آل این وان
امروزه آل این وان با اشغال فضای کمتر و تکنولوژی مدرن تر مورد توجه جامعه قرار گرفته است. در این مقاله شما را با مزایای آن آشنا خواهیم کرد.

تکنولوژی کامپیوتر و انواع آن

در دنیای امروز تکنولوژی را می توان در هر گوشه و کناری پیدا کرد؛ از فروشگاه های محلی گرفته تا ادارات و دانشگاه ها. تکنولوژی باعث عملکرد موثرتر جهان می شود. بیشتر ما نوعی از تکنولوژی را در خانواده خود داریم؛ گوشی موبایل و رایانه خانگی دو فناوری مهمی است که در اکثر منازل یافت می شود. 

معرفی انواع رایانه 

چند دهه پیش، فناوری های رایانه ای در بازار وجود نداشت اما اکنون شاید فقط چند شرکت و صنعت در دنیا وجود داشته باشند که از کامپیوتر استفاده نمی کنند. فناوری رایانه در واقع کار استفاده از ماشین مجازی به جای استفاده از دستگاه های فیزیکی می باشد که موجب صرفه جویی در هزینه ها شده و کارها را ساده تر می کند. 

کامپیوتر ها با توجه با ساختار و کاربردشان دارای انواع مختلفی هستند، که در ادامه چند مورد از اصلی ترین ها را به طور مختصر معرفی خواهیم کرد:

ابررایانه ها

ابررایانه ها سریع ترین و گرانترین کامپیوترها هستند که برای حل مسائل بسیار پیچیده از آن ها استفاده می شود. ابررایانه ها از پردازنده‎ها ی زیادی به طور همزمان در حل یک مسئله استفاده می کنند.

Mainframe

رایانه های Mainframe، از بسیاری از جنبه ها به ابررایانه ها شبیه هستند. تفاوت اصلی میان آن ها این است که ابررایانه ها نمی‎توانند روی کارهای بسیاری تمرکز کنند، درحالیکه Mainframe ها قادر هستند هزاران کار را به طور همزمان انجام دهند. این سیستم ها اغلب در سازمان های بزرگ برای پردازش داده های انبوه همچون سرشماری استفاده می شود.

سرور (Server computer)

سرور یک رایانه مرکزی است که شامل مجموعه ای از داده ها و برنامه ها است. این سیستم که سرور شبکه نیز نامیده می شود، به همه کاربران متصل امکان اشتراک و ذخیره داده ها و برنامه های الکترونیکی را می دهد. سرور ها یک گام پایین‎تر از ابر رایانه ها هستند و قادر به حل یک مسئله بسیار پیچیده نیستند. 

رایانه های شخصی (PC)

رایانه های شخصی اولیه که به طور کلی میکرو کامپیوتر نامیده می شوند، اغلب بصورت کیت و در حجم محدود فروخته می شدند. در طول دهه های 1970 و 1980 عرضه رایانه ها گسترده تر شد و کامپیوتر های خانگی تولید شدند. این کامپیوترها را می توان با توجه به ابعاد و کارایی به سه دسته رایانه رومیزی، لپتاپ و آل این وان تقسیم نمود.

انوع رایانه های شخصی

رایانه رومیزی

رایانه های رومیزی نوعی از کامپیوتر های شخصی هستند که در ابعاد مختلف بر روی میز کار برای انجام اعمال محاسباتی و گرافیکی قرار می‎گیرند. این نوع از رایانه ها قابل حمل نبوده و نسبت به سایر کامپیوتر های شخصی فضای بیشتری را اشغال می کنند. البته با پیشرفت تکنولوژی، مینی کامپیوتر نیز به بازار ارائه شده است.

لپ‎تاپ LAPTOP

لپ‎تاپ ها یکی از انواع کامپیوتر های شخصی هستند با قابلیت شارژ و حمل آسان که در چند دهه اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی در انواع مختلفی عرضه می شوند.لپ تاپ ها با وجود محبوبیت زیاد گرافیک و بلندگو ضعیف تری نسبت  به انواع کامپیوتر های رومیزی دارند. 
لپ تاپ

کامپیوتر های آل این وان ALL-IN-ONE

کامپیوتر های بدون کیس یا آل این وان از نظر ویژگی ها و عملکرد دقیقا مانند سیستم های رایانه ای رومیزی معمولی هستند و تنها تفاوت آن ها در تعداد اجزا است. کامپیوتر های رومیزی از سه جزء اصلی مانیتور، کیس و دستگاه های ورودی تشکیل شده اند. با پیشرفت تکنولوژی شرکت ها ی رایانه ای شروع به ادغام کیس و سایر ورودی ها در مانیتور برای ایجاد کامپیوتر های بدون کیس کردند. با گذشت زمان و کوچک تر شدن و قدرتمند تر شدن نمایشگرها، اندازه سیستم های آل این وان به طور چشمگیری کاهش یافته است. اکنون اجزای رایانه می توانند به راحتی در پشت صفحه نمایش و یا در پایه نمایشگر ادغام شوند.

مزایای آل این وان

  • حمل و نقل آسان:

رایانه های شخصی رومیزی به دلیل داشتن اجزا و لوازم جانبی به راحتی قابل جابه‎جایی نیستند و فقط محدود به دفتر کار و یا منزل شما می شوند. درحالیکه آل این وان ها برای جا به جایی فقط به یک سیم نیاز دارند و در صورت لمسی بودن صفحه نمایش، حمل موس و صفحه کلید نیز ضروری نخواهد بود. 
  • اشغال فضا ی کمتر:

رایانه های شخصی آل این وان کوچک هستند درحالیکه داخل آن ها همه نوع سخت افزاری برای اجرا وجود دارد. با انتخاب این نوع از کامپیوتر در منزل فضای کمتری اشغال می شود و در ادارات، مراکز آموزشی و...که نیاز به کامپیوتر ضروری است، با تهیه آل این وان ها فضای کمتری به سیستم اختصاص می‎یابد.
  • صفحه نمایش لمسی:

در چند سال گذشته صفحه های لمسی پیشرفت کرده اند و اکنون بسیاری از لپ تاپ ها به این قابلیت مجهز شده اند. ویژگی های لمسی برای انجام کارهای هنری و طراحی بسیار مناسب است. همچنین برنامه های خاصی برای ویندور 10 وجود دارند که با صفحه لمسی بهتر کار می کنند. با توجه به نظرسنجی انجام شده آل این وان با صفحه لمسی بهترین گزینه برای بسیاری از افراد می‎باشد.
  • کارکرد آسان:

استفاده و تنظیم کامپیوترهای آل این وان بسیار راحت تر از کامپیوترهای معمولی است و اگر شما تازه کار هستید و یا برای اولین بار به دنبال خرید کامپیوتر هستید، از این سیستم غافل نشوید. 
  • کیفیت تصویر بالا:

کیفیت این رایانه در مقایسه با صفحه نمایش لپ تاپ و یا تبلت بسیار بالا و بصورت فول اچ دی است و این ویژگی آن را بسایر محبوب ساخته است. 
  • ساختاری قوی و زیبا و در عین حال قیمت مناسب:

این سیستم های پیشرفته دارای ظاهری ظریف و کوچک هستند و با وجود پردازنده های قوی قابل ارتقا، از قیمت مناسب‎تری نسبت لپ تاپ ها و سایر کامپیوترهای رومیزی برخوردارند.
با توجه تغییرات به وجود آمده در بازار، خرید آل این وان به خصوص آل این وان ایرانی تولید و مونتاژ شده بهترین تصمیم برای افرادی است که نیاز به یک رایانه همه کاره دارند باشد. 

 

آل این وان، پیشرفت قابل لمس تکنولوژی کامپیوترها

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی