رسیدگی به دندان

روش های زیباسازی دندان چیست؟

کد مطلب : 84831زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از موارد مهم زیبایی در لبخند زدن و صحبت کردن، رنگ دندان است. اگر همه عوامل مربوط به زیبایی لبخند وجود داشته باشند اما دندان ها بد رنگ باشند، لبخند زیبایی خود را از دست می دهد.

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ یعنی سفید کردن دندان ها به وسیله مواد اکسید کننده، مانند پراکسید هیدروژن، این مواد به داخل مینای دندان و با گذشت زمان به داخل عاج دندان که در لایه زیرین مینا قرار دارد نفوذ می کند و رنگ آن نیز روشن تر خواهد شد.

در این روش مینای دندان به هیچ عنوان ساییده نمی شود و به بافت دندان آسیب وارد نمی کند. برای تاثیرگذاری بیشتر این مواد، از نور یا گرما استفاده می شود.

بلیچینگ دندان در کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید به بهترین نحوه و با نظارت حرفه ای درپی معاینات دقیق، تشخیص و استفاده از مواد مناسب برای بیماران انجام می شود.

نحوه انجام بلیچینگ

نحوه انجام بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید به این صورت می باشد که دندانپزشک ابتدا کناره لثه ها، از ژله مخصوص محافظ لثه استفاده می کند.

لب بیمار به وسیله دهان باز کن کنار زده می شود، سپس ژل مخصوص که پراکسید هیدروژن نام دارد با دقت بر روی سطوح بیرونی دندان های جلو گذاشته می شود.

دستگاه بلیچینگ که اشعه ای با فرکانس بالا و به رنگ آبی تولید می کند، به ژل گذاشته می شود و اشعه بر روی دندان ها تابیده شده، که این عمل با دقت بسیار بالا چند مرتبه تکرار می شود.

این اشعه باعث فعال شدن و تاثیر سریع ژل بلیچینگ می شود به گونه ای که در یک جلسه درمان بلیچینگ برای فرد با موفقیت به اتمام می رسد.

کاشت ایمپلنت یک روزه

تنها با یک جلسه، در کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید می توانید ایمپلنت یک روزه یا فوری که بهترین روش درمان برای جایگزین نمودن دندان از دست رفته است را انجام دهید.

پایه های ایمپلنت مانند ریشه دندان های طبیعی، در استخوان فک عمل کرده می کند و پایه بسیار محکمی برای قرار دادن تاج های دندانی که ظاهری شبیه دندان های طبیعی دارند به وجود می آورد.

نحوه کاشت ایمپلنت یک روزه مانند ایمپلنت دندان سنتی می باشد. پایه ایمپلنت باید به استخوان فک جوش بخورد. تفاوت ایمپلنت دندان یک روزه با سنتی این است که یک تاج موقت در روز کاشت پایه برای دندان ساخته می شود و تا زمان آماده شدن تاج دندان اصلی بر روی پایه ایمپلنت قرار دارد.

ایمپلنت دندان

فواید ایمپلنت دندان

  • جای ریشه و جای تاج دندان را پر می کند، بنابراین مانند دندان های دیگر ثابت است.
  • ایمپلنت دندان تنها درمانی است که از کوچک شدن استخوان فک در محل دندان کشیده شده جلوگیری می کند.
  • دوام و طول عمر ایمپلنت دندان بسیار زیاد است، به گونه ای که اگر به درستی از آن مواظبت نمایید ممکن است تا آخر عمر نیاز به تعویض آن نداشته باشید.
  • ایمپلنت نیاز به مراقبت های ویژه ندارد و مانند دندان های دیگر باید مسواک و نخ دندان کشیده شود.

دندانپزشکی با بیهوشی

از نظر بسیاری از بیماران دندانپزشکی دردناک و نگران کننده است و نسبت به درمان دندان ترس و اضطراب دارند. همه این موارد باعث می شود فرد درمان را به تعویق بیاندازد و مشکل دندان شدیدتر شود.
کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید تمام این نگرانی ها را برطرف نموده و با استفاده دندانپزشکی با بیهوشی مشکل دندان بیماران را برطرف خواهد کرد.
زیباسازی دندان

بیهوشی موضعی

بیهوشی موضعی برای کارهای ساده که به زمان کوتاه تری نیاز است، و از پیچیدگی کمتری برخوردار می باشند، استفاده می شود. در بی حسی موضعی فرد هوشیار و قادر به برقراری ارتباط با پزشک و دیگران خواهد بود. با استفاده از این بی حسی فقط منطقه ای که قرار است دندان ترمیم شود بی حس شده و فرد احساس درد نخواهد کرد.

بیهوشی عمومی

از روش بیهوشی عمومی زمانی استفاده می شود که درمان بیمار طولانی  و یا اظطراب زیاد بیمار با درمان تداخل داشته باشد. با بیهوشی عمومی بیمار کاملا بیهوش می شود، دردی احساس نخواهد کرد و عضلات بدن شل و فرایند عمل را به فراموشی می گذراند.

داروهای آرام بخش

از آرام بخش ها برای  آرام سازی بیماری که اضطراب دارد و یا برای انجام عمل بدون درد استفاده می شود.

آیا دندانپزشکی تحت بیهوشی عوارض دارد؟

برای عدم تجویز بیهوشی در دندانپزشکی موارد منع کمی وجود دارد، با این وجود دندانپزشک ابتدا تمام شرایط بیمار را می سنجد و پس از آن اقدام به درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی در کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید می کند.

روکش زیرکونیا

در گذشته دندانپزشکان برای اصلاح و ترمیم دندان های خراب بیمار از روکش فلزی استفاده می  کرده اند. امروزه روکش های غیر فلزی جایگزین روکش های فلزی شده اند  و کاربرد بیشتری دارند، یکی از این نوع روکش ها زیرکونیا می باشد.
روکش زیرکونیا از آلیاژی به رنگ سفید ساخته شده است که این امر باعث می شود زیبایی طبیعی دندان ها حفظ شود. 
 روکش زیرکونیا یک نوع روکش عایق است، افرادی که دندان هایشان در برابر گرما و سرما حساس می باشد، این نوع از روکش انتخاب مناسبی می باشد.

 مزایای روکش زیرکونیا

  • دوام و مقاومت بسیار بالا
  • عدم آسیب به لثه
  • تراش دادن جزئی دندان
  • نداشتن هیچ گونه اسکلت فلزی
  • تغییر پذیر بودن از نظر شکل، اندازه و رنگ
  • برخورداری از رنگ مشابه رنگ طبیعی دندان

روش های زیباسازی دندان چیست؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی