته باشیم. با این حال یک سری از عوامل هستند که شما باید برای رفع مشکل برنامه شاد آنها را مدنظر داشته باشید تا اگر با یک مشکل روبرو شدید، حتما از طریق انجام دادن این موراد مطمئن شوید که آیا مشکل از جانب شما می باشد یا خیر؟! این موارد عبارتند از؛

1- عدم استفاده از فیلترشکن

از بزرگترین و اصلی ترین مشکلاتی که ممکن است برای شما در حین کار با برنامه شاد رخ دهد این است که شما قبل از وارد شدن به برنامه شاد فراموش کنید برنامه هایی مانند فیلترشکن و vpn را خاموش نمائید. با این حال از آنجاییکه برنامه شاد یک برنامه بومی می باشد و سرورهای آن در داخل کشور قرار دارند، شما به سختی می توانید به سرورهای مربوطه متصل شوید.

کند بودن برنامه شاد

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این می باشد که قبل از اجرای برنامه شاد، وارد برنامه vpn مربوطه شوید و اتصال را قطع کنید. سپس تمام برنامه های در حال اجرا را ببندید و وارد برنامه شاید شوید تا برنامه شاد بدون هر گونه مشکل و کندی برای شما اجرا شود.

2- بستن تمام برنامه های باز و در حال اجرا

این مورد بستگی به میزان رم گوشی یا تبلت شما دارد. اگر رم گوشی یا تبلت شما کمتر از 3 گیگابایت می باشد وقتی چند برنامه را اجرا می کنید و تند تند در میان آنها جابجا می شوید، طبیعتا بدون آنکه برنامه شاد دچار مشکل شود، گوشی شما کند خواهد شد و از این رو در این بخش مشکل از گوشی شما می باشد و برنامه شاد مشکلی برای شما ایجاد نکرده است!

کند بودن برنامه شاد

بنابراین توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما قبل از اجرای برنامه شاد، برنامه های قبلی را که در حال اجرا هستند را ببندید و سپس وارد آن شوید. از این رو شما می توانید حافظه رم بیشتری را در اختیار برنامه شاد قرار دهید و نتیجه هم افزایش سرعت و عدم کاهش یافتن سرعت عادی برنامه شاد می باشد.

3- خالی کردن حافظه گوشی

زمانیکه حافظه گوشی پر می باشد، طبیعتا اختلالی را در گوشی احساس می کنید که این اختلال می تواند در مقابل اجرای برنامه های مختلف ایستادگی کند و این فرآیند را کند نماید. با این وجود برنامه شاد نیز از این برنامه ها جدا نیست و اگر حافظه گوشی شما پر باشد، بدون آنکه مشکل از جانب برنامه شاد باشد، سیستم عامل و سخت افزار گوشی منجر به ایجاد مشکل در اجرای این برنامه خواهد شد که نتیجه آن هم کند بودن برنامه شاد می باشد.

کند بودن برنامه شاد

بنابراین حتما و در هر صورت حافظه گوشی خود را کنترل کنید و اجازه ندهید توسط برنامه ها و فایل های بی کاربرد مختلف پر شود چرا که اگر پر شود نه تنها فرایند اجرای برنامه شاد، بلکه تمام برنامه های گوشی را آهسته و مختل خواهد کرد.

خراب شدن گوشی با برنامه شاد

کند بودن برنامه شاد

طی گزارشی که اکثر والدین درخصوص برنامه شاد داده اند، گفته شده است که گوشی و یا تبلتی که برای دانش آموزانشان فراهم کرده اند با مشکلاتی در باتری و یا حتی سخت افزار روبرو شده است. لازم به ذکر است که عامل اصلی بروز این مشکل، برنامه شاد نیست! چرا که عوامل زیادی در این موضوع دخیل هستند که شاید اصلا به آن توجه نکرده اید. از این رو در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد؛

  1. در حین استفاده از گوشی یا تبلت، آنرا به شارژر متصل نکنید و در شب قبل دستگاه را به میزان کافی شارژ کنید تا در حین کلاس آنلاین آنرا به شارژر متصل نکنید. در غیر اینصورت باتری دستگاه خراب خواهد شد و باید هزینه نسبتا زیادی کنید.
  2. حتی المقدور گوشی یا تبلت را با دست نگه ندارید! بصورت خودکار چه برنامه شاد در حال اجرا باشد و چه نباشد، اگر از گوشی استفاده کنید میزان دمای آن افزایش پیدا می کند و در نهایت آنرا به برنامه شاد مرتبط خواهید نمود! اما این گونه نیست. به همین دلیل توصیه می شود که گوشی یا تبلت را در حین کلاس آنلاین و لایو شاد با دست نگه ندارید چرا که منجر به گرم تر شدن آن خواهید شد.
  3. بازی های نصب شده در گوشی یا تبلت را در صورت داغ شدن دستگاه حذف کنید تا دانش آموز شما بعد از کلاس آنلاین از آنها استفاده نکند و بدین گونه به سخت افزار آسیبی نخواهد رسید.

علت بالا نیاوردن برنامه شاد

این مشکل یکی از مشکلاتی است که خیلی کم برای کاربران پیش آمده است و به هر حال اگر این مشکل برای شما رخ داده است، جای نگرانی نیست چرا که شما می توانید به سادگی این مشکل را برطرف کنید. با این وجود دو راه حل برای این مشکل وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود؛

1- گوشی یا تبلت را ریستارت کنید

اولین روش عادی برای رفع مشکلات این چنینی، همیشه گزینه ریستارت کردن در اولویت قرار دارد. از این رو توصیه می شود که قبل از ریستارت کردن دستگاه، برنامه های در حال اجرا را بصورت کامل ببندید و سپس اقدام کنید.

2- استفاده از نسخه وب برنامه شاد

لازم به ذکر است که برنامه شاد تنها برای گوشی های اندرویدی منتشر نشده است و شما می توانید از آن در نسخه وب هم استفاده کنید. اما چگونه می توانیم از نسخه وب برنامه شاد استفاده کنیم و دقیقا چه کاربردی دارد؟ نسخه وب به نسخه ای گفته می شود که شما با استفاده از مرورگر گوشی می توانید از برنامه شاد استفاده کنید که مرورگر هم در اندروید، هم در سیستم عامل iOS و هم در کامپیوتر وجود دارد. بنابراین اگر تصمیم به آشنایی با نسخه وب و نحوه نصب آن دارید، با کلیک بر روی این لــینک از نمناک با فرآیند کامل آشنا شوید.

آسان ترین روش های رفع کند بودن برنامه شاد

3.196
این مطلب مفید بود ؟5937
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : برنامه شاد
وبگردی