وفادارترین حیوانات
حیوانات هم مانند انسان ها مسئله تک جفتی یا چند جفتی دارند که برخی از آن ها جزو وفادارترین حیوانات هستند و در تمام عمر به جفت یا همسرشان وفادارند.

حیوانی که تک همسر هستند و به جفت خود وفادار می مانند

مسئله تک جفتی یا چند جفتی در حیوانات نیز وجود دارد. انسان ها هم معمولاً جزء گونه های وفادار و تک جفتی محسوب می شوند و معمولاً یک جفت انتخاب می کنند اما بسیاری از حیوانات هم هستند که نمونه خوب و کاملی از تک جفتی هستند.

در این قسمت از گوناگون و سرگرمی نمناک حیواناتی را به شما معرفی می کنیم که در زندگی فقط یک جفت انتخاب می کنند و تا همیشه به او وفادار می مانند.

میمون دراز دست

میمون دراز دست بیش از همه در مورد جفتگیری شبیه به انسان ها عمل می کند و معمولاً بدن قوی دارد. نوع نر و نوع ماده تقریباً با یکدیگر سایز برابری دارند. آن ها معمولاً زمان زیادی را در کنار جفت خود سپری می کنند، از درختان آویزان می شوند و کاملا وفادار به جفت خود جفتگیری را به یک روش کاملاً مشخص و به صورت الگوبرداری شده انجام می دهند.

جفت میمون دراز دست

لاشخور سیاه

شاید این حیوان وفادار به نظر نرسد اما وفاداری خودش را نشان داده است؛ البته ممکن است بر اثر احساس خطر به لاشخورهای دیگر نیز حمله کند. شباهت ژنتیکی از آثار dna این حیوان نشان می دهد که جفت لاشخور تا آخر عمر در کنار او می ماند. آن ها با یکدیگر غذای کودکان خود را تامین می کنند و همیشه در کنار هم هستند.

قو

قو جزء حیوانات تک جفتی محسوب می شود و تا سال های زیادی به یک جفت پایبند باقی می ماند. در بعضی از موارد ممکن است کل زندگی فقط با یک جفت سپری شود و وفاداری این حیوانات بر همگان ثابت شده است و شکل گردن و سر آن ها سمبل قلب و عشق است.

آن ها معمولاً برای زنده ماندن جفت گیری می کنند؛ مگر این که در شرایط استثنایی قرار داشته باشند. هنگامی که قوی ماده می میرد، قوی نر به دنبال جفت دیگر می گردد.

جفت قو

کوسه ماهی فرانسوی

البته که در بسیاری از اوقات این کوسه ماهی به تنهایی یافت می شود اما ممکن است کارهای بسیار مختلف از جمله زندگی، سفر یا حتی شکار را همراه با جفت انجام دهد. کوسه ماهی فرانسوی در کنار جفت خود شبیه به یک تیم عمل می کند و از خانواده حفاظت می کند.

گرگ

گرگ ها معمولاً زندگی خانوادگی وفادارانه ای دارند. زندگی خانوادگی آن ها از یک نر، ماده و فرزندانشان تشکیل شده است. همیشه فرزندان بزرگ تر نیز سعی می کنند به اعضای کوچک تر خانواده کمک کنند. معمولاً گرگ ها به صورت گروه های سه تایی، چهار تایی یا حتی 20 تایی هم دیده می شوند. بستگی به این دارد که میزان غذا در آن ناحیه چقدر باشد.

جفت گرگ ها

موریانه

موریانه معمولاً در کنار جفت خود زندگی می کند. البته ممکن است نوع نر کمی بعد از جفت گیری جان خود را از دست بدهد اما گونه های مختلفی از موریانه ها هستند که تا سال های سال در کنار یکدیگر زندگی می کنند؛ حتی بعضی از آن ها ممکن است 20 سال هم در کنار هم زندگی کنند. البته موریانه هایی هم هستند که به صورت جداگانه و به تنهایی دیده می شوند.

مرغابی دریایی

مرغابی دریایی می تواند فواصل بسیار زیادی را در اقیانوس طی کند. معمولا سفرهای بسیار طولانی دارد اما همیشه به جای اصلی خودش برمی گردد و همیشه یک جفت دارد و به او پایبند می ماند. معمولاً نر و ماده این حیوان تا سال های زیاد در کنار هم زندگی می کنند، در زمان های سختی روی یکدیگر حساب می کنند و همیشه به کمک هم می شتابند.

مرغابی دریایی

موش صحرایی

اگر چه بیشتر موش ها چند جفتی هستند اما بعضی از موش های صحرایی کاملاً تک جفتی عمل می کنند و در طول زندگی در کنار یک جفت می مانند. در واقع آن ها نمونه بارزی از شباهت با انسان ها در دنیای واقعی هستند.

آن ها با جفت خود مسئولیت های شان را تقسیم می کنند و همیشه رفتار حمایتگرانه ای از یکدیگر دارند. در واقع آن ها عشق در زندگی مشترک را به خوبی نشان می دهند.

قمری

قمری ها نیز معمولاً در کنار یکدیگر زندگی می کنند و نمونه ای بارز از وفاداری هستند. معمولاً جفت قمری به شدت از او حمایت می کند و به نشانه عشق سر خود را به یکدیگر می چسبانند و مدام آن را تکان می دهند.

قمری ها

پرنده ماهی خوار

پرنده ماهی خوار معمولاً در طول عمر خود در کنار یک جفت زندگی می کند. معمولاً عاشق رقص و انجام حرکات فیزیکی در کنار جفت خود می باشد. رقص آنها در فصل جفت گیری بیشتر می شود. آن ها مدت زمان طولانی را در کنار جفت خود می مانند و راه های زیادی را برای لذت بردن از زندگی در کنار یکدیگر پیدا می کنند.

عقاب سر سفید

عقاب سر سفید معمولاً در نواحی کشور های آمریکایی بیشتر یافت می شود و هنگام برقراری رابطه، وفاداری اش را نشان می دهد. این عقاب ها معمولاً در کنار یک جفت زندگی می کنند؛ مگر این که در شرایط خاصی قرار گرفته باشند یا جفت آن ها از بین برود یا ناتوانی جنسی داشته باشد. آن ها معمولا بعد از یک سال دوری از جفت دوباره به محل اصلی خود بر می گردند و رابطه قوی تری را شکل می دهند.

وفادارترین حیوانات به جفت و همسرشان + عکس

511
این مطلب مفید بود ؟110
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی