رفتار خانم جذاب
بسیاری از خانم ها در طول زندگی بارها ممکن است احساس کنند که فرد جذابی نیستند، اما نحوه برخورد شما بسیار در جذابیت شما تاثیر دارد.

به این دلایل مهم، شما خانم جذابی نیستید

بسیاری از خانم ها در طول زندگی احساس می کنند، به دلایل ارتباط شان با دیگران و بازخوردی که از آنها دریافت می کنند فرد جذابی نیستند اما شاید شما در این مورد هنوز به یقین نرسیده باشید. در این قسمت از نمناک علائمی را به شما معرفی می کنیم که نشان می دهد؛ خانم جذابی نیستید.

همیشه احساس زشتی دارید

اگر جزء آن دسته از خانم هایی هستید که خودتان را زیبا نمی دانید و فقط به نقایص تان فکر می کنید و خود را زشت می دانید، بدانید که این موضوع ناخودآگاه روی دیگران هم اثر می گذارد و انرژی منفی به آن ها منتقل می شود و شما را جذاب نخواهند دانست.

مدام دوست دارید دیگران از شما تعریف کنند

بسیاری از خانم ها دوست دارند که مادرشان یا دوستانشان و هر کدام از اعضای خانواده از ظاهر آن ها تعریف کنند. حتی ازدواج هم که می کنند، این توقع را از همسرشان دارند. اگر مدام محتاج تعریف و تمجید دیگران هستید، بدانید که جذاب نیستید. در چنین حالتی سعی کنید که این تعریف و تمجید را خودتان داشته باشید و محتاج این حرف ها از سمت دیگران نباشید که اگر از شما تعریف نکردند ناراحت نشوید.

پسندیدن

دیگران شما را نادیده می گیرند

یکی از علامت های کاملاً واضح و مشخص برای افراد غیر جذاب، چه از لحاظ درونی و بیرونی، این است که دیگران به آن ها توجه نمی کنند. آن ها می دانند که شما حضور دارید اما صحبتی با شما ندارند و معمولاً نادیده تان می گیرند. در چنین حالتی نباید خیلی واکنش های تند و عجیبی داشته باشید. فقط باید سعی کنید که زبان بدن و طرز فکر خود را اصلاح کنید.

معمولاً دیگران شما را فراموش می کنند

اینکه دیگران نام شما را فراموش می کنند و خیلی چیز زیادی از شما یادشان نمی آید؛ قطعاً اعتمادبه نفس تان را نشانه می گیرد اما گاهی اوقات مشکل از شما نیست. به هر حال باید سعی کنید کمی خودتان را ارتقا دهید و حرفی برای گفتن داشته باشید تا یادتان در ذهن دیگران باقی بماند.

دیگران از شما می پرسند که آیا استرس دارید

اگر در جمع دیگران مدام سوال هایی مانند حالت خوبه؟ دیشب خوب خوابیدی؟ یا استرس داری؟ از شما می پرسند، یعنی چیزی در شما سرجایش نیست و خسته به نظر می رسید. قطعاً می توانید با استفاده از یک کانسیلر یا نکات آرایشی این شرایط را بهبود ببخشید و کمی صورت خود را شاداب تر نشان دهید.

ناراحتی

ارتباط یک طرفه دارید

تصور کنید که در اتوبوس کنار یک نفر نشسته اید و سعی می کنید که با او گفتگویی را برقرار کنید اما او پاسخ شما را نمی دهد و فقط تایید یا تکذیب می کند و بحث را ادامه نمی دهد. در چنین حالتی برایتان شرایط سخت تر می شود. ممکن است احساس ناامنی کنید اما جذاب ترین حالت این است که اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

بزرگترین ترس شما نادیده گرفته شدن است

اگر شما جزء آن است از افرادی هستید که از نادیده گرفته شدن و رد شدن توسط دوستان، معلم، عشق زندگی یا اعضای خانواده می ترسید، این ترس در ناخودآگاه شما اثر می گذارد و باعث می شود که محتاج و ضعیف به نظر برسید و جذابیت تان را زیر سوال برود.

