نصرالله رادش و نادر سلیمانی
اگر برایتان جالب است که با بازیگران آبادانی سینمای ایران بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

کدام بازیگران سینمای ایران آبادانی هستند

سینمای ایران مانند تمام دنیا مکان گردهم آیی هنرمندان زیادی با تبارهای گوناگون است که در کنار هم آثار هنری را خلق و ماندگار میکنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام یک از بازیگران و خواننده های سینمای ایران اهل آبادان هستند و به آبادانی بودنشان افتخار میکنند و در هر مناسبتی این موضوع را به مخاطبان یادآوری میکنند.

این بازیگران سینمای ایران آبادانی هستند

حمید فرخ نژاد

حمید فرخ نژاد بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون یکی از هنرمندان کشورمان است که سال 1348 در آبادان متولد شد و از چهره های آبادانی سینمای ایران است.

این بازیگر کشورمان از سال 69 وارد دنیای هنر شد و در نقش های ماندگار زیادی مقابل دوربین رفته است که از جمله آنها میتوان به سامورایی در برلین، خوب بد جلف، گشت ارشاد، تگزاس، عروس آتش، شب واقعه، دموکراسی تو روز روشن، چهارشنبه سوری، ارتفاع پست و... اشاره کرد.

فیلم شب واقعه، عروس آتش و ارتفاع پست از جمله کارهایی هستند که حمید فرخ نژاد در آن با لهجه جنوبی صحبت کرده است و آبادانی بودنش را در مناسبت های گوناگون نشان داده است.

حمید فرخ نژاد

نادر سلیمانی

نادر سلیمانی یکی دیگر از یازیگران سینما و تلویزیون کشورمان است که اصالتی آبادانی دارد. این هنرمند کشورمان سال 1345 در آبادان متولد شد و تا 14 سالگی در آبادان زندگی میکرد.

علاقه نادر سلیمانی به آبادان و اصالت آبادانی اش در پست ها و صحبت های او همواره نمایان است و لهجه زیبای این هنرمند آبادانی برای همه اهالی دنیای هنر آشناست.

نادر سلیمانی بازیگری را از سال 72 با پرواز 57 آغاز کرد و در سریال هایی چون پرواز 57، ساعت خوش، دانی و من، اگه بابام زنده بود، باغ مظفر، عید امسال، مرد هزار چهره، ستایش، مسیر انحرافی، محله گل و بلبل و فیلم هایی چون لاتاری، تگزاس 2، دینامیت، تپلی و من، نهنگ عنبر، قاتلین پیرمرد و... ایفای نقش کرده است.

نادر سلیمانی

احمد ایراندوست

احمد ایراندوست یکی دیگر از آبادانی های دنیای هنر است که سال 149 متولد شد و بازیگری ر از سال 84 با سریال شب های برره مهران مدیری آغاز کرد.

این بازیگر کشورمان که چندین سال در خارج از کشور زندگی کرده و به عنوان بادیگارد فعالیت داشته است از آن دست آبادانی های اصیل است که عِرق آبادانی بودن را همیشه همراه خود دارد.

احمد ایراندوست بعد از بازی در نقش غول برره در سریال شب های برره به دنیای هنر ورود کرد و بعد از آن در مختارنامه، اخراجی های 2، در چشم باد، مسافران، ساکن طبقه وسط، 50 کیلو آلبالو، پاتو کفش من نکن و... ایفای نقش کرده است.

احمد ایراندوست

نصرالله رادش

نصرالله رادش یکی دیگر از آبادانی های اصیل سینمای ایران است که با نگاهی به چهره و اندکی هم صحبتی با او میتوان به خوبی به این موضوع پی برد.

این هنرمند کشورمان بازیگری را از سال 1371 در تلویزیون آغاز کرد و با سریال های مهران مدیری در میان مردم شناخته شد و با سریال زیر آسمان شهر و مسافران به چهره ای شناخته شده تر تبدیل شد.

نصرالله رادش لهجه شیرین آبادانی را حفظ کرده است و در سریال روزگار جوانی و ساعت خوش با این لجهه شیرین صحبت میکرد.

نصرالله رادش

داریوش فرهنگ

داریوش فرهنگ بازیگر، نویسنده و کارگردان کشورمان سال 1326 در آبادان متولد شد و تا 8 سالگی در آبادان زندگی کرد.

این هنرمند کشورمان هم یکی از آبادانی های اصیل است که چهره او نمایانگر جنوبی بودن او است. این کارگردان کشورمان از حدود سال 1360 به دنیای هنر ورود کرد و به عنوان بازیگر، فیلمنامه نویس و کارگردان فعالیت داشت.

داریوش فرهنگ

لیندا کیانی

لیندا کیانی بانوی هنرمند سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از چهره های آبادانی است که سال 1359 در آبادان متولد شد.

این بازیگر کشورمان حضور در دنیای هنر را از سال 84 با مجموعه گارد ساحلی آغاز کرد و بعد از آن در مجموعه هایی چون ساعت شنی، روز حسرت، رستگارن، وضعیت سفید، تا ثریا، پایتخت، سالهای ابری، مدینه، نفس گرم، پرستاران و دلدادگان به ایفای نقش پرداخت.

لیندا کیانی

بازیگران آبادانی سینمای ایران از نصرالله رادش تا نادر سلیمانی

4.537
این مطلب مفید بود ؟334
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی