تولد
موی بلند بدن

موهای زائد خیلی بلند بدن از چیست ؟

کد مطلب : 77153تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
در بین موهای زائد بدن گاهی اوقات موهایی ظاهر می شوند که از موهای دیگر بلندتر هستند که دلیل آن می تواند عوامل ژنتیکی و هورمونی باشد.

شما هم روی بدن خود موهای خیلی بلند دارید؟

این اتفاقات برای بسیاری از ما رخ داده است. زمانی که گردن خود را می خارانیم و یا بازو های خود را لمس می کنیم، ناگهان متوجه یک موی سفید نازک و بسیار بلند می شویم که انگار یک شبه روی بدن ما روییده است.

اگر این اتفاق برای شما هم افتاده است، احتمالا با خودتان فکر می کنید تنها فرد روی زمین هستید که این موی بلند را ناگهانی تجربه می کند اما باید بدانید که تنها نیستید. در این قسمت از سلامت پوست و موی نمناک راجع به موهای بلندی که ناگهانی روی بدن ظاهر می شود صحبت می کنیم و به شما خواهیم گفت که این موها از کجا می آیند.

موی بلند بدن

دلیل رویش موهای زائد خیلی بلند در بدن

اگرچه بسیاری از ما این تجربه را داشته ایم اما هیچ مفهوم خاصی برای مو های بلند که روی بدن پیدا می شود، وجود ندارد. اگرچه تئوری های مختلفی هستند که بعضی از عوامل را بررسی می کنند.

متخصصان این گونه توضیح می دهند که این موهای تکی بسیار بلند که به صورت غیر طبیعی ظاهر می شوند، بر اثر عوامل ژنتیکی و هورمونی ایجاد شده اند و باعث می شوند که بعضی از موهای خاص بلند تر از موهای دیگر باشند.

فولیکول های مو در بعضی از قسمت ها به صورت رندم و شانسی انتخاب می شوند و وارد مرحله ای از رشد می گردند که طول بیشتری خواهند داشت و در نتیجه این فولیکول به تنهایی زمان بیشتری برای رشد دارد و بلند تر می شود.

موهای زائد بلند

نوسانات هورمونی که در قسمت های مختلف بدن مثل چانه پیشانی و بینی رخ می دهد، می تواند عاملی برای رشد غیر طبیعی موها باشد. اگر این موها شما را اذیت می کنند ، متخصصان پوست پیشنهاد می کنند که با موچین آن ها را بردارید و به راحتی از شر آن ها خلاص شوید.

بعضی از ما که ناگهان متوجه این موهای بلند در بدن خود می شویم، از آن ها می ترسیم اما این تصور خود ما است که این موها یک شبه به وجود آمده اند. این نوع مو ها بسیار نازک هستند و شبیه به رنگ پوست می باشند، آن ها مدت ها روی پوست وجود داشتند اما متوجه آن ها نبودید و در نتیجه بدون این که ببینیدشان ، شروع به رشد کردند.

موهای زائد خیلی بلند بدن از چیست ؟

3.799
این مطلب مفید بود ؟7425
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : موهای زائد
1 نظر به ثبت رسیده است
نانا1402-01-12
منم بین دو کتفم دارم
برادرم هم روی پیشونیش
32
وبگردی