مانند دختران دیگر به ظاهر خود توجه نمی کنید

قطعاً خانم ها بیشتر از آقایان باید به ظاهر خود توجه کنند و اصولی را در نظر بگیرند که شاید خیلی ریز اما حیاتی باشد. اگر شما جزء این دسته از دختران نباشید و خیلی به ظاهر اهمیت ندهید، در نتیجه احساس جذابیت را در دیگران ایجاد نمی کنید.

ظاهر آشفته

دختران زیبا را دوست ندارید

بسیاری از خانم ها از خانم های زیبا خوششان نمی آید و دوست ندارند در کنار آن ها قرار بگیرند، زیرا خودشان احساس زشتی می کنند و در کنار آنها اعتماد بنفس ندارند اما این رفتار، قطعاً شما را غیر جذاب می کند. پس سعی کنید اعتماد به نفس صحبت کردن با همه را داشته باشید.

دیگران به چشم های شما نگاه نمی کنند

اگر متوجه شدید که دیگران هنگام صحبت کردن با شما به چشمان تان نگاه نمی کنند، قطعاً این موضوع روی اعتماد به نفستان تاثیر گذاشته است اما علت این است که آنها شما را جذاب نمی دانند. درست است که شما زیبا ترین شخص در دنیا نیستید اما باید این حقیقت را بپذیرید و از این موضوع تعجب نکنید. فقط به جای آن، مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشید.

دوست ندارید خودتان را در آینه نگاه کنید

افرادی هستند که از نگاه کردن به خودشان در آینه دست نمی کشند. اگر شما حتی هنگام صبح هم به خودتان در آینه نگاه نمی کنید، یعنی خود را با ارزش نمی دانید و به خودتان توجه نمی کنید و در نتیجه نباید انتظار داشته باشید که دیگران به شما توجه کنند. به جای این کار سعی کنید با اعتماد به نفس خودتان نگاه کرده و به جای تمرکز روی زخم ها و یا بینی بزرگ، بهترین ویژگی های صورت تان را ببینید.

خجالتی بودن

به طور پنهانی با زنان دیگر دشمنی و حسادت می کنید

بعضی از خانم ها به هم نوعان خود و زنان دیگر حسادت می کنند. زیرا آن ها را از خودشان برتر می دانند و در نتیجه از آن ها فاصله می گیرند. پس سعی کنید حسادت را کنار بگذارید، زیرا حسادت درون شما باعث می شود که به طور ناخودآگاه از میزان جذابیت تان کم شود؛ زیرا رفتارتان همراه با ناامنی و ضعف درونی خواهد بود.

با جسم تان ارتباط خوبی ندارید

آیا با بدن تان دوست هستید؟ آیا از آن مراقبت می کنید؟ آیا به پوست خود رسیدگی می کنید؟ اگر این کار ها را انجام نمی دهید، یعنی به جسم خود رسیدگی نکرده و ارتباط خوبی با آن ندارید و در نتیجه نباید توقع جذاب بودن داشته باشید. مراقبت از خود یک راه کلیدی برای افزایش جذابیت است.

صحبت در مورد نقایص تان برای شما سخت است

بسیاری از ما اعتماد به نفس این را نداریم که در مورد نقص های ظاهری خود صحبت کنیم. علت آن هم ضعف درونی است که از این بابت احساس می کنیم این موضوع نشان می دهد از این چیزها احساس ناامنی پیدا کرده ایم و در نتیجه جذاب به نظر نخواهیم رسید.

عزت نفس پایین

خیلی به بهداشت شخصی اهمیت نمی دهید

بدیهی ترین کاری که باید انجام دهید، این است که بهداشت شخصی را رعایت کنید. یعنی دندان هایتان را مسواک بزنید، از دئودورانت استفاده کنید و کاملا تمیز و خوش بو باشید. اگر این کار ها را انجام نمی دهید از جذابیت شما کاسته خواهد شد. حتی زیباترین صورت هایی که بهداشت را رعایت نکرده باشند هم هرگز جذاب به نظر نمی رسند.

تلاش می کنید که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید

توجه بیش از حد به دیگران و نگرانی در مورد افکارشان اصلاً راهکار جذابی نیست و آن ها را از شما دور می کند. اگر بخواهید بیش از حد کار عجیب و غریب انجام دهید، و آن ها را تحت تاثیر بگذارید، بدانید که نتیجه عکس می گیرید.

خیلی نگران تفکر بقیه هستید

اگر مدام احساس نگرانی و اضطراب در مورد نظرات دیگران دارید، یعنی احساس امنیت در درون خودتان ندارید. همین باعث می شود که نسبت به حرف های دیگران حساس شوید و این حساسیت به طور ناخودآگاه حس منفی را به طرف مقابل القا می کند و از جذابیت شما می کاهد.

نگرانی

تلخی می کنید

بسیاری از افراد رفتار گرم و خوبی ندارند. آن ها معمولاً با تلخی با دیگران رفتار می کنند و حس راحتی و آرامش را در طرف مقابل ایجاد نمی کنند و در نتیجه زمانی که تلخ باشید و رفتار مهربانانه نداشته باشید، نمی توانید توقع جذابیت کنید.

به مشکلات ذهنی دچار هستید

بسیاری از شما ممکن است با افسردگی، اضطراب و بیماری در زندگی دست و پنجه نرم کنید. زمانی که این تنش ها و تشویش ها در شما دیده می شود، ناخودآگاه باعث می شود که دیگران فاصله بگیرند، زیرا احساس می کنند که در کنار شما حال خوبی ندارند که در چنین حالتی مراجعه به تراپیست یا روان درمان به شدت کمک کننده خواهد بود.

با خودتان درگیر هستید

جذاب نبودن می تواند نتیجه اعتماد به نفس به شدت پایین شما باشد. فرقی ندارد که دیگران چقدر از شما تعریف کنند، یا چقدر به شما احترام بگذارند. اگر در درون خود احساس اعتماد به نفس نکنید و مدام درگیری داشته باشید، قطعاً سطح جذابیت شما کاسته می شود. اول از همه باید یاد بگیرید که چگونه خودتان را دوست داشته باشید و اعتماد به نفستان را افزایش دهید.

کمبود اعتماد به نفس

بیش از حد جبران می کنید

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید همیشه بیش از دیگران برایشان کار انجام دهید و هر طور که شده هر چیزی را برای آن ها جبران کنید و خیلی سرویس بدهید، بدانید که اصلاً به افزایش جذابیت خود کمک نکرده اید.

متکبر هستید

غرور و تکبر همیشه جذابیت ایجاد نمی کند. بلکه باعث دوری دیگران از شما می شود، زیرا آن ها هرگز این رفتار منفی را نمی پسندند. از طرفی ممکن است غرور تا حدی زیاد باشد که یک نوع توهین به طرف مقابل تلقی شود.

به چیز خاصی علاقه ندارید

هنگامی که شما علاقه و سرگرمی خود را نشناسید و ندانید که چه چیزی خوشحال تان می کند، یعنی هدفی را در زندگی پیگیری نمی کنید و در هیچ موردی، حرفی برای گفتن ندارید که همین عامل کاسته شدن سطح جذابیت شما خواهد بود. سعی کنید علاقه خود را در حوزه های مختلف مثل سیاست، موسیقی، هنر، آشپزی و غیره پیدا کنید.

آشپز

چیزی یاد نمی گیرید و رشد نمی کنید

همه ما در زندگی باید به دنبال ارتقاء و افزایش آگاهی خود باشیم. فرقی ندارد که این موضوع در زمینه شغلی یا غیر شغلی باشد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که در حال حاضر هیچ چیز یاد نمی گیرید و خودتان را رشد و پرورش نمی دهید، پس توقع جذابیت نداشته باشید.

اطراف شما افراد غیر جذابی وجود دارند

همیشه ما شبیه کسانی می شویم که با آن ها بیشتر تعامل داریم. سعی کنید اطراف خود را با افرادی پر کنید که نهایت اعتماد به نفس را دارند و افراد جذابی هستند، زیرا در کنارشان کم کم به آن ها شباهت پیدا می کنید اما اگر اطرافتان افراد غیر جذاب باشند، قطعاً باز هم شبیه آن ها خواهید شد.

خیلی سرسخت هستید

قطعا شنیده اید که افراد سرسخت افراد جذابی هستند؛ کسانی که خیلی راحت با دیگران ارتباط برقرار نمی کنند و ارزش خودشان را می دانند. اما شاید در این موضوع افراط کرده باشید. سرسختی بیش از حد، گاهی اوقات باعث می شود که دیگران از برقراری رابطه با شما ناامید شوند و در نتیجه همین باعث دوری و فاصله از شما می شود. پس سعی کنید که حد تعادل را حفظ کنید.

بد اخلاقی

مهارت های اجتماعی ندارید

شاید به خاطر اینکه احساس جذابیت نمی کنید، نتوانسته اید در اجتماع ارتباط خوبی را برقرار کنید و همین باعث می شود که دیگران شما را فردی جذابی ندانند. باید سعی کنید که مهارت های خود را در اجتماع افزایش دهید و یاد بگیرید که چگونه ارتباط برقرار کنید.

ترجیح می دهید که همیشه تنها باشید

بسیاری از ما تنهایی را دوست داریم اما به این نکته توجه نمی کنیم اینکه دیگران را از خودمان دور کنیم و بخواهیم همیشه تنها باشیم، عاملی غیر جذاب است. پس سعی کنید که کمی برای خود، دوست و رفیق هم پیدا کنید.

دیگران را قضاوت می کنید

اینکه یک نفر در کنار شما باشد و ببیند که مدام در حال قضاوت کردن دیگران هستید، قطعا حس منفی به او انتقال می دهد و باعث می شود که دوست نداشته باشد در کنار شما قرار بگیرد، زیرا اعتمادش را به شما از دست می دهد.

غیبت کردن

مردان جذاب شما را می ترسانند

قطعاً ما خانم ها جذابیت های زیادی در درون خود داریم اما بعضی از ما از آنجا که احساس جذابیت نمی کنیم و در درون خودمان را باور نداریم، هنگامی که یک مرد جذاب می بینیم، دست و پای خودمان را گم می کنیم؛ می ترسیم و حس ناامنی در ما غلبه می کند. باید سعی کنید آنقدر اعتماد به نفس داشته باشید که در برابر هر فردی، چه مرد و چه زن جذاب و غیر جذاب، کاملاً یکسان و عادی رفتار کنید.

فکر می کنید که هیچ کس عاشق شما نمی شود

گاهی اوقات ما در ذهنمان فانتزی های زیادی از عشق داریم که شبیه داستان لیلی و مجنون است اما جالب است بدانید که آن ها فقط افسانه هستند و در دنیای واقعی یافت نمی شود. چه بسیار از مردانی که عاشق خانم های کاملا معمولی شده اند. لازم نیست که شما یک داستان و یا یک چهره و شخصیت خارق العاده داشته باشید. پس خودتان را همانگونه که هستید لایق عشق بدانید.

از خودتان متنفر هستید اما این را نمی پذیرید

پذیرش رفتار های منفی و قبول چیزهایی که در ذهن تان است، به شما کمک می کند که بتوانید آن ها را اصلاح کنید. هنگامی که شما از خودتان متنفر باشید اما این موضوع را نپذیرید و بخواهید آن را انکار کنید، باعث می شود که دیگران شما را فردی بی اعتماد به نفس و ضعیف بدانند؛ کسی که از واقعیت ها می ترسد و فرار می کند.

راضی نبودن

تظاهر می کنید

بسیاری از شما خودتان را جذاب نمی دانید اما می خواهید که در ظاهر این موضوع را پنهان کنید. در نتیجه تظاهر به چیزهایی می کنید که خودتان آن را باور ندارید. همین باعث می شود که دیگران به طور ناخودآگاه متوجه این تظاهر باشند و هرگز شما را جذاب ندانند.

استاندارد های غیر واقع بینانه از زیبایی دارید

بسیاری از شما تعریف منحصر به فرد و عجیبی از زیبایی دارید؛ تعریفی که از واقعیت فاصله می گیرد. شما برای زیبایی و جذابیت لازم نیست که صورت خیلی خاصی داشته باشید و شبیه به عروسک های باربی به نظر برسید. سعی کنید استاندارد های زیبایی را در ذهن تان تغییر دهید، در غیر این صورت هیچ گاه احساس جذابیت نخواهید داشت.

خانم های جذاب هیچ وقت این رفتارو نمیکنن!

4.6421
این مطلب مفید بود ؟39130
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